Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Just now, pt 2.0 said:

Gomila ljudi prosto nije nabavila maske jer ih nije bilo.

Ja, na primer.

 

Takođe, plus ne želim da provedem par sati napolju obilazeći xy apoteka ne bih li našao jednu, koju mogu da bacim kad se vratim kući.

Link to comment
49 minutes ago, zgembo said:

Testiran ili ne, ako dobiješ upalu pluća, nije ni bitno da li je covid ili ne, zar ne? 

I ništa ne znači ako te testiraju pre nego što razviješ upalu pluća, ne mogu da je spreče. Osim ako se za ovaj lek protiv malarije ispostavi da je rešenje.

Čak i da je tačno da obolelom ništa ne znači, znači onima koji će se u međuvremenu zaraziti od drugih osoba iz njegove kuće koje će ići na posao ili u kupovinu jer im nije propisana samoizolacija. Nedovoljnim testiranjem se ubrzava epidemija i pogoršavaju njene posledice.

 

Sve zemlje koje su najuspešnije u borbi protiv epidemije testiraju veoma mnogo i testiranje je vrlo pametno uložen novac pošto donosioci odluka blagovremeno dobijaju informacije o pojavama na koje treba da reaguju, a i zdravstveni radnici mnogo više oboljevaju kad zbrinjavaju pacijente obolele od koronavirusa za koje se to ne zna pa ne preduzimaju sve mere predostrožnosti. Kad imaš puno obolelih zdravstvenih radnika ili mnoštvo klastera zaraženih koje nisi primetio jer nisi testirao osobe sa lakim simptomima, verovatnoća da će se ceo sistem raspasti i da će ti pomreti svih onih 20% obolelih sa težom kliničkom slikom se drastično povećava pošto će ih biti previše ili neće imati ko da ih neguje. U Gvangdongu, kineskoj provinciji drugoj po broju obolelih pozitivnih je u doba pravljenja izveštaja SZO bio 0,14% od testiranih, a kod nas 27%, dakle skoro 200x više.

 

A i za upalu pluća jeste veoma bitno da li se koronavirus ustanovi pre ili kasnije pošto je koronavirus veoma ubrzana i teška upala pluća, od obične upale pluće umire se sporije (ima više vremena da se adekvatno reaguje) i ređe.

Link to comment
15 minutes ago, dùda said:

Možete li da rekonstruišete kontakte koje je imala tvoja majka.

Corona ipak nije mogla da joj padne s neba.

Svaki dan sa tri unuka, od toga dva u vrtiću, jedan u školi. Moja žena cca 50 ambulanti nedeljno. Moj šef na skijanju u Italiji. Živimo zajedno.

 

EDIT: Bila i groznica i gubitak ukusa i mirisa, kao da jede blato. Ovo poslednje me je i asociralo, jer sam skoro pročitao da je i to simptom.

Edited by Ayatollah
Link to comment
Just now, Time Crisis said:

Takođe, plus ne želim da provedem par sati napolju obilazeći xy apoteka ne bih li našao jednu, koju mogu da bacim kad se vratim kući.

Moja logika je istovetna - viśestruko a besmisleno motanje po apotekama gde se svi motaju vs. nemam masku i idem samo gde moram - izbor je jasan...

 

Link to comment
1 minute ago, Time Crisis said:

 

Takođe, plus ne želim da provedem par sati napolju obilazeći xy apoteka ne bih li našao jednu, koju mogu da bacim kad se vratim kući.

 

Tim pre što sam ubeđen da ću pre fasovati virus čekajući u gigantskom redu nego da naprosto izbegnem čitavu gužvu.

Link to comment
Just now, pt 2.0 said:

Gomila ljudi prosto nije nabavila maske jer ih nije bilo.

Ja, na primer.

 

Za tebe mi je nekako logično, nadaš se tom poljupcu u doba korone pa kud puklo.

A i da imaš masku, poslednjih dana pleme Bliski Kontakti je neverovatno ojačalo i žari i pali diljem Maxija. Prepoznaju se po tome da nisu išli na geografiju i nisu upućeni u pojmove razmera, te signalizaciju za razmak od 2 metra prilično slobodno tumače, "Evo, stojim na istoj udaljenosti kao i ono dvoje na znaku, šta hoćete više od mene?". 

