Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Nema šanse da si se tako zarazila, čovek je nosio masku, nije kašljao, niste imali ni bliži ni duži kontakt. Ne prenosi se virus baš tako lako kako smo na početku pandemije mislili, toliko je slučajeva da ljudi žive u istom stanu i nemaju mogućnost prave izolacije kad je jedna osoba zaražena, pa opet uspeju da se sačuvaju. Drži se, proći će i ovo.

Danas prilazim maloj radnji, i devojka unutra kašlje kao konj sa nekom maskicom koja joj kilavo stoji i opušteno tako kašljući razgleda i razgleda šta bi sve uzela. Ja stao ispred, sačekao da ona izadje, pa onda samo sa vrata dao prodavačici da izmeri i naplati... :lolol:

Inače sam izlaske sveo samo na osnovno, tj odlaske u nabavku, i ne znam da sam i jednom prošao a da ne naidjem na neku neodgovornu budalu koja me iznervira.

Mislim da su ove male komšijske radnje dosta gore po pitanju bezbednosti od velikih marketa.

Edited by mraki
  • +1 2
Link to comment

Umorna sam od psihoterapije Kristofere, dugo sam išla, zaista dugo. Onda sam shvatila da ovo nijedan lekar neće moći da mi izbije iz glave, i takođe nema utehe za tatu, to ne može da se prežali nikad i od njegove smrti sam polumrtva. Umorna sam od bolesti, od lekara, sve sam to prošla sa tatom, milion puta sam poželela da sam i ja otišla za njim. Onda se pojavilo ovo i kod mene se pogoršalo. Ako postoji način da ovo nikada ne dođe do mame i mene, sve smo uradile, svega se pridržavamo. Njegovom smrću sam uvidela da ne postoji besmrtnost ili onako kako sam je ja zamišljala. I ako bih morala da biram šta će me ubiti, biram Alchajmera, to je imao tata, ali neću ništa drugo, ništa, i ni slučajno ovu prokletu koronu.

Link to comment
2 hours ago, Indy said:

... I jel vama to normalno? Tako treba?

Ja ne znam kako treba al ako nema ko da ti ode ne znam kako može. Ne ulazeći u to sad, pokušao sam da umirim osobu najbolje što sam mogao. Kuma je komšija vozio u ambulantu, nije imao ko. Mogao je čovek da se zarazi al komšija je mogo da umre. Imam u okolini zaražene parove s malom decom kojima nema ko da ih čuva. Ponudio sam se, otkud znam da li je normalno. Snaći ćemo se nekako da smanjimo rizik. Za sad ne treba. A ne verujem da im neko ide u apoteku, ne znam. I ne znam šta je normalno, otvoreni smo za sve savete. :)

Svašta ovde nije normalno. 

Edited by Hermetico
  • +1 7
Link to comment
13 minutes ago, Hermetico said:

pokušao sam da umirim osobu najbolje što sam mogao

 

Znam... Ali, nije ona problem ovde, i nije u njoj problem... Znamo već u čemu/kome je problem, nema potrebe da vama tamo ja to govorim...

Link to comment

E da, setila sam se šta je ovaj u apoteci rekao kako se zarazio: bio sam u društvu i oni su javili i sad sam i ja dobio rezultate. Dakle, u društvu. Pa ****** te društvo, jel te terao neko da ideš u društvo? Tu masku mogu da potpišem da je stavio samo zato što je zaražen, pre toga su pljuvali jedni drugima u face u društvu. Kakvo crno društvo kad na dnevnom nivou imamo oko 7-8k novozaraženih, strpi se kod kuće, sačekaj da se ovo smiri. I to nije mlada osoba, tolio sam primetila. I sad su mladi uvek problem. Imbecil jedan, ugrozio je moje zdravlje i zdravlje ko zna koliko njih dok nije saznao. Stoka!

Link to comment
47 minutes ago, Alfa said:

E da, setila sam se šta je ovaj u apoteci rekao kako se zarazio: bio sam u društvu i oni su javili i sad sam i ja dobio rezultate. Dakle, u društvu. Pa ****** te društvo, jel te terao neko da ideš u društvo? Tu masku mogu da potpišem da je stavio samo zato što je zaražen, pre toga su pljuvali jedni drugima u face u društvu. Kakvo crno društvo kad na dnevnom nivou imamo oko 7-8k novozaraženih, strpi se kod kuće, sačekaj da se ovo smiri. I to nije mlada osoba, tolio sam primetila. I sad su mladi uvek problem. Imbecil jedan, ugrozio je moje zdravlje i zdravlje ko zna koliko njih dok nije saznao. Stoka!

 

Znas kako..ovaj virus je tu i nece skoro da se skloni..a ljudi koji ga imaju moraju da funkcionisu nekako. Zato svi i nosimo maske.

 

A ako se ne varam..ispravice me neko ako gresim..Ako dve osobe, koje nose maske, jedna od njih zarazena, komuniciraju..sanse da se druga zarazi je ispod 1%.

 

Nisi komunicirala sa njim..nosili ste maske, ergo izvesno je da je sve Ok.

 

Moras malo da spustis gas..da pokusas bar.

 

Preporucujem da sutra pogledas Utisak nedelje, gostuje frajer koji se zove Milenko Sekler, lepo ume da objasni sta i kako. 

