Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

4 minutes ago, Ayatollah said:

Da li si ikada imala kontakata sa Centrom za socijalni rad u vezi dece? Ja jesam, i baš nemam nameru da dozvolim da se država "brine" za moju decu. Manji im je životni rizik da budu sa mnom bolesnim, nego da se država "pobrine" za njih.

 

E, nisam, ali mogu da zamislim i verujem ti, a nemam ni decu, pa se baš ne bih upuštala u učenje roditelja šta treba da osećaju i kako da odlučuju, mogu samo da se saosećam  i nadam da će biti ok za sve. 

Link to comment
2 minutes ago, omiljeni said:

Nece narod vise da se testira. Sajam odradio posao.

Ja sam uveren da su oni mislili da će slike vojnika kako ređaju krevete na Sajmu po vojnički da deluju pozitivno da javno mnjenje, po sistemu da se ljudi lože na te vojničke fazone, a dobili su potpuni kontraefekat, jer nisu ukapirali da je to vreme odavno prošlo. Uostalom, treba samo pogledati vesti na RTS, kao Filmski žurnal iz 1965. godine, samo još da se odnekud pojave Tito i Stane Dolanc. Državni aparat ove zemlje još uvek nije mentalno izašao iz sedamdesetih i osamdesetih.

Link to comment
12 minutes ago, John Coltrane said:

 

Preminuo je u noci izmedju srede i cetvrtka, danas i jutros je valjda radjen test. Trebalo bi da je osma zrtva.

nije to ista osoba. ovaj što je danas proglašen za novi smrtni slučaj je umro u novom sadu.

Link to comment

U Centrima za socijalni rad pretezno rade ološi i neradnici, sa kupljenim i falsifikovanim diplomama i sertifikatima. Tako da je bolje decu odvesti u planinu i pustiti ih u najguscoj šumi da se sami snalaze 20 dana, nego ih dati CSR na staranje. Veće su im šanse u šumi... 

Link to comment
6 minutes ago, Sammael said:

Zar rentgen može da bude... na galeriji?

Može, nije problem.

Mene više brine logistika - zaštita okoline od zračenja i razvijanje i čitanje filmova

Link to comment
5 minutes ago, halloween said:

Mislim da je kineska ideja sa preventivnom ulogom Sajma i da je pogodila u metu.

 

Ma, tesko da su ovi nasi dobacili do takvog nivoa igre. Nije im zastrasivanje strano ali ga obavljaju najcesce tako da ne moraju da se cimaju, a trebalo se iscimati da se sva ona skalamerija na Sajmu postavi. Mislim da je Ajatollah bio blize istini, imali su neku ideju koja im je u medjuvremenu eksplodirala u lice time sto je stvorila ocigledan otpor kod stanovnistva. Ova vlast je poznata po tome sto donosi ad hoc odluke bez preteranog razmisljanja o svim mogucim posledicama i scenarijima, vrlo je moguce da tamo sede ljudi koji su sve ovo osmislili a da se niko nije ili setio ili usudio da pita, na primer, a sta cemo s decom ako oba roditelja budu zarazena. Mi u kuci imamo dve macke, jebo te, pa je to bilo prvo pitanje koje smo postavili sebi za neki " ne daj Boze" slucaj. Za njih je svaka situacija u kojoj ce biti izbaceni iz uljuljkanosti "dogmatskog dremeza" nocna mora, mogu samo da zamislim u kakvoj su trenutno panici. To su nesposobni ljudi koji upravljaju na foru i shaniranje a suoceni su sa situacijom u kojoj svaka improvizacija i demonstracija gluposti moze da ima katastrofalne posledice.

Link to comment
49 minutes ago, ZerrorR said:

Znači, ako ja imam osobu od poverenja koja poznaje moje dete (blagi autizam) ja ipak treba da ga dam državi na čuvanje?! 

Biće mrtvih. 

 

19 minutes ago, Ayatollah said:

Da li si ikada imala kontakata sa Centrom za socijalni rad u vezi dece? Ja jesam, i baš nemam nameru da dozvolim da se država "brine" za moju decu. Manji im je životni rizik da budu sa mnom bolesnim, nego da se država "pobrine" za njih.

 

sistem koji ne uliva poverenje u normalnoj situaciji i zasniva se na hiljadu proizvoljnosti i imanju srece jeste veliki problem. socijalni rad i prateci sistem su bukvalno kako ti padne i kako ti padnesh njima, to jeste dvosmerno i inache. ali neko ko nije bio razuman u redovno vreme, ko ce da mu se nada da ce sada da bude razuman. problem je i potpuno zatvaranje ljudi koji se staraju o bolesnim osobama, a sad ne govorimo vishe o babama i dedama, nego o mladoj populaciji sa chitavim spektrom problema, tehnichkih, zdravstvenih. ta ekipa nije od starta obuhvacena ni jednostavnim obracanjem paznje na njih, a ne merama i/ili ohrabrivanjem da nece sve biti apsolutno sranje. nego kako koja ekipa odradi lobiranje ka medijima, tako vlada odreaguje. jer sistema i dalje nema. ima naroda koji  treba da primi ozbiljnu i skupu terapiju koja bukvalno znachi zivot, ima ljudi kojima je nabavka centralizovana i apoteka koja je nadlezna za njih je preko 5 opshtina, ima hiljadu stvari koje nisu bile ljudski i humano reshene ni pre mesec dana ni pre 5 godina, jer to nikog zaista nije briga. a ne ko ce da ti chuva dete. sa tim detetom ide pun kikirirki predznanja o potrebama koje nemaju ni lekar ni specijalista, jer jebiga nemaju. bolesti i invaliditeti su jedno u zdravstvenom sistemu ili bilo kom sistemu, a potpuno drugo kod kuce. zato uglavnom i jesu kod kuce :dry:

 

dakle to jeste problem. nece niko da ih bije i veze za radijator kao u reklamnim materijalima kad tirshovoj trebaju pare. ali nece ni znati shta treba da radi. jer nema pojma.

Link to comment
6 minutes ago, steins said:

Može, nije problem.

Mene više brine logistika - zaštita okoline od zračenja i razvijanje i čitanje filmova

Kakvih filmova, ti kao da ne koristis PACS?

Link to comment
Sajam je bio u pripremi danima pre dolaska Kineza. Meni je neko javio još pretprošlog utorka.
Ja sam čuo za ideju "hale koja se priprema" daleko pre nego što je to izbačeno kao "kineska ideja"...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...