Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts




Ovo je ustvari jako vazno - razbucati ideju da je policijski cas doprineo zaustavljanju sirenja epidemije u Srbiji. .


Plus milion.

Prvi pik uopšte nije bio završen krajem maja, sve kasnije što je stiglo bilo je takođe posledica prethodnog zatvaranja.

Mere koje trenutno živimo su daleko svrsishodnije i njihovi efekti bi bili kudikamo brži da nije kurcobolje države da ih rigorozno sprovede.

Ja verujem u prisilu i kaznu. Pošalji inspekciju u radnju i tamo više niko nikada neće ući bez maske. Ili u autobus. Ili u restoran.

Virusa se nećemo rešiti još dugo i stanovništvo mora biti u permanentnom treningu: higijena, distanca i gard prema neodgovornima.

Imam utisak da je strah malo urazumio ljude.

Sent from fav toy

Link to comment

Uveli su policijski cas, jer nismo imali vlazne maramice po bolnicama, a kamoli bilo sta bitnije. Onda su sve zatvorili da bi makar nesto nabavili. Nabavili jesu, a sa lazima nikad nisu ni prestali.

Onda je dosao Djurdjevdan, otvaranje, ludilo, derbi, zurke, svadbe, mature, mitinzi, izbori, protesti i tako te sitnice... pa se vratilo ono sto smo gledali u Italiji i SPaniji samo malo blazi oblik. I nastavili su da lazu, naravno.

Edited by Milosh76
Link to comment

Kakvo totalno zatvaranje. Svrsishodno bi bilo do pojave vakcine, a ona će za godinu dana. Pobeđivanje korone na svakih dva meseca očigledno ne ide, iako možemo pokušati još jednom, red zatvaranja, red apsolutnog negiranja realnosti. Neka zatvore diskoteke, splavove, teretane, zatvorene prostorije restorana i kafića (osim toaleta). Ograniče broj ljudi na plažama, sportskim terenima, tržnim centrima, kafićima i restoranima. Zabrane masovna veselja (svadbe, vašare, rođendane). Neka nađu načina barem 6 meseci da finansiraju najpogođenije grane. Mogli su mentoli u maju da sipaju novac u privatna preduzeća prehrambene industrije, koja krizu nisu ni osetila. Prekjuče napirlitane ribice i ćosavi tipčići od 6 popodne u pohodu na kafiće i gradske klubove u Novom Sadu. Da li je iko normalan? Neka oni lepo idu pod ključ. Po mogućstvu, neka provedu u istim tim klubovima nekoliko meseci zatvoreni. 

Edited by Facundo Orellana
  • +1 1
Link to comment
31 minutes ago, April said:

Imam utisak da je strah malo urazumio ljude.

 

Do pre nekoliko dana. Čim je Kon izjavio da se kriva zaravnila počelo je staro ludilo.

 

Da su pametni pa da lažu (kad već lažu) da je dnevno deset hiljada zaraženih, e to bi imalo efekta.

Edited by Anonymous
  • +1 1
Link to comment
6 hours ago, Mindaugas Žukauskas said:

 

Pitali su zašto doktori savetuju pacijente da kupe antibiotik u apoteci bez recepta, konkretno Longaceph. I da li je istina da se Methotrexate koristi u kovid terapiji i da ga zbog toga nema u prodaji. Koliko je meni poznato, radi se o citostatiku.

 

metotreksat jeste vrsta citostatika, ali se koristi i kod hroničnih zapaljenskih bolesti (npr reumatoidni artritis) jer smanjuje imunski odgovor... ne znam da li se koristi kod COVID-a, neželjena dejstva su mu brojna i neprijatna

Link to comment
26 minutes ago, Anonymous said:

 

Do pre nekoliko dana. Čim je Kon izjavio da se kriva zaravnila počelo je staro ludilo.

 

Da su pametni pa da lažu (kad već lažu) da je dnevno deset hiljada zaraženih, e to bi imalo efekta.

 

Ne moraju da lazu, samo neka govore istinu. To je vec dovoljno da zabrine.

 

Ali qratz, mi smo lideri u regionu.

Link to comment
6 hours ago, gone fishing said:

ma kakva istina, tako neće da nas puste u grčku na more do kraja avgusta, a možda ni u septembru, jel hoćete da radni narod ne osoli guzu ovog leta :happy:

 

A Grci sve gledaju rts i hvataju beleške...

Link to comment


S. K. (82), koji je 30. jula istukao medicinsku sestru N. O. (32) u Kovid bolnici na Klinici za rehabilitaciju niškog Kliničkog centra, preminuo je sinoć u ovoj zdravstvenoj ustanovi



:ph34r:

Link to comment

Jasno je da zatvaranje proslava i uopšte masovnih okupljanja u zatvorenom prostoru gase epidemiju. Tada jedino posao i u porodici ostaje opcija za prenošenje. Tako da je pobeda potpuna do kraja avgusta. Pitanje je šta će biti najesen. Valjda stigne ta vakcina u decembru.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...