Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

ja sam jednom vec preporucivala ovu literaturu, ali da ponovim
misliti_brzo_i_sporo_vv.jpg
 
psiholog/ekonomista koji je dobio nobelovu nagradu za ekonomiju.
 
smuvaj me molim te zashto je vazno da to prochitam? ozbiljna sam, sad sam u fazi kada ne chitam nishta nepoznato :hihi:

sent from bubamoto

Link to comment

@duda

 

naravski, poslato

 

1 lib eu je sajt, ne smijem napisati kao link

 

i dobila sam ga od forumasa :)

Edited by morgana
  • Hvala 1
Link to comment
17 minutes ago, Sammael said:

 

Eno drugarica skoro postovala na FB. Vrlo inteligentna, vrlo tvrdoglava, mnogo toga u zivotu prosla, uspesna (ima svoju firmu). Ona je protiv vakcina bilo koje vrste jer je kao mala jedva prezivela vakcinaciju (po recima roditelja) i ne pada joj na pamet ikada vise da primi ikakvu vakcinu. Po njoj, svi treba da imaju slobodu izbora, ljudi koji pozivaju na vakcinaciju su agresivna sekta. Ako se neko ne vakcinise pa umre, jbg. 

 

Inace isto strastveni i vrlo agresivan pusac.

 

Agresivan pusac? Onaj koji pusi gde mu se pusi, bez obzira da li nekom tu smeta, ozbiljno ili ne?

 

Svaka cast Bebinim poslodavcima. Odgajili su novu generaciju mladih "republikanaca" i "libertarijanaca" (ja i moji tripovi, ko jebe ostatak sveta). 

 

Edited by Moonwalker
  • +1 2
Link to comment
2 minutes ago, steins said:

Sad gledam onog čupavog avanturistu na N1 kako poplačkuje zaglavljen na nekom severu Laosa zbog COVIDa. 

Vest o pandemiji ga je stigla u nekoj selendri u Zlatnom trouglu na severu Laosa - tamošnji šaman je skupio ljude po selu, zatvorio u kuće a njega su promptno, već sledećeg jutra iscipleraili iz sela. 

Jebeni šaman u jebenom Laosu!!!

E moja civilizacijo.... :isuse:

 

 

:hail::hail::hail:

 

Za samana.

  • +1 3
  • Hvala 1
Link to comment

@gospa buba ako je dovoljno, evo iz reklame :)

Spoiler

Iako psiholog, Daniel Kaneman je jedan od osnivača moderne bihevioralne ekonomije, u kojoj se danas ukrštaju putanje mnogih naučnih disciplina. U knjizi Misliti, brzo i sporo Kaneman opisuje dva ponekad suprotstavljena sistema koji deluju u našem mozgu: Sistem 1 je intuicija koja nam omogućava da u deliću sekunde donosimo procene i odluke; Sistem 2 je znatno sporije racionalno razmišljanje. Problemi nastaju ako intuitivno reagujemo onda kada bi trebalo da razmislimo.

Ova knjiga pokazuje u kojoj je meri ljudski um podložan greškama u zaključivanju i šta ta činjenica znači u ekonomiji, korporativnoj kulturi, medicini, politici i medijima. Misliti, brzo i sporo je popularno napisana knjiga, ali izgrađena na čvrsto utemeljenim saznanjima iz višedecenijskog predanog naučnog rada, i po tome spada u najvažnije tekstove o prirodi ljudskog mišljenja.

 

kad razmisljam o svemu ovome, a sve manje razmisljam - vise se trudim da opstajem u novim okolnostima - sve slabosti nase kognicije (odlucivanja, zakljucivanja, snalazenja u svetu oko nas) - amplificirane su internetom (bilo da je u pitanju algoritam, dostupnost medija onima kojima nekad nije bio dostupan, svesna manipulacija...). kada tome dodamo produzeni stres (traumu?) pandemije i nedostatak stratega na svetskom nivou... dobijemo jedan deo objasnjenja.

 

 

Edited by Aleksija
  • +1 1
Link to comment

Dve stvari da se urade, u stvari tri: 1. Komplet ukinuti internet na 15 dana. 2. Ovavezna vakcinacija. 3. Poslati tenkove na skupove poput jučerašnjeg.

 

I nema više epidemije.

  • +1 7
  • Hvala 1
  • -1 3
Link to comment
11 minutes ago, gospa buba said:

smuvaj me molim te zashto je vazno da to prochitam? ozbiljna sam, sad sam u fazi kada ne chitam nishta nepoznato :hihi:

sent from bubamoto
 

Meni je bilo izuzetno korisno da procitam koje sve stvari uticu na proces zakljucivanja i odvode nas na pogresnu stranu. 

Samo sto je knjiga mozda preobimna i zahteva dosta paznje i vremena. Bar je meni tako bilo.

I svaka cast onome ko ovo procita na ekranu... Ja sam posle z godina podvlacio bitne delove

  • +1 2
Link to comment
28 minutes ago, InvisibleLight said:

 

...ali cita mi se ta ili neka knjiga dok lezim na steni tik uz more, ispod lada bora

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

moj ritual prethodnih godina je bilo pazljivo biranje i kupovina knjiga za odmor, pored vode i u planini.

otprilke je pocinjalo od februara/marta i trajalo do jula, jedan od velikih izvora zadovoljstva u tim predodmorskim mesecima.

 

sad trosim neke od tih knjiga na sedenje u kuci - cak i kad procitam nesto dobro, bude nekako tuzno.

  • Tužno 1
Link to comment

Jel bilo negde da su ove mere zvanično produžene za sledeću nedelju ili od 6h prestaju da važe? Nešto se ne sećam neke zvanične odluke, a po portalima nalazim da je sutra KŠ.

Link to comment

4232 (34% pozitivnih), 34 zvanično umrlo.

 

Broj hospitalizovanih povećan za preko 1000 za nedelju dana.

 

14.3. 4479 hospitalizovanih, 207 na respiratoru
21.3. 5531 hospitalizovanih (+1052 tj. +23,4%), 235 na respiratoru (+28 tj. +13,5%)

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...