Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

7 minutes ago, cartman said:

Meni i kao da je bilo juce i kao da traje 5 godina u isto vreme.

 

 

Potpuno isti slučaj. Uopšte ne znam kako da se vremenski odredim prema svemu ovome. S jedne strane mi sve pre 15.03.2020. deluje kao potpuno drugi život, s druge se na "novu normalnost" nikad neću navići koliko god se stopio s maskom i dresirao da držim distancu. 

Razmišljam ponekad kako bih reagovao da sam na početku pandemije znao da će ovo trajati toliko dugo i da li bih momentalno pukao psihički. Ovo kuvanje žabe sa te strane možda i nije tako loše jer je dalo priliku da se čovek makar koliko-toliko postepeno navikne na okolnosti.

  • +1 3
Link to comment
10 minutes ago, Arkadija said:

Rastu brojke, aizgleda da nikoga više nije briga za to. Važno je da smo tigrovi.

 

Kako iz ove perspektive izgleda farsična ona situacija prošlog proleća kad je tzv. stručni štab iz protesta napustio konferenciju za medije zbog 200 novozaraženih...

 

Nema, diglo se ruke, jedino da se nadamo da će se vakcinacija nastaviti i da ćemo kroz koji mesec osetiti efekte, do tad (ako i tad) da se svako čuva za sebe kako najbolje zna i ume.

A možda i prođe samo od sebe :dry:

Link to comment
Koja je pouzdanost brzog antigenskog testa? Jel moguce da prikaze da je neko pozitivan, a da je u realnosti negativan?
mislim da jedino to ne moze, lazno pozitivan.

sent from bubamoto

  • Hvala 1
Link to comment
1 minute ago, goofs said:

Koja je pouzdanost brzog antigenskog testa? Jel moguce da prikaze da je neko pozitivan, a da je u realnosti negativan?

Koliko znam, on ne može da bude lažno pozitivan, samo lažno negativan.

 

buba brža :)

Edited by Lena
  • Hvala 1
Link to comment

Zahvaljujem. Pitam jer sam ja dobio taj, a zenska polovina negativna i tu i na pcr, a ima 37.4 vec par dana (i sem toga nista od simptoma), a bili smo u konstantnom kontaktu, pa nije bas jasno sta koj djavo. 

Link to comment
7 hours ago, cartman said:

Meni i kao da je bilo juce i kao da traje 5 godina u isto vreme.

 

isto takođe

plus što imam osećaj da sam pre godinu dana dobila neki novi posao, da svakog dana proveravam podatke, nešto preračunavam, pratim predavanja, iščitavam iskustva, upoređujem, analiziram... jedino što uopšte nisam talentovana za sve ovo i nemam nikakve veštine. 

  • +1 1
  • Haha 3
Link to comment
22 minutes ago, slepa živana said:

isto takođe

plus što imam osećaj da sam pre godinu dana dobila neki novi posao, da svakog dana proveravam podatke, nešto preračunavam, pratim predavanja, iščitavam iskustva, upoređujem, analiziram... jedino što uopšte nisam talentovana za sve ovo i nemam nikakve veštine. 

meni se ova oblast mnogo svidela, mada generalno niko nece da me slusa kad o tome pricam, tako da mu dodje na isto...

 

i nekako mi je vec dosadilo da bukvalno svaku novu informaciju prevodim u verovatnocu da imam letovanje kakvo sam isplanirala ove godine - ili koje vec...

  • Haha 1
Link to comment

da vidimo šta smo imali do sada, izbore, derbi, patrijarhova sahrana, evo sad i ispraćaj balaševića

 

pa jbt jel su svrake popile mozak ovom narodu

:isuse:

  • +1 1
Link to comment
5 minutes ago, Aleksija said:

meni se ova oblast mnogo svidela, mada generalno niko nece da me slusa kad o tome pricam, tako da mu dodje na isto...

 

i nekako mi je vec dosadilo da bukvalno svaku novu informaciju prevodim u verovatnocu da imam letovanje kakvo sam isplanirala ove godine - ili koje vec...

a bogami ja za desetak dana dajem otkaz :D

vraćam se svom nekvalifikovanom radu. ne vidim sebe u epidemiologiji :lol:

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...