Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

3 minutes ago, Misko said:

Brate,ja bih voleo da si ti u pravu,i da to nece promeniti nista..ali,u ovakvim okolnostima, okupljanja ove vrste svakako izgledaju kao cist visak....

 

Jeste visak. Kap viska u moru glupiranja.

Link to comment
7 hours ago, fetboj said:

Pre nekoliko dana Kon rece da je primecen onaj soj virusa iz VB kod nas i sad se verovatno on siri. Zarazniji je ali nije opasniji, bar tako za sad kazu istrazivanja. 

50% zarazniji je 10x smrtonosniji nego da je 50% smrtonosniji, a da se nije povećala verovatnoca prenosa...

 

Ima analiza negde u istoriji, na opstoj temi...

Link to comment

Uzrok ovog najnovijeg antivakserskog ranta (opet) leži u nedisciplini i gluposti pučanstva. 

Danima se ponavlja da vakcina nije čarobni štapić, da neće učiniti da virus nestane za 24 sata, da se mora voditi računa i izmedju doza i neposredno posle druge doze - al ne vredi. 

Generalno je uzrok novog vala™ u četiri faktora - prvo povratak dece u škole, drugo zimovanja i putovanja, treće britanski soj i četvrto nepridržavanje pravila u vezi vakcinacije. 

Moja delimično laička procena je da svi ovi uzroci podjednako učestvuju u skoku broja zaraženih. 

  • +1 8
Link to comment
Just now, steins said:

da se mora voditi računa i izmedju doza i neposredno posle druge doze - al ne vredi. 

Kako se ti osecas? Jel te prosla prehlada? Jel si merio antitela kako treba? :D

 

 

U drugim vestima...  doktor Predrag Kon na početku sednice Kriznom štabu upravo odustao od ideje o skraćenju radnog vremena na 18.00 sati i predložio da ništa ne radi naredna dva vikenda. U toku je rasprava.

Link to comment

 

Nadam se da ce skole prebaciti online.  Nivo opustenosti je visok,  vise se pazilo u novembru, barem u mom okruzenju.  Uz to i ovaj novi soj.  

Ako prebace skole online nekako se i ostali uozbilje,  valjda stize poruka vim zatvaraju skole kriticno je

Link to comment
3 minutes ago, Milosh76 said:

Kako se ti osecas? Jel te prosla prehlada? Jel si merio antitela kako treba? :D

 

 

U drugim vestima...  doktor Predrag Kon na početku sednice Kriznom štabu upravo odustao od ideje o skraćenju radnog vremena na 18.00 sati i predložio da ništa ne radi naredna dva vikenda. U toku je rasprava.

 

Dobro sam. Prošla iako kašljemo i ja i klinci ko majmuni. 

Merio ponovo ona S protein specifična - 12

Ispao sam glup za sve pare. :D

 

Škole moraju da se zatvore. Skracenje radnog vremena bi dosta pomoglo, al ne verujem da će ovi dotle da dobace. 

Lično mislim, da apsolutno nikakvu odluku neće doneti. 

  • +1 1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...