  • +1 5
Link to comment
5 hours ago, Alfa said:

Pokušaću da što smirenije opišem jučerašnju situaciju: u apoteci kupovala neku kozmetiku, ulazi lik na vrata i kaže apotekarkama da ima koronu, imao neku pamučnu masku preko face. Apotekarke ga pustile bez ikakvih upozorenja i rekle mu da pokaže zdravstvenu. Ja se presekla ko niko, u prvih par sekundi sam bila u šoku i povukla sam se  u skroz drugi deo apoteke i onda jednostavno istrčala napolke. Sreća moja što mi je lice bilo zablindirano kn+plava maska+vizir. Tako uspaničena sam se dovukla do lilija i tamo uzela sve što sam htela u apoteci. Bila sam pod jezivim napadom panike.  Mama je htela da zove hitnu pošto sam kod kuće vrištala i plakala, bila besna i preplašena istivremeno no nije, uzela sam nešto za smirenje.

Htela sam da zovem policiju ili bilo koga da prijavim ovo iz apoteke. Onda sam primetila da mi nešto nije u redu s desnim okom-skroz za strane mi je zamagljen vid, kao da vidim malu senku koja nestaje kako pomerim glavu u desno. I to je počelo danas, ruke mi se tresu dok ovo kucam. Sve što sam danas popila je čaša vode i ništa nisam jela.

Ne znam ni kome da prijavim ovo, ako to uopšte ima ikakve svrhe, i tog idiota što je zaražen izašao napolje i ove dve iz apoteke što su ga tek tako pustile, što se mene tiče oni su svi ovde prekršili epidemiološke mere.

pokusaj da se smiris.

nas 5 je sedelo celo pre podne pre tri nedelje u jednoj kancelariji. jedan kolega je bio zarazen, nismo ni znali, uvece mu se pojavili simptomi. to je bila subota. on je u sredu dobio nalaz da je pozitivan. dvoje od preostalih cetvoro se testiralo u cetvrtak(radnici KCV, obavezan protokol), bili su negativni. ja sam dve nedelje bio u samoizolaciji bez ikakvih simptoma, uradio privatno onaj brzi test nakon toga, bio negativan. poslednji od cetvoro isto nije imao nikakve simptome.

a to nije bio kratak kontakt. vec smo radili dobra 3-4 sata. od zastite, svi smo nosili maske, nismo se rukovali i slicno. 

kolega je, da se pomerim s mesta, vec dve nedelje dobro. njegova supruga je takodje bila pozitivna, dobila temperaturu dva dana nakon njega, tako da je za pretpostaviti da je on bio uzrocnik. ali drugaciji je njegov kontakt sa suprugom nego sa mnom(bar se nadam da je tako :D). 

ocigledno je da su prenosenja u prodavnicama, apotekama i slicnim mestima izuzetno retka. u market u koji ja idem, od pocetka pandemije rade iste zene. ko zna koliko je zarazenih proslo tuda. ali maske, bez fizickog kontakta, bez duzih razgovora sa zarazenim, mogucnosti prenosa su minimalne.

 

kada ovo ludilo prodje, poslusaj Kojota, resavaj te probleme oko straha i panike. ne mogu ni da zamislim kakav je to pakao. drzi se...

  • +1 5
Link to comment
11 minutes ago, radisa said:

Jest, stavili na brnjice na usta, sad zovu veterinara da prica o virusu, govore o imunitetu krda...

 

Svi oni™ nas tretiraju kao stoku... :fantom:

 

Priznaj da cipovanje namerno nisi pomenuo

Link to comment
16 minutes ago, SNARC said:

 

Znas kako..ovaj virus je tu i nece skoro da se skloni..a ljudi koji ga imaju moraju da funkcionisu nekako. Zato svi i nosimo maske.

 

A ako se ne varam..ispravice me neko ako gresim..Ako dve osobe, koje nose maske, jedna od njih zarazena, komuniciraju..sanse da se druga zarazi je ispod 1%.

 

Nisi komunicirala sa njim..nosili ste maske, ergo izvesno je da je sve Ok.

 

Moras malo da spustis gas..da pokusas bar.

 

Preporucujem da sutra pogledas Utisak nedelje, gostuje frajer koji se zove Milenko Sekler, lepo ume da objasni sta i kako. 

U boldovanom je problem. Da svi i svugde nose maske i drže socijalnu distancu, da se ne okupljaju po kućama itd. itd. ne bi bilo ovako. Ne tvrdim da se virus širi samo na okupljanjima, svugde je. Ako je rešenje da nekoliko meseci budemo svi distancirani jedni od drugih, ne vidim problem. Ili sa obaveznim maskam i na otvorenom, samo što ne bi niko kažnjavao. Pritom nisam ni za kakvo zaključavanje iz mnogo razloga, ali masa njih je ovo shvatila kao "jači grip". I nemam trunčicu razumevanja za takve što su se zarazili na okupljanjima jer se to sad ne mora i ne sme, a sasvim je druga priča kad neko mora prevozom zbog posla.

  • +1 1
Link to comment

@Alfa 

 

Ako ce da te utesi..ovaj virus je globalna stvar i svuda se uzasno siri i svuda ljudi umiru u ogromnom i neshvatljivom broju..nisu imbecili ograniceni samo na nasu teritoriju..sto je redak slucaj u novijoj istoriji.

 

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...