Link to comment
5 minutes ago, arheolog1981 said:

Dakle za crkvu opet ne važe zakoni i naredbe :)

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 

njihovo je carstvo nebesko

Link to comment

Meni keva od pre tri dana pravi improvizovanu varijantu. Pokazao sam joj klip na netu, kako to u Kini prave i nije joj trebalo mnogo. List ubrusa, malo konca i izolir traka da zalepim na lice. Prvog dana sam se skoro ugusio, posto je neki grub ubrus (bez rupica), u pitanju.

Link to comment
1 minute ago, Goranz said:

Za tebe mi je nekako logično, nadaš se tom poljupcu u doba korone pa kud puklo.

Kiss of death? :fantom:

Zapravo ne, ne više. Imam još štošta da oposlim do tada.

 

1 minute ago, Goranz said:

A i da imaš masku, poslednjih dana pleme Bliski Kontakti je neverovatno ojačalo i žari i pali diljem Maxija.

Lepiguzi?!

I inače, potpuno nevezano od virusa, pizdim na ljude koji mi potpuno nepotrebno ulaze u lični prostor. Npr u redovima u Maksiju. Nalepi ti se uz ledja iako iza nema gužve i dahće za vrat... nervni slom od toga dobijam i neretko šaljem killer looks.

Link to comment
Moja logika je istovetna - viśestruko a besmisleno motanje po apotekama gde se svi motaju vs. nemam masku i idem samo gde moram - izbor je jasan...
 
+1

sent from bubamoto

Link to comment
njihovo je carstvo nebesko

bukvalno. ali kako predano drze 2 metra a onda lizu kashiku, to je neverovatno! polovichna zemlja, polovichan narod. opstao sluchajno isuse.gif

 

i da li je i pop probao? :unsure:

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
kakva je razlika maska il vezati krparu preko lica?

za tebe nikakva, verovatnoca i statistika sa nepoznatim parametrima, na mikro i makro nivou.

 

u drzavi u kojoj nema maski. mogli su npr da nam podele po jednu po kucama :s_w:

 

sent from bubamoto

 

 

 

Link to comment
4 minutes ago, vememah said:

Čak i da je tačno da obolelom ništa ne znači, znači onima koji će se u međuvremenu zaraziti od drugih osoba iz njegove kuće koje će ići na posao ili u kupovinu jer im nije propisana samoizolacija. Nedovoljnim testiranjem se ubrzava epidemija i pogoršavaju njene posledice.

 

Sve zemlje koje su najuspešnije u borbi protiv epidemije testiraju veoma mnogo i testiranje je vrlo pametno uložen novac pošto donosioci odluka blagovremeno dobijaju informacije o pojavama na koje treba da reaguju, a i zdravstveni radnici mnogo više oboljevaju kad zbrinjavaju pacijente obolele od koronavirusa za koje se to ne zna pa ne preduzimaju sve mere predostrožnosti. Kad imaš puno obolelih zdravstvenih radnika ili mnoštvo klastera zaraženih koje nisi primetio jer nisi testirao osobe sa lakim simptomima, verovatnoća da će se ceo sistem raspasti i da će ti pomreti svih onih 20% obolelih sa težom kliničkom slikom se drastično povećava pošto će ih biti previše ili neće imati ko da ih neguje. U Gvangdongu, kineskoj provinciji drugoj po broju obolelih pozitivnih je u doba pravljenja izveštaja SZO bio 0,14% od testiranih, a kod nas 27%, dakle skoro 200x više.

 

A i za upalu pluća jeste veoma bitno da li se koronavirus ustanovi pre ili kasnije pošto je koronavirus veoma ubrzana i teška upala pluća, od obične upale pluće umire se sporije (ima više vremena da se adekvatno reaguje) i ređe.

Ma poenta je da treba da računaš da je potencijalno svako zaražen, i u skladu sa tim treba da se ponašaš, tj. da sediš kući koliko god možeš. A žarišta će ti biti tamo gde imaš najviše upala pluća - teško da će išta osim covida biti uzrok u narednih 6-7 meseci. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...