Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

2 minutes ago, steins said:

 

Šta ti je, ovo nema veze sa antivakserstvom - ovo je informacija od ljudi koji se bave vakcinama - i nije stvar u vakcinama nego u brojanju vakcinisanih. 

 

@slepa živana Ne znam šta da ti kažem, mi smo vratili u COVID sve što smo mogli, sad gledamo dinamiku punjenja, prošlog vikenda smo bili na 60%, sad ne znam, ali mi se ne svidja što su masivno mladji lekari opet povučeni u COVID

 

Onda su prosto neodgovorni. Mi necemo dovesti Slavicu i Mileta na vakcinaciju nikako drugacije osim masovnom propagandom na svim nivoima koja ce imati samo jednu poruku - vakcina je savrsena, vakcinacija ide odlicno, vakcina je jedini pravi nacin da izadjemo iz ovog sranja. Sve drugo ce drzati Slavicu i Mileta podalje od punktova za vakcinaciju jer oni ne obradjuju informacije na nacin na koji ih ti obradjujes, njih svaka dilema oko vakcinacije ucvrscuje u uverenju da su bili u pravu kad su odlucili da se ne vakcinisu. O tome kakve su se sve svinjarije desavale oko vakcinacije mozemo i kasnije, sada moze i da se precuti.

 

Dovoljno je pogledati mapu sa procentima vakcinisanih ljudi i bice jasno da nas najveci neprijatelj nisu drustvene mreze vec radio-Mileva, razni abrovi koji metodom gluvih telefona do krajnjeg korisnika dolaze u gargantuovskom obliku. Ako se slazemo da je vakcinacija jedini nacin da izadjemo iz ovog sranja tome se mora odmah stati na put.

  • +1 4
Link to comment
2 hours ago, vememah said:

 

Mnogo je to da R za britansku varijantu iznosi 4 (osim ako je to onaj osnovni R0 koji važi za populaciju u kojoj niko nije imun i situaciju kad nema nikakvih mera), to bi značilo da se slučajevi s tom varijantom dupliraju neverovatnom brzinom, tipa za dva dana.

 

Osoba s kojom sam razgovarao (nije lekar već farmaceut) je baš uznemirena. Iskreno se nadam da je u krivu. Uglavnom, znaćemo najkasnije za desetak dana.

Link to comment

Nevezano za temu (a da li bas?) koliko samo nasih ucenih ljudi po Harvardu i ostalim belosvetskim univerzitetima iskacu ovih meseci, pametno pricaju i edukuju, e crna Srbijo!

Nisam u toku, oce li danas nesto mastermajndovi da kazu ili i dalje hitno zasedaju od prosle nedelje pa tamo do sledeceg cetvrtka-petka?

Link to comment
17 minutes ago, harper said:

 

Onda su prosto neodgovorni. Mi necemo dovesti Slavicu i Mileta na vakcinaciju nikako drugacije osim masovnom propagandom na svim nivoima koja ce imati samo jednu poruku - vakcina je savrsena, vakcinacija ide odlicno, vakcina je jedini pravi nacin da izadjemo iz ovog sranja. Sve drugo ce drzati Slavicu i Mileta podalje od punktova za vakcinaciju jer oni ne obradjuju informacije na nacin na koji ih ti obradjujes, njih svaka dilema oko vakcinacije ucvrscuje u uverenju da su bili u pravu kad su odlucili da se ne vakcinisu. O tome kakve su se sve svinjarije desavale oko vakcinacije mozemo i kasnije, sada moze i da se precuti.

 

Dovoljno je pogledati mapu sa procentima vakcinisanih ljudi i bice jasno da nas najveci neprijatelj nisu drustvene mreze vec radio-Mileva, razni abrovi koji metodom gluvih telefona do krajnjeg korisnika dolaze u gargantuovskom obliku. Ako se slazemo da je vakcinacija jedini nacin da izadjemo iz ovog sranja tome se mora odmah stati na put.

 

drustvene mreze su radio mileva, nema tu kvalitativne razlike.

nekidan vidim srpski bbc pustio, a ostali preuzeli, clanak u kome se razmatra ko zaradjuje od vakcine. ono, to moze da ide u britaniji, ali u srbiji baciti reflektor na taj ugao je van pameti.

Link to comment
 
Onda su prosto neodgovorni. Mi necemo dovesti Slavicu i Mileta na vakcinaciju nikako drugacije osim masovnom propagandom na svim nivoima koja ce imati samo jednu poruku - vakcina je savrsena, vakcinacija ide odlicno, vakcina je jedini pravi nacin da izadjemo iz ovog sranja. Sve drugo ce drzati Slavicu i Mileta podalje od punktova za vakcinaciju jer oni ne obradjuju informacije na nacin na koji ih ti obradjujes, njih svaka dilema oko vakcinacije ucvrscuje u uverenju da su bili u pravu kad su odlucili da se ne vakcinisu. O tome kakve su se sve svinjarije desavale oko vakcinacije mozemo i kasnije, sada moze i da se precuti.
 
