Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

7 minutes ago, Friend said:

 

u ovakvim slučajevima crkva može da pomogne.

 

1. da ih potera kući i ne vrši nikakve službe

2. da izađe neki popi da baci crnu mađiju ili tako neko sranje na okupljene, a mađija se skida ako ne promoliš nos iz kuće

 

verovatno bi ovo pod 2. bilo efikasnije na teleće mozgove

 

Link to comment
On 12.3.2020. at 12:10, Ayatollah said:

Suma sumarum, od države ovde ne treba niko da očekuje apsolutno ništa, a naš zdravstveni sistem postoji samo na papiru i forme radi, što sam video prošle nedelje kad sam kevu vodao po VMA i Urgentnom zbog bubruga. Ako i preživimo koronu, to će biti uprkos državi, a ne zahvaljujući istoj.

Citiram samog sebe sa Opšteg topika, jer smo sada po kući međusobno pričali o simptomima COVID-19, i došli smo do šokantnog zaključka da je moja majka imala većinu simptoma pre dve nedelje kada smo obigravali po VMA i Urgentnom zbog neobjašnjivih zdravstvenih problema koje je imala sa plućima i bubrezima. Počelo je sa opštom slabošću, temperaturom i problemima sa disanjem, tj. osećajem da se davi u vodi, zbog čega 5-6 dana nije mogla da pređe ni 10 metara od sobe do WC-a za šta su lekari rekli da je hronična opstruktivna bolest pluća i poslali je na VMA na rendgen koji nije pokazao ništa, a nastavilo se sa neobjašnjivo visokim nivoima kreatinina i uree u krvi (kreatinin 414, a normalno je do 80), za koje isto nisu uspeli da nađu nikakav uzrok jer su bubrezi izgledali sasvim dobri, i koji nivoi su počeli sami od sebe da padaju. Jedino kašalj nije bio naročito izražen, ali i njega je bilo pomalo. 

 

Sve je ovo manje-više prošlo dobro i keva se sada dobro oseća, ali mi je i sama pomisao jeziva, tim pre što i žena i ja nešto sitno kašljucamo, plus je ona tokom te epizode imala i epizodu sa doktorkom iz call centra sa kojom se posvađala (isto opisana u postu gore). Ne kažem da je korona, ali ne mogu ni skroz da isključim ovu mogućnost, a najgore je što je keva provela cca 15 sati po čekaonicama na VMA i Kliničkom/Urgentnom te nedelje. 

Link to comment
26 minutes ago, morgana said:

ne osjecam potrebu da se disciplinovano divim svakoj mjeri, imam druge drzave za poredjenje, na stranu zdrav razum.

+1

i na stranu što kretanje/ šetnja nekima od njih čini terapiju, a svima znači zdravlje.

i na stranu što su sad penzioneri počeli da se druže po stepeništu.

Link to comment



u ovakvim slučajevima crkva može da pomogne.
 
1. da ih potera kući i ne vrši nikakve službe
2. da izađe neki popi da baci crnu mađiju ili tako neko sranje na okupljene, a mađija se skida ako ne promoliš nos iz kuće
 
verovatno bi ovo pod 2. bilo efikasnije na teleće mozgove
 


Nema ništa bolje u ovom trenutku nego ždrati iz iste kašike kao još 300 ljudi...

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk

Link to comment
8 minutes ago, Goranz said:

Može se u Maxi bez maske. Štaviše, to postaje nacionalni sport za Srbe, ljudi nose masku do ulaza i onda je trijumfalno skinu kada kroče u objekat.

Ugledali se na predsednika, on je nosi okačenu oko vrata i divnu poruku šalje.

Link to comment
Just now, mraki said:

Ugledali se na predsednika, on je nosi okačenu oko vrata i divnu poruku šalje.

 

To je podgrupa, skinu masku pa se dovikuju preko radnje šta da se kupi. 

Link to comment
11 minutes ago, pt 2.0 said:

+1

i na stranu što kretanje/ šetnja nekima od njih čini terapiju, a svima znači zdravlje.

i na stranu što su sad penzioneri počeli da se druže po stepeništu.

 

Ne mogu da verujem.

 

10 minutes ago, Goranz said:

Može se u Maxi bez maske. Štaviše, to postaje nacionalni sport za Srbe, ljudi nose masku do ulaza i onda je trijumfalno skinu kada kroče u objekat.

 

Naravno da može.

 

1.Preporuke SZO i dalje važe (ako se nešto nije promenilo poslednjih dana).

 

2. Nema da se kupe, sve i da su se promenile.

Link to comment
16 minutes ago, Goranz said:

Može se u Maxi bez maske. Štaviše, to postaje nacionalni sport za Srbe, ljudi nose masku do ulaza i onda je trijumfalno skinu kada kroče u objekat.

Gomila ljudi prosto nije nabavila maske jer ih nije bilo.

Ja, na primer.

 

@Anonymous Yup. Svako uz svoj gelender, i mali ćask na daljinu. 

Edited by pt 2.0
Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...