Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Kaže mi sestra da je silom prilika imala uvid u broj smrtnih slučajeva u D.Mišović i VMC Karaburma juče. Vikend= 30. Od kovida. Samo ova dva mesta. 

 

U četvrtak je prijatelj, anesteziolog  javio 5 smrti u Zemunskoj bolnici, za 24h. Taj dan su objavili 7 za celu Srbiju.

 

Ovim sumanutim laganjem brojeva su sigurno ubili neki broj ljudi koji su verovali da bolest i nije tako strašna, jer brojevi-sitnica...

  • +1 2
Link to comment

Broj umrlih će svakako opadati sporije od broja novozaraženih. I dalje je na respiratoru ogroman broj ljudi.

Pravo pitanje je da li je moguće da se ovaj nivo discipline održi u nastupajućim mjesecima. Lično mislim da nije i da će sledeći talas uslediti početkom septembra.

Link to comment
2 minutes ago, keitel said:

Pravo pitanje je da li je moguće da se ovaj nivo discipline održi u nastupajućim mjesecima. Lično mislim da nije i da će sledeći talas uslediti početkom septembra.

 

O kakvoj disciplini govoriš??? Svuda puno ko oko. 

Link to comment
8 minutes ago, Tihajeza said:

 

O kakvoj disciplini govoriš??? Svuda puno ko oko. 

 

Nije virus nestao niti oslabio već je ipak ovo smanjenje rezultat toga da je svijest u ljudima ipak malo veća nego što mi ovde volimo da im pripišemo. Hajde da ne svaljujemo opet sve na narod, ništa drugačije nije u drugim zemljama koje za razliku od naše imaju normalne ljude na vlasti i normalne krizne štabove.

  • +1 2
Link to comment

 

1 minute ago, keitel said:

Nije virus nestao niti oslabio već je ipak ovo smanjenje rezultat toga da je svijest u ljudima ipak malo veća nego što mi ovde volimo da im pripišemo

 

O smanjenju govoriš na osnovu zvaničnih brojeva koje 3 posta iznad kažemo da su lažni da lažniji ne mogu biti? Ili brojiš sam, imaš neki svoj izvor?

Link to comment
25 minutes ago, Tihajeza said:

Sestra mi kaže da je od ljudi koji stignu do intenzivne 80% umre. Mladi, stari... Ona je pred psihičkim pucanjem, od rada i nemoći... 

I više, u stvari skidanje sa respiratora je malo čudo... Bar, kako moji izvori kažu...

Link to comment
10 minutes ago, Tihajeza said:

 

 

O smanjenju govoriš na osnovu zvaničnih brojeva koje 3 posta iznad kažemo da su lažni da lažniji ne mogu biti? Ili brojiš sam, imaš neki svoj izvor?

 

I lažni brojevi kazuju nešto. Tako su za vrijeme izbora smanjivali zaražene i umrle po 10 puta jer su imali interes za tako nešto. Onog trenutka kad su svalili krivicu na proteste, taj interes se okrenuo na drugu stranu. Ako mene pitaš, broj zaraženih i prije svega umrlih je i dalje dosta veći od zvaničnog ali ni blizu u onoj mjeri u kojoj je to bio slučaj početkom jula.

Do sada najpouzdanija metrika za umrle je razlika srednjih vrijednosti u odnosu na uobičajen broj mrtvih u to doba godine. Što se tiče zaraženih, to su redovi ispred domova zdravlja koji su se prilično smanjili.

Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

Kaže mi sestra da je silom prilika imala uvid u broj smrtnih slučajeva u D.Mišović i VMC Karaburma juče. Vikend= 30. Od kovida. Samo ova dva mesta. 

 

U četvrtak je prijatelj, anesteziolog  javio 5 smrti u Zemunskoj bolnici, za 24h. Taj dan su objavili 7 za celu Srbiju.

 

Ovim sumanutim laganjem brojeva su sigurno ubili neki broj ljudi koji su verovali da bolest i nije tako strašna, jer brojevi-sitnica...

 

Meni ovo u boldu uopste nije jasno, zasto to rade i ko ima koristi od toga. A steta je ogromna, ljudi se uljuljkuju u neke besmislene brojeve vec mesecima.

Link to comment
9 minutes ago, Caligula said:

 

Meni ovo u boldu uopste nije jasno, zasto to rade i ko ima koristi od toga. A steta je ogromna, ljudi se uljuljkuju u neke besmislene brojeve vec mesecima.

Panika, stvaranje zaliha, otkazi, ugostiteljstvo, zanatske radnje i prodavnice koje još nisu propale.

Pad rejtinga.

Dakle, manja šteta za njih.

 

Link to comment
1 hour ago, Tihajeza said:

 

O kakvoj disciplini govoriš??? Svuda puno ko oko. 

 

LJudi su počeli da izbegavaju zauzimanje mesta na koje se ne sme sesti u autobusu. Ima nade.

Link to comment

Broj zaraženih se definitivno smanjio jer da je nastavljen onaj tempo od pre mesec dana, sada jednostavno više ne bi bilo slobodnih mesta u bolnicama, pa makar sve živo prešlo u covid sistem. Setimo se kako su u jednom trenutku panično prebacivali pacijente iz Beograda u unutrašnjost gde god je bilo mesta. Sada već neko vreme nije tako, bez obzira na zvanične statistike. 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...