Dovoljno je pogledati mapu sa procentima vakcinisanih ljudi i bice jasno da nas najveci neprijatelj nisu drustvene mreze vec radio-Mileva, razni abrovi koji metodom gluvih telefona do krajnjeg korisnika dolaze u gargantuovskom obliku. Ako se slazemo da je vakcinacija jedini nacin da izadjemo iz ovog sranja tome se mora odmah stati na put.
Nije mnogo korisno za anti-anti-vax ni naduvavanje brojeva jer mislim da će mali procenat će sebi reći "ajd, ako se vakcinisalo milion idem i ja" a veći "ako se za par meseci vakcinisalo 2 miliona blizu je imunitet krda, što baš ja moram..."

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

Jednostavno je, nemaju pojma šta sad da rade. Očekivali su da će "masovna" vakcinacija do sad dati rezultate, to se nije dogodilo i sad niko ne zna kako dalje. Očigledno su fikus grupe protiv lockdowna, vakcinacija se ne može ubrzati osim prisilom, a ni to nije dobro za rejting™, drugog rešenja nema, tako da je ovo sad bukvalno kupovina vremena dan po dan.

  • +1 5
Link to comment
24 minutes ago, morgana said:

 

drustvene mreze su radio mileva, nema tu kvalitativne razlike.

nekidan vidim srpski bbc pustio, a ostali preuzeli, clanak u kome se razmatra ko zaradjuje od vakcine. ono, to moze da ide u britaniji, ali u srbiji baciti reflektor na taj ugao je van pameti.

 

Da, kvalitativno, samo sto u sredinama poput okoline Babusnice ili Lebana malo ko ima pristup internetu, kamoli da znaju da koriste drustvene mreze. A takve opstine su procentualno daleko, daleko ispod drzavnog proseka. Mozemo mi da prosipamo anegdote nasiroko i iz njih tumacimo ko je najveci protivnik vakcina ali covek je pre neki dan postavio mapu koliko se gde ljudi vakcinisalo u Srbiji i mapa jasno govori da su po pravilu u pitanju najsiromasnije i najzabacenije zajednice. U mojoj opstini (Stari Grad) se do tog dana kad je pravljena mapa vakcinisalo skoro dve trecine stanovnika. Dakle, anti-Vucic opstina, najbolje mogucnosti za koriscenje interneta, visok obrazovni prosek, dobar pristup punktovima za vakcinaciju = dve trecine vakcinisanih u ukupnoj populaciji. S obzirom na to da je proslo nekoliko dana brojke su verovatno danas jos bolje. To nesto govori. Na primer:

 

1. SNS mora pod hitno da angazuje svoju stranacku infrastrukturnu mrezu u projektu vakcinacije.

2. RTS mora agresivno da propagira korist vakcinacije, narocito u informativnim emisijama.

3. Vakcinacija mora toliko da se olaksa u tim sredinama da mozes samo da usetas i vakcinises se usput dok ides do granapa ili na pijac.

4. Mobilni timovi da se organizuju i vakcinisu po kucama u zabacenijim sredinama.

 

Jebi ga, ako mi budemo cekali da se baba iz Zlokucana okaci na internet i prijavi na e-upravu, nacekacemo se.:D

  • +1 4
Link to comment
21 minutes ago, mlatko said:

Nije mnogo korisno za anti-anti-vax ni naduvavanje brojeva jer mislim da će mali procenat će sebi reći "ajd, ako se vakcinisalo milion idem i ja" a veći "ako se za par meseci vakcinisalo 2 miliona blizu je imunitet krda, što baš ja moram..."

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk
 

 

Previse si optimistican u tumacenju kako taj um funkcionise. Bojim se da je to na nivou - ima nekih nejasnoca oko vakcina, ne bih ja. Nije bitno sta je u pitanju, dovoljno je da izrazi sumnju u zvanicnu verziju.

Link to comment

^^ Lepo rečeno. Samo SNS bi to uradio da su mu glasači takvi. Oni su prvi kao antivakseri, protivnici zatvaranja, popuštanja mera, virus ne postoji svetska zavera pusti ljude da žive retorike.

Edited by Neutrino
Link to comment

Klizni štab

Quote

Premijerka Srbije Ana Brnabić najavila je da će sednica Kriznog štaba za borbu protiv pandemije korona virusa biti održana u utorak, ali da će ona već danas razgovarati sa članovima tog tela o mogućim merama protiv korone.

 

Link to comment
Just now, Neutrino said:

Lepo rečeno. Samo SNS bi to uradio da su mu glasači takvi. Oni su prvi kao antivakseri, protivnici zatvaranja, popuštanja mera, virus ne postoji svetska zavera pusti ljude da žive retorike.

 

Ja nemam taj utisak. SNS je prava pravcata interesna organizacija, oni ce da urade sta god hoces ako od toga mogu da zarade a ova epidemija im sjebava zaradu. Nemaju oni nikakvu koherentnu ideologiju osim ideologije golog interesa.

Link to comment

juce rece da zuri za beograd, danas opet zuri za beograd, cim dodje za beograd ode negde pa se opet vraca

 

sns moze, da oce, da okrene vakcinaciju u nasu korist za tri do cetiri dana

 

samo da dodam da se organizacija, do sada, pokazala kao skoro pa savrsena, tako da taj deo vec umeju

Edited by villiem
Link to comment

Ova sprdnja od države ni danas nije mogla da izađe sa konkretnim merama. Kako Brbana kaže, KŠ će se sastati sutra tačno u podne. 

Edited by Arkadija
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...