Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

1 hour ago, theanswer said:

Dakle, deca nisu ugrožena kategorija. 

 

Još kad bi poenta zatvaranja škola bila u tome da se spasu deca, a ne nastavnici, osoblje, roditelji i babe i dede koje će ovi masovno pobiti zato što su pokupili virus u školi.

Edited by vememah
  • +1 5
Link to comment
 
Još kad bi poenta zatvaranja škola bila u tome da se spasu deca, a ne nastavnici, osoblje, roditelji i babe i dede koje će ovi masovno pobiti zato što su pokupili virus u školi.
eno mi u nemachkoj sestra, dete ide u jedan vrtic, ona radi u drugom. mala donela kuci, ova odnela na posao, popadalo 20 kuca njemaca vec nedelju dana.

sent from bubamoto

  • +1 1
  • Hvala 2
Link to comment

Evo i primer iz mog odeljenja, ucenik pokupio virus u skoli, dal u muzickoj, dal u osnovnoj ne zna se, ali zarazio i roditelje i babu i dedu. Deda preminuo... to je bilo u decembru u onom talasu pred onlajn

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

kod nas (engleska) sad od ponedeljka otvorili skole. nisu radile od pocetka decembra. niko ne dishe, svi cekamo kako ce se ta ujdurma odraziti na cifre. ako bude frke, odlozice nam otvaranje a svi smo na ivici.

Link to comment

Pa toga je bilo i u decembru, mozda  ne ovoliko..deca mozda u nacelu bolje podnose ovo, mada, izuzetaka uvek ima, ali, prenose starijima..pisao sma ja o tome negde jos pred septembar..tako d,a nsita iznenadjujuce..znao sa i d aje greska da se vec od februara krece sa kolom, trebalo je sacekati bar do proleca..ne treba biti ni neki genije, ni epidemiolog da bi se to shvatilo..ako je zbog gripa prosle godine bio produzen zimski raspsut, en vidim zasto sada zbog kovida nije

Link to comment
22 minutes ago, gospa buba said:

eno mi u nemachkoj sestra, dete ide u jedan vrtic, ona radi u drugom. mala donela kuci, ova odnela na posao, popadalo 20 kuca njemaca vec nedelju dana.

sent from bubamoto
 

A kako znaju da je tim redosledom ? 

Link to comment
1 hour ago, Хетерија said:

Од понедељка све регуларно. После можда следи скраћивање радног времена угоститељских објеката до 19ч потом до 18ч па до 17ч. Као што је очигледно било да ништа неће радити за викенд тако је и ово извесно. Сетите се прошлог таласа и мера у новембру и децембру, тако је све ишло.

Prodje novembar i decembar,  znamo kako je bilo.  Bojim se da ako ponove isto da ce ovaj britanski soj da nas pokosi mnogo vise 

Link to comment
A kako znaju da je tim redosledom ? 
hronoloshki je postrojeno bilo dosta precizno, pa su znali. sad deca cvrkucu, matorci padaju od temperature. to je ishod svakako, i sa redosledom i bez.



sent from bubamoto

Link to comment
kod nas (engleska) sad od ponedeljka otvorili skole. nisu radile od pocetka decembra. niko ne dishe, svi cekamo kako ce se ta ujdurma odraziti na cifre. ako bude frke, odlozice nam otvaranje a svi smo na ivici.
Mislim, logično je da će se odraziti na cifre... pitanje je samo koliko će te cifre biti "forsirane" u situaciji u kojoj ste. Po meni je bilo logičnije pričekati još par nedelja kad se bar dostigne 50% vakcinisanih (što ne znači automatski 50% zdravih jelte...). Ovako će se manje razumeti gde je problem, u vakcini ili u deci... ali to je cenim i cilj.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Legenda srpske epidemiologije

Dr Petrović: Mere su smešne, virus ne voli više noć, a ne dan, vikend a ne svaki dan u nedelji

 

Edited by Haralampije
  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...