Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

30 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

da vidimo šta smo imali do sada, izbore, derbi, patrijarhova sahrana, evo sad i ispraćaj balaševića

 

pa jbt jel su svrake popile mozak ovom narodu

:isuse:

 

adria tour, otvaranje spomenika, gondola na zlatiboru, ima jos nek dopuni ko se seti

  • +1 2
Link to comment
19 minutes ago, Tsai said:

 

adria tour, otvaranje spomenika, gondola na zlatiboru, ima jos nek dopuni ko se seti

 

imunizacija, kad je masovna, negde je ok organizovano negde bas i nije

Edited by villiem
  • +1 1
Link to comment

Definitivno nije samo osećaj da je opet ozbiljno krenulo - podaci o broju sahrana za prva tri dana ove nedelje su oko 40% veći nego prošle, i negde su na nivou sa početka januara. Jako čudno. Ovo govno od virusa ne odustaje.

 

 

Link to comment

Zašto kažem čudno? Ako broj sahrana zaista skoči za 40% tokom cele ove nedelje, to će ovako izgledati:

 

image.png.b62f019ee939ce33a76d046e01172aae.png

 

Ovaj skok mora imati neki uzrok, nije samo neodgovornost i nepostojanje mera zato što nam je okruženje takvo već skoro 3 meseca pa je dugoročno bio jasan trend pada i slabljenja epidemije, Potpuno je sumanuto da uz vakcinaciju koja je barem delimično zaštitila milion ljudi i uz priličan nivo prokuženosti, imamo ovo sada. Nešto se desilo u međuvremenu.

Link to comment
4 minutes ago, Forest said:

Zašto kažem čudno? Ako broj sahrana zaista skoči za 40% tokom cele ove nedelje, to će ovako izgledati:

 

image.png.b62f019ee939ce33a76d046e01172aae.png

 

Ovaj skok mora imati neki uzrok, nije samo neodgovornost i nepostojanje mera zato što nam je okruženje takvo već skoro 3 meseca pa je dugoročno bio jasan trend pada i slabljenja epidemije, Potpuno je sumanuto da uz vakcinaciju koja je barem delimično zaštitila milion ljudi i uz priličan nivo prokuženosti, imamo ovo sada. Nešto se desilo u međuvremenu.

Vakcine su najvrvtnje tek ovih dana krenule da deluju ,malom broju ljudi, vakcinisanima prvi dan il dva

Edited by InvisibleLight
Link to comment
4 minutes ago, Forest said:

Nešto se desilo u međuvremenu.

 

Skijao se malo narod...dosadile im mere, ne mogu vise ljudi, moraju da disu.

 

Meni je letos koronu donela zenina rodjaka, koja nam je tek nakon sto je sat vremena bila kod nas rekla da ona i njen momak vec neko vreme ne mogu da nose maske i budu bez druzenja. 

 

Onda nam je pet dana kasnije javila da joj je momak bas lose..i tako..

  • -1 1
Link to comment
9 minutes ago, Forest said:

Zašto kažem čudno? Ako broj sahrana zaista skoči za 40% tokom cele ove nedelje, to će ovako izgledati:

 

image.png.b62f019ee939ce33a76d046e01172aae.png

 

Ovaj skok mora imati neki uzrok, nije samo neodgovornost i nepostojanje mera zato što nam je okruženje takvo već skoro 3 meseca pa je dugoročno bio jasan trend pada i slabljenja epidemije, Potpuno je sumanuto da uz vakcinaciju koja je barem delimično zaštitila milion ljudi i uz priličan nivo prokuženosti, imamo ovo sada. Nešto se desilo u međuvremenu.

 

kopaonik + mozda uk soj ?

Link to comment
Just now, SNARC said:

 

Skijao se malo narod...dosadile im mere, ne mogu vise ljudi, moraju da disu.

 

Meni je letos koronu donela zenina rodjaka, koja nam je tek nakon sto je sat vremena bila kod nas rekla da ona i njen momak vec neko vreme ne mogu da nose maske i budu bez druzenja. 

 

Onda nam je pet dana kasnije javila da joj je momak bas lose..i tako..

 

Sve je to tačno, ali kada vidiš ovakve brojke tj. promene trenda ovog intenziteta i brzine, iza njih mora stajati nešto novo što se desilo odjednom. Meni jedino na pamet pada polazak u škole, ali osećaj mi kaže da ni to nije dovoljno dobro objašnjenje. 

Link to comment
3 minutes ago, Misko said:

Kopaonik,skole,spomenik,patrijarh,sezonalnost...

 

Jedino škole imaju ozbiljan veliki uticaj na makro trendove, ostali uticaji se odnose na zanemarljivi deo populacije da bismo imali skok od 40% u nedelju dana.

Link to comment
4 minutes ago, Forest said:

 

Sve je to tačno, ali kada vidiš ovakve brojke tj. promene trenda ovog intenziteta i brzine, iza njih mora stajati nešto novo što se desilo odjednom. Meni jedino na pamet pada polazak u škole, ali osećaj mi kaže da ni to nije dovoljno dobro objašnjenje. 

pricala sa ljudima iz arilja, kod njih krenulo poslednjih nekoliko dana, sada su pred uvodjenjem vanrednog stanja. ne mogu da nadju uzrok, nije bilo nekih velikih ilegalnih veselja, rodjendana, zurki, koliko oni znaju. situacija kao u celoj srbiji, a opet, odjednom zariste. skolska deca u velikom broju.

lici da je britanac proradio.

Link to comment
3 minutes ago, Forest said:

 

Sve je to tačno, ali kada vidiš ovakve brojke tj. promene trenda ovog intenziteta i brzine, iza njih mora stajati nešto novo što se desilo odjednom. Meni jedino na pamet pada polazak u škole, ali osećaj mi kaže da ni to nije dovoljno dobro objašnjenje. 

Skole jesu bitan faktor,ne i jedini,naravno,i u grckoj,koja ima najtvrdji lockdown mesecima,rast im krenuo cim su skole krenule..naravno,tu su kod nas i zurke,niko zivu silu ne jebe...

Link to comment
7 minutes ago, Aleksija said:

pricala sa ljudima iz arilja, kod njih krenulo poslednjih nekoliko dana, sada su pred uvodjenjem vanrednog stanja. ne mogu da nadju uzrok, nije bilo nekih velikih ilegalnih veselja, rodjendana, zurki, koliko oni znaju. situacija kao u celoj srbiji, a opet, odjednom zariste. skolska deca u velikom broju.

lici da je britanac proradio.

 

Da, bojim se da to može biti objašnjenje...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...