Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

2 minutes ago, theanswer said:

 

Zar nije količina virusa koju poseduješ direktno proporcionalna prenosu zaraze? 

 

Da ne idemo dalje u priču da je teret dokazivanja nečega valjda na onome koji menja postojeće stanje? Znači da treba da se dokaže zašto ova mera ima smisla a ne obrnuto

 

Pročitao sam da nije. Otud se javljaju i asimptomatski prenosioci, kao i superprenosioci.

Pri tom su deca možda i najopasniji rezervoar zarazem upravo što ne razvijaju teže simptome, mala su da nauče kako da nose masku i poštuju distancu, a i dalje seju virus.

Ne znam, ima smisla ovo što pišeš da će ove zajebancije sa otvaranjem/zatvaranjem škola kao i online nastava itekako  uticati na njihovo obrazovanje, ali imaju smisla i istraživanje koja pokazuju (npr. u Izraelu) da se početak novih talasa poklopio sa datumom početka škole. Sad, na nadležnima je da procene rizik i donesu pravu odluku, samo taj film u Svrbiji nećemo gledati, nepogrešivo će doneti pogrešne ili debelo okasnele odluke. 

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Haralampije said:

pa i necu, samo posle godinu dana trebao bi nesto vise da znas o koroni od recimo prosecnog gledaoca Pinka

 

Izvini natprosečni gledaoče Pinka, nisam te prepoznao. 

  • Haha 3
Link to comment

U Izraelu su poceli da vakcinisu i decu, doduse prvo su dosli na red 2000 njih sa ozbiljnijim zdravstvenim problemima a nastavice i dalje.Starost je od 12 do 17 godina.Do sad nije bilo nuspojava ni problema

Link to comment
3 minutes ago, theanswer said:

 

Izvini natprosečni gledaoče Pinka, nisam te prepoznao. 

Ako ces da se vredjamo ,na pogresnog si naleteo :) danas sam u zenu :nobles: Pokusavam da budem dobronameran, posto ti neki fakti oko korone nisu jasni 

Link to comment
tačno zamišljam koreografiju i vežbanje hudinija dok traje zoom sastanak [emoji3]
ne sme da se radi kod kuce skoro nishta, jer mogu da se povrede. posebno tako mlad svet. nije to šah!

uzasno mnogo gube ljudi koji se bave veshtinama koje zahtevaju fizichko prisustvo. ali buduci da se drzava nije postarala da da pamet elementarnim odlukama, a ovo spada u domen finog podeshavanja, onda nishta, shta cemo.

sent from bubamoto



Link to comment
24 minutes ago, gospa buba said:

pa ne treba mi danas treba mi u subotu :cry:

djubre krizni shtab udario na jadnu mene naroda :dry:

sent from bubamoto
 

Idi u Bijeljinu. Nije preko sveta, a sve radi. Jos rezervoarom goriva prebijes troskove puta.

  • +1 1
Link to comment

Kod nas je bitno da skole predju onlajn jer dobar deo stanovnistva se urazumi tek kad povuku decu sa nastave (fazon,  izgleda je frka cim su decu poslali kuci,  pa ne mozemo da slavimo rodjendan u igraonici,  ko zna koliko njih ce doci,  ipak ne idu u skolu itd.) 

  • +1 1
Link to comment

Cak i ovaj jadni, usrani,poplaseni,neprofesionalni,politicki krizni stab je shvatio da deca treba da sede kuci. A trebalo bi svi da sede kuci 3 nedelje. Ali onda bi neko poceo u toj 3 nedeljnoj dokolici da se pita, cekaj ko je taj Velja Nevolja, ko je valjao vutru na tone u Jovanjici i konacno zasto ja jebote nemam ni za racune da platim? Ovako je bolje :sleep: gledacu doktore iz kovid bolnica koji vape za ozbiljnim merama ali i Vesica kojeg boli tuki. Sad ce,samo sto nije krenula proizvodnja vakcina u Srbiji i to ne jedne vec dve! Ma dobar je precednik, brine za nas :jerry:

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, theanswer said:

 

Dok sve ostalo funkcioniše kako funkcioniše? Ne baš. Na stranu što nisam video nigde jake dokaze da su deca tog uzrasta veliki prenosioci ovog virusa. 

 

Škole poslednje treba zatvoriti. 

džabe ja kačim istraživanja kada to niko ne čita :happy:

- u državi kraljice babe su radili istraživanja i ustanovili da deca u uzrastu od 12-16 godina prenose koronu jednako uspešno kao i odrasli, to što oni uglavnom prolaze sa blagim do nikakvim simptomima je drugi par cipela...

- a čak i da to nije tačno njihovo prisustvo u javnom prevozu povećava gužvu i približava odrasle na manju razdaljinu i tako pospešuje širenje engleskog soja virusa kod nas

  • +1 5
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...