Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

53 minutes ago, slepa živana said:

bio je juče intervju na n1 sa nekom starom naučnicom, anom gligić, koja je bila aktivna za vreme variole vere, mišije groznice i ne znam kojih sve ne epidemija, ali sve o u prošlom veku, u sfrj... ona je rekla da prati istraživanja u kini, japanu i sad, i spomenula je 25 dana period inkubacije po poslednjim istraživanjima. međutim ima i ovo što toni kaže, provejava i informacija od 28 dana, a pominjao se i karantin od 28 dana kod nas, pa pretpostavljam da ima veze sa tom informacijom.

 

s druge strane, pre dva dana je na televiziji govorila žena iz instituta za transfuziju krvi, apelovala je da se jave dobrovoljni davaoci jer ostajemo za bez rezervi. novinarka je pitala da li se davaoci testiraju na covid19. odgovor je bio da i dalje postoji onaj detaljni upitnik pre davanja, da ne mogu da daju ljudi sa simptomima, ali da se ne radi testiranje, jer po dosadašnjim  istraživanjima iz kine, u krvi zaraženih nema virusa.

 

nevezano za zalihe krvi, kada je novinarka juče pitala ovu anu gligić da li u krvi zaraženih ima virusa, ona je kategorički potvrdila. upotrebila je neki stručni izraz koji ne umem da ponovim.

 

sad ne znam šta je tačno.

 

Ukacio sam i ja, bas taj deo pred kraj. U krvi ima virusa kad je pacijent u fazi viremije. 

 

 

 

O tome prica na 24:20

Link to comment
12 minutes ago, Filozof manijak said:

Info iz Skupštine Grada Novog Sada (od pre pola sata): jedna od radnica  iz G.U.za finansije potvrđena pozitivna, navodno zarazio je otac, kojeg je zarazio lekar internista. Dolazila je redovno na posao do pojave prvih simptoma.

 U zgradi Skupštine opšta panika, ali ljudi i dalje ne nose maske u zatvorenom :isuse: 

Izvor?

Link to comment

sad sam pricao sa gradskim zavodom. da bi otisao da se testiras moras da zoves svoj dom zdravlja, popricas sa doktorkom i onda nakon sto ona utvrdi da li si za pregled ili ne, valjda odes u dz po uput za infektolosku. Tek tamo se radi test.

 

Dakle nista mobilni timovi, ili ih ima malo sta li

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Načelnik Gradske uprave za finansije

Zvanicno izjavio? Mislim, jel stojis 100% iza ovog, to me zanima :) ( verujem forumasima,zato sam i ovde)..

Link to comment

Info je nezvaničan, lično sam popričao sa njim, imao sam posla baš u toj Gradskoj upravi, pa su me vratili s vrata nazad. Sve se desilo pre nekih sat vremena

Čovek je bio unezveren, blago rečeno

Link to comment
Just now, Filozof manijak said:

Info je nezvaničan, lično sam popričao sa njim, imao sam posla baš u toj Gradskoj upravi, pa su me vratili s vrata nazad. Sve se desilo pre nekih sat vremena

Čovek je bio unezveren, blago rečeno

Hvala

Link to comment

Ja sam dobio simptome pre 3-4 dana, kao blagi bol u grlu. Posle toga je poceo kasalj i juce bas jaka temperatura, do 39, u talasima. Takodje, totalna malaksalost, ceo dan sam proveo u krevetu. Danas je dosta bolje, temperatura je prosla, samo je tu kasalj, nemam problema sa disanjem. Inace, vaksinisan sam protiv sezonskog gripa, tako da je ta opcija najverovatnije iskljucena.  Ne znam nikoga ko je oboleo, niti sam skoro blejao sa ljudima koji su bili u inostranstvu. Samo sam koristio gradski prevoz cele prosle nedelje u spicu, Karaburma - NBG. Od ove nedelje radimo od kuce.

Uspeo sam da dobijem jedan od onih brojeva za prijavljivanje, rekli su mi da ne izlazim iz stana i da nista ne preduzimaju u ovoj situaciji, samo u slucaju teze klinicke slike. Planiram da naredne tri nedelje ostanem zatvoren gajbi.

Link to comment

Poluzvanicna informacija, drzavne firme ne rade od ponedeljka, tacnije oni koji mogu od kuce, radice, ostali ne.

Edited by Milosh76
Link to comment

Drug koji radi u drzavnoj firmi dobio naredjenje da ne sme da pristupa preko svog laptopa a firma nema da im obezbede njihove. Tako da, do daljnjeg taljiga na posao.

 

Juce iso da pazarim oko 17h. Veeelika greska. U Maksiju guzve kao da ne postoji sutra. Ista prica kao kad su krenuli da smanjuju propusnost GSP, samo ce jos vise ljudi da se zarazi ovako, ne kapiram poentu. I da, proso kroz maksije i ideje i aleju gladnih.. niko zivi ne nosi maske, tek po neko rukavice. Ja ne vidim kako sve ove prodavacice i prodavci nece da fasuju virus.

 

Ukinut medjugradski prevoz, sto zapravo mozda i nije tako lose. Planirano produzenje policijskog casa, tako da ocekujem da guzve u prodavnicama se prebace za 17h na 12-13h.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...