Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

5 minutes ago, Aleksija said:

mislim da je sa britanskim i hospitalizacija i smrtnost neuporedivo veca u svim kategorijama. hospitalizacije su najveci problem.

plus, znacajan broj ljudi koji je imao koronu je vakcinisan, ne mozemo da sabiramo te brojeve.

još će gore biti kada za 2, najviše 3 meseca brazilski p1 soj postane dominantan kod nas, po preliminarnim podacima brazilaca ovaj soj je duplo zarazniji od originalnog, poređenja radi britanski je samo 35% zarazniji, a još gore vesti su da su šanse za ponovno zaražavanje sa p1 sojem 25-60%, što bi objasnilo porast slučajeva u maunasu u zadnjih 2 meseca, gde je 76% stanovništva već imalo originalni soj prošle godine

Edited by gone fishing
  • +1 1
Link to comment

Prirodno prokuživanje.:isuse: Sasvim je očigledno da to sa koronavirusom ne funkcioniše, i da ponovnog zaražavanja itekako ima. Sasvim je jasno da su u ovom galopirajućem četvrtom talasu novi sojevi itekako prisutni, zato i hrlimo ovako brzo u novi ambis, pored potpunog nepostojanja i masovnog nepoštovanja bilo kakvih mera.

Edited by Facundo Orellana
Link to comment

Ključna odluka je apelovanje na individualnu meru zaštite i korišćenje svih zaštitnih mera“, rekla je Jovanović, podsetivši na držanje fizičke distanke i nošenje zaštitnih maski."

 

"..sve drugo što se čuje u javnosti kao mogućnost – „kontrola okupljanja, zabrane koje se pominju kao mere kontrole, treba razmatrati a da li će takva odluka biti doneta videćemo“.

 

"..svako u sopstvenom okruženju treba da bude lider primene zaštitnih mera"..

 

 

https://rs.n1info.com/vesti/direktorka-batuta-o-sednici-kriznog-staba/

 

Link to comment
1 minute ago, villiem said:

Ključna odluka je apelovanje na individualnu meru zaštite i korišćenje svih zaštitnih mera“, rekla je Jovanović, podsetivši na držanje fizičke distanke i nošenje zaštitnih maski."

 

"..sve drugo što se čuje u javnosti kao mogućnost – „kontrola okupljanja, zabrane koje se pominju kao mere kontrole, treba razmatrati a da li će takva odluka biti doneta videćemo“.

 

"..svako u sopstvenom okruženju treba da bude lider primene zaštitnih mera"..

 

 

https://rs.n1info.com/vesti/direktorka-batuta-o-sednici-kriznog-staba/

 

Demokratija cveta. 

Link to comment

Ovaj krizni stab se popeo svima na onu stvar.Za ovih godinu dana da neko hronolski poredja njihove izjave i mere i najgluplji bi shvatio sa kakvim mi idiotima imamo posla.

S obizirom da smo svesni tih budala,valja se pouzdati u onu narodnu use i u svoje kljuse.

Cutali su za sva stranacka okupljanja,za zimovanja,spomenik....a onda seru kako je narod neodgvovoran.Koliko se sami sacuvamo to nam je krizni stab i drzavu zaboravite.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, gospa buba said:

svaka kuca krizni shtab? :s_w:

sent from bubamoto
 

Svaka pluća, 

 

E nas je 8 kolega zaraženo a šta sam doživeo pre neko veče vrćući se kući, kakve su ono ranovečernje pijanke po autobusima, merkanje ispod oka, kontrole balave s maskama na bradi koje ti se unose u facu... I neka Francuskinja koja je netom operisala usne ispred mene u apoteki krvari iz istih a apotekarka pokušava da joj objasni da nema injekcija za razređivanje krvi, ima 1 treba joj 6, dide da traži jer mora. Antibiotika ima ali da li si ženo na penicilin alergična, parlevu? Ne zna ništa, trebali su nam prevodilac i hitna pomoć a nismo imali nijedno. Fuckin tourists.... Prvo mi je bilo žao pa sam odradio unutrašnju moralnu trijažu. Jer i ja sam neki krizni štab valjda, majku mu.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...