Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Sve je ovo zbog polumera,zatvoriti sve sem apoteka,pumpi i prodavnica,banaka,propisati rastojanje ljudi u redu,pustati po dvoje unutra i to je to.Kakav narod,takva i drzava.

Link to comment

Treba mi info, jel zabranjen rad teretanama?

 

U komšiluku mi teretana radi punom parom, mladi samo cirkulišu

Edited by Filozof manijak
Link to comment
1 hour ago, Plajvi said:

90489715_10158187133193827_1559110825375


Kikinda, red ispred poste. Jebem vam boga krvavog. 

 

Napisao sam pre par dana da je za danas planirana isplata svih socijalnih davanja i da je to u mnogim poštama strašan pritisak na šaltere. Nalog za isplatu daje nadležno Ministarstvo za rad socijalna zapošljavanje socijalna i boračka pitanja

 

Pošta (preduzeće) je maločas poslala obaveštenje ka svim poštama da se isplata socijalnih davanja do daljnjeg obustavlja.

Upitno je na koji način je to moguće sprovesti i kako odbiti sve te korisnike. 

Link to comment

U Kikindi sto sam gore okacio sliku je stigla socijalna pomoc. Pa su u pola parade obustavili isplatu. :frust: 

Ceo grad je u lockdownu, mozemo samo u apoteke i prodavnice jer su najkriticniji slucajevi za sada odavde, ovo je jako strasno i moralo se organizovati drugacije.

http://gradski.online/velika-guzva-ispred-glavne-poste-dosli-po-socijalnu-pomoc-policija-odrzava-red/
http://gradski.online/saznajemo-u-centru-za-socijalni-rad-trenutno-prekinuta-isplata-socijalne-pomoci-niko-nece-ostati-uskracen/
 

Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

Treba mi info, jel zabranjen rad teretanama?

 

U komšiluku mi teretana radi punom parom, mladi samo cirkulišu

 

Kako je rekao, od sutra nema škole, nema vrtića i fakulteta, nema treninga, sporta, teretana.. sve je zatvoreno.

- Nema potrebe da objašnjavam zašto, teretane su najgora mesta za zaraze. Ograničiće se rad restorana, kafana, uz veoma kratko vreme. Zatvara se život, da bismo sačuvali život - rekao je Vučić.

 

jos prvog dana su zatvorene teretane...

Link to comment

Ako krenes da dajes socijalnu pomoc, pa onda na pola prekines, kako da ocekujes da se penzioneri ponasaju drugacije nego na ovoj slici :isuse: drzavu nam vodi gomila imbecila.

Link to comment
2 hours ago, Defunctus said:

Ja sam dobio simptome pre 3-4 dana, kao blagi bol u grlu. Posle toga je poceo kasalj i juce bas jaka temperatura, do 39, u talasima. Takodje, totalna malaksalost, ceo dan sam proveo u krevetu. Danas je dosta bolje, temperatura je prosla, samo je tu kasalj, nemam problema sa disanjem. Inace, vaksinisan sam protiv sezonskog gripa, tako da je ta opcija najverovatnije iskljucena.  Ne znam nikoga ko je oboleo, niti sam skoro blejao sa ljudima koji su bili u inostranstvu. Samo sam koristio gradski prevoz cele prosle nedelje u spicu, Karaburma - NBG. Od ove nedelje radimo od kuce.

Uspeo sam da dobijem jedan od onih brojeva za prijavljivanje, rekli su mi da ne izlazim iz stana i da nista ne preduzimaju u ovoj situaciji, samo u slucaju teze klinicke slike. Planiram da naredne tri nedelje ostanem zatvoren gajbi.

 

Drž se i druži s nama kad možeš.

Link to comment
20 minutes ago, darling said:

 

ispred moje poste redina. bankomat postanske stedionice u istoj poslovnici zvrji. 

 

Ne znam šta su mislili, da će neki deda od 85 godina ići na bankomat? Moja mama ga u životu nije koristila.

Link to comment
Just now, goofs said:

Ako krenes da dajes socijalnu pomoc, pa onda na pola prekines, kako da ocekujes da se penzioneri ponasaju drugacije nego na ovoj slici :isuse: drzavu nam vodi gomila imbecila.

Socijalna davanja nisu samo socijalna pomoć (ostavio sam link gore), već i dečiji dodatak, roditeljski dodatak, itd..., a korisnici nisu penzioneri (oni primaju penzije).

 

Svejedno, zatrpan sam poslom i nisam stigao da ispratim i proveravam vesti (Svrljig? itd...), ali sam ubeđen da Kikinda nije izuzetak.

Propisane mere u poštama u ovakvoj situaciji (ulazak ograničenog broja ljudi, praktično 1, ili 2 tamo gde rade 2 šaltera) teško je sprovesti bez angažovanja zaposlenih iz obezbeđenja i kontrolisanog ulaska - pri tom, mali broj pošta uopšte ima takvog zaposlenog! Kakva su ovlašćenja zaposlenog obezbeđenja van objekta, mogu samo da nagađam.

Broj zaposlenih na šalterima pošta i na dostavi redukovan je saglasno odlukama vlade, tako da ni oni ne mogu da se bave zavođenjem reda, odnosno ostaje na savest korisnika.

Ne mogu da špekulišem oko angažovanja policije, komunalne, itd..

 

  

 

Link to comment

Notari prestali da overavaju kopije i potpise, osim u hitnim slučajevima. Mora pisanim putem da se traži saglasnost notara, sa obrazloženjem i dokazima zbog čega je neka overa hitna.

Link to comment
 
Ne znam šta su mislili, da će neki deda od 85 godina ići na bankomat? Moja mama ga u životu nije koristila.
Taj od 85 ne bi trebao ni u redu da stoji.

Sent from my H3213 using Tapatalk

Link to comment
35 minutes ago, Filozof manijak said:

@Milosh76

Hvala

 

Imaj u vidu da ono što je dileja izjavila/najavila u Dnevniku ne predstavlja službeni dokument. Ako hoćeš da prijaviš teretanu zbog toga što je otvorena prvo proveri da li postoji zvanična odluka vlade ili lokalne samouprave o tome. "Rekao Prvorođeni na TV" kači mačku o rep. Mnogo toga je on rekao.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...