Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Već danima opada broj hospitalizovanih, doduše lagano, to je dobar znak. 

Ja se i dalje nekako suludo optimistično nadam da će se do kraja avgusta donekle stabilizovati situacija. :blush:

Link to comment

Ne mogu da nabavim hloramfenikol ni u jednoj apoteci, kažu problem u nabavci.

Nadam se da ga "potrošači" nisu zamenili sa hidroksihlorokinom jer ga u tom slučaju neće biti još neko vreme.

Edited by ubibobi
Link to comment
3 hours ago, rezwalker said:

Moj kum je kamiondžija. Juče pozvao mene i još desetak ortaka da podjemo sa njim i šlepujemo pivo do Kuršumlije. Zamisao je bila da mi za to vreme sedimo u prikolici i cepamo pivo. Pošto sam bez dlake na jeziku nisam se uvijao, već sam mu odma’ odbrusio da odjebe i da raskidam kumstvo. Nažalost, ovi ostali nisu razumeli ozbiljnost situacije i svi do jednog odoše šleperom u Đavolju varoš.

 

Braaaaate...kako mi se sada gleda Smokey and the Bandit.

 

Verovatno si opako zezanje propustio.

 

Spoiler

 

 

 

 

  • +1 1
Link to comment
55 minutes ago, radisa said:

Šta pitaju?

 

Pitali su zašto doktori savetuju pacijente da kupe antibiotik u apoteci bez recepta, konkretno Longaceph. I da li je istina da se Methotrexate koristi u kovid terapiji i da ga zbog toga nema u prodaji. Koliko je meni poznato, radi se o citostatiku.

 

46 minutes ago, ubibobi said:

Ne mogu da nabavim hloramfenikol ni u jednoj apoteci, kažu problem u nabavci.

Nadam se da ga "potrošači" nisu zamenili sa hidroksihlorokinom jer ga u tom slučaju neće biti još neko vreme.

 

Pošto radim u veleprodaji lekova, mogu da potvrdim da se ta mast ne nalazi na lageru u poslednjih 2-3 meseca. Mislim da nema veze sa kovidom, jednostavno je deficitarna trenutno.

  • +1 2
Link to comment
56 minutes ago, ubibobi said:

Ne mogu da nabavim hloramfenikol ni u jednoj apoteci, kažu problem u nabavci.

Nadam se da ga "potrošači" nisu zamenili sa hidroksihlorokinom jer ga u tom slučaju neće biti još neko vreme.

 

Cenim da bi ovo ipak bilo efikasnije, nakon nekog vremena više uopšte ne misliš na koronu.

Chloroform Liquid at Best Price - Chloroform Liquid by Synthesis ...

Edited by Goranz
  • Haha 1
Link to comment
3 hours ago, namenski said:

Nidi ti video zemunsku pijacu... :D

Sta radi Cak Noris u Zemunu - sve sto mu narede. 

Tako je i virusu tamo, plasi se :) Zemunci su mnogo su jaki 

Link to comment
2 minutes ago, x500 said:

Sta radi Cak Noris u Zemunu - sve sto mu narede. 

Tako je i virusu tamo, plasi se :) Zemunci su mnogo su jaki 

:D 

 

Ma da je samo Cak Noris: treba videti sa kakvim se strahopostovanjem razmicu kada naidje 1 Kaligula...:fantom:

 

A on jos kalemljeni, takoreci GMO Zemunac, 1 Џигеран...:sleep:

Link to comment
3 hours ago, Haralampije said:

Tesko je pricati sa ljudima koji realnost podredjuju svojoj predstavi realnosti.Uplices se sve vise bez razloga za takvu prgavost, iako te naravno  ja necu razuveriti da nisi u pravu.

...

 

Pitam vrlo konkretne stvari, dobijem salatu od kupusa (uz ocenu da se uplicem - ne znam kako, ako uopste razumem sta si hteo da kazes, i da sam prgava, jelte) i opet u toj salati bez ijednog konkretnog odgovora iste one bedastoce - pre svega da je policijski cas zaustavio epidemiju u Srbiji.
To ni na kom nivou jednostavno nije tacno.
Podaci o tome ko je u vreme vanrednog stanja radio i kako - lako se mogu proveriti.
Ni srafcigeri nisu radili, osim za hitne intervencije i naravno oni koji generalno rade kao roblje - isto je bilo sa fabrikama.
Na njive se moglo delimicno jer su seljake kaznjavali ako ih uhvate mimo policijskog casa, iako je postojala nekakva odluka da imaju pravo da budu napolju na traktoru (+kome smeta seljak na njivi, koga on moze da zarazi? Clana svog domacinstva koji pomaze?)
Nije uopste poenta u tome da li su drzavna administracija i uprava, sudovi, muzeji i druge kulturne institucije, ministarstva… radili od kuce, vec da nisu isli na posao i nisu bili u zajednickom prostoru sa kolegama! Isto kao sto jednostavno nisu radili zaposleni u kaficima, restoranima i kladionicama, frizerajima...
Ovo je ustvari jako vazno - razbucati ideju da je policijski cas doprineo zaustavljanju sirenja epidemije u Srbiji. Ali ja stvarno ne mogu da se raspravljam sa osobom koja kao odgovor na moje pitanje napise “Ajde! Sta su oni radili od kuce? (administracija)” ili “Pausalno? OK”.
Tako ne umem da razgovaram.

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment
4 minutes ago, namenski said:

:D 

 

Ma da je samo Cak Noris: treba videti sa kakvim se strahopostovanjem razmicu kada naidje 1 Kaligula...:fantom:

 

 

brt ja da bih prosao mora ljudi da se razmaknu, nisam igla naprotiv :fantom:

 

Masku stavljam na ulazu u pijac olvejz

Link to comment
2 hours ago, keitel said:

Pretpostavimo da je u drugom pikutm prvog talasa bilo između 3 i 3.5k zaraženih dnevno.

Koliko ih ima sada? 1000? 1500?

gde? pa mi smo zvanično sada u drugom piku.

zanimljivo mi je kako hrvatska danas ima 36 novozaraženih i 4 preminula

odlično se držimo

Link to comment
7 minutes ago, slepa živana said:

gde? pa mi smo zvanično sada u drugom piku.

zanimljivo mi je kako hrvatska danas ima 36 novozaraženih i 4 preminula

odlično se držimo

 

Nema razloga za brigu, u prestonici se izgleda ne umire od korona virusa. Čuva nas taj beogradski gen, a još je ćordolski verovatno najjača varijanta istog.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...