Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

4 hours ago, Caligula said:

Sta bre staje od ponedeljka??

 

 

4 hours ago, villiem said:

staju nagli pokreti, napolju mozes da budes samo ako si drvo ili nindza

:lolol:

 

super su forumaši

Link to comment
27 minutes ago, SNARC said:

 

On je od pocetka jedini koji prica iole smisleno..Onaj za shopping u Milanu je zaduzen za publiku sa HappyTv

Zar nije pričao da deca ne mogu da prenose virus?

Što se mene tiče, dovoljno što je ćutao onomad. Isti mi je kao čkousti, nestor i lik iz bajage. Tim pre što razume situaciju.

Link to comment

https://www.021.rs/story/Novi-Sad/Vesti/237080/Tibor-Varadi-za-021-iz-Budimpeste-Da-li-cemo-nastaviti-da-se-plasimo-jedni-drugih.html

 

Quote
Inače, svaki čas dobijam mejlove koji nastoje da mi daju savete, kao i da stave stvari u neku perspektivu. 
 
Danas mi je, kao bivšem studentu, u 14:01 časova, stigao mejl sa Harvard Law School. Daju mi savete i na kraju teksta kažu da sada "svi ulazimo na nepoznatu teritoriju", ali da će nastojati da nas obaveštavaju. 
 
Jedan drugi mejl sam dobio od jednog svog bečkerečkog prijatelja sa kojim sam nekada igrao vaterpolo u klubu 'Proleter'. Tu vidim pokušaj da se zacrta neka perspektiva. Čubra mi citira sledeće reči: 'Ja ovakvu paniku ne pamtim još od onomad kad se u našem selu pročulo da Radojka ima triper.'
 
Pokušavam da se snađem.

 

:)

Link to comment
1 minute ago, ToniAdams said:

Zar nije pričao da deca ne mogu da prenose virus?

Što se mene tiče, dovoljno što je ćutao onomad. Isti mi je kao čkousti, nestor i lik iz bajage. Tim pre što razume situaciju.

 

Pazi..ne secam se..ali mi trenutno deluje da jedini ima pojma o cemu govori i o cemu se radi ovde.

 

 

Link to comment
13 minutes ago, ToniAdams said:

Zar nije pričao da deca ne mogu da prenose virus?

Što se mene tiče, dovoljno što je ćutao onomad. Isti mi je kao čkousti, nestor i lik iz bajage. Tim pre što razume situaciju.

nije

Link to comment
5 hours ago, Mil@n said:

 

Da, krive. Mislim, jel realno da on tako razmišlja, a kao je neki ekspert.

Ne secam se o kome je bese bilo rec, mnogo vode proslo, Konu?

Zasto mislis da je to lose?

Link to comment
39 minutes ago, ToniAdams said:

Zar nije pričao da deca ne mogu da prenose virus?

Što se mene tiče, dovoljno što je ćutao onomad. Isti mi je kao čkousti, nestor i lik iz bajage. Tim pre što razume situaciju.

lol ne, on se i dalje nada da će toplije vreme ugasiti koronu, treba da pogleda podatke iz malezije npr gde je istroijska min temp 18C a prosečni dnevni max 33C u svim mesecima :D a gde ima 900 slučajeva za sada, danas 110 novih

Link to comment
Quote

Prevremenih zatvaranjem škola ne dobijamo ništa. Bez trunka razmišljanja predložićemo takvu odluku ako budemo sigurni da je svrsishodna. Deca ne prenose koronu, po iskustvima koja su nam prenele kolege iz Kine

 

Link to comment
2 minutes ago, Jumanji said:

Ne secam se o kome je bese bilo rec, mnogo vode proslo, Konu?

Zasto mislis da je to lose?

 

Zato što nije ni krenulo kako treba i nema šanse da se umiri bilo šta u narednih 7 dana, pogotovu jer su nam mere kao i posvećenost ljudi istima - takve kakve su.

Link to comment
3 minutes ago, Apollo Creed said:

Naravno da jeste to rekao.

 

 

nije rekao da deca ne mogu da prenesu virus nego da su u velikom broju asimptomaticni nosioci virusa pa tako manje prenose virus, ali ako smrcaju itd da na to mora da se obrati paznja. onako u globalu je ok govorio to oko dece. ali cela ta prica je potpuno prevazidjena. odluka da se zatvore skole je ocito vec bila doneta a ono je bio neki suvisan pokusaj pripremanja terana. 

Link to comment

Ako je verovati googlu i sajtu RTV, