Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

gr1.jpg

ko ima znatnije otezano disanje treba da zove, doci ce hitna, pokupice ga, i ako u bolnici razvije ove komplikacije ima dobre sanse da prezivi. u kuci nema sanse da prezivi sa sepsom lol, jedino ako je neka bas brza intervencija. 

Link to comment
 
Ako im treba hospitalizacija onda je već kasno. Pričam o ovima što osjećaju simptome koje u ovom trenutku mogu da liječe i kući.
Ceniš da se hospitalizacijom samo odlaže neizbežno?



... Shiit has hit the fan...

Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Ceniš da se hospitalizacijom samo odlaže neizbežno?
 

 

Ma ne mislim na to, naravno, nego na testiranje koje ima smisla raditi kad neko ima simptome, a ne kad je već došao na respirator.

Link to comment
2 minutes ago, Ted said:

izvinjavam se ako sam pogrešno razumeo

 

Meni je bilo čudno da mi uopšte oponiraš, ali dobro, pogreši čovek.

Elem, u pravu si za ono što si pisao šta je država trebalo da radi i kako je sve trebalo da se postavi. Ali kod nas je sve naopako pa je na početku sve predstavljeno kao naćin da se uništi Rusija preko farmakomafije i Soroša, pa je bio virus nevredan razmatranja, pa je ipak bilo ozbiljno i trebalo se zaštititi ali nadležni nisu obezbedili dovoljne količine sredstava za zaštitu i dezinfekciju in the first place, pa je bilo neophodno izbegavati one za koje se sumnja da su bili u inostranstvu ili imali kontakt sa zaraženima ali ni tu nije urađena evidencija, pa je bio preporučen rad od kuće ali država nije mogla da pomogne pa se ipak moralo ići na radno mesto itd itd. I sada je to da li ćeš se zaraziti maltene lutrija, imaš da razmišljaš s kim si bio u nekom zatvorenom prostoru, šta si dodirivao, koliko dugo...

Link to comment
1 minute ago, keitel said:

 

Ma ne mislim na to, naravno, nego na testiranje koje ima smisla raditi kad neko ima simptome, a ne kad je već došao na respirator.

 

cekaj ti pricas o testiranju... nisam te bas sasvim shvatio

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Meni je ova stastika o broju obolelih bez navođenja broja testiranih, obično zavaravanje...
Kao mi se sad držimo dobro...
Pa da, ali pitanje koliko si testirao...
Realno ja mislim, da npr ja verovatno imam virus u sebi, no još nije "iskočio"...
Daje se lažna slika narodu da se može lako, ponašanjem lao do sada zaobići veliko izbijanje...

 

Po meni, bitno je da se ponašaš kao i da ga imaš, realno to što su nekog testirali danas i negativan je, sutra može biti pozitivan itd, svakako ne mogu ceo grad svako jutro testirati.

Link to comment
1 minute ago, Krošek said:

 

cekaj ti pricas o testiranju... nisam te bas sasvim shvatio

 

O testiranju koje se može obaviti i po nekim prioritetima, stari i bolesni moraju da budu testirani pri početnim simptomima i da im se pruži pomoć u startu, ako je tako nešto moguće. 

 

Link to comment
5 minutes ago, keitel said:

 

O testiranju koje se može obaviti i po nekim prioritetima, stari i bolesni moraju da budu testirani pri početnim simptomima i da im se pruži pomoć u startu, ako je tako nešto moguće. 

 

 

kako bih ti rekao, testovi ne lece, oni samo utvrdjuju koji virus te je inficirao 

 

nema leka koji moze spreciti da dobijes upalu pluca ako ti je virus napao pluca

 

odnosno eksperimentise se s lekovima, rade se studije itd. ali jos je rano

Edited by Krošek
Link to comment
Just now, Krošek said:

 

kako bih ti rekao, testovi ne lece, oni samo utvrdjuju koji virus te je inficirao 

 

Nisam doktor, ali da bi nekom prepisao neku terapiju valjda je potrebno prvo napraviti dijagnozu. Ne kapiram tu potrebu da se minimalizuje značaj testiranja, o čemu se radi?

Link to comment
1 minute ago, Frank Pembleton said:

Ja govorim o ukupnoj masi naroda, sve i da ima na nekom sajtu, njegov domet je "smešan" u odnosu na konferencije za štampu, dnevnik 2 i ostale "kanale informisanja"...



... Shiit has hit the fan...
 

 

Ali ovi debili ladno nisu u stanju da prepišu cifre sa nekog relevatnog mesta, piše da je ažurirano 21. marata u 6 podne, a cifre su od pre 4-5 dana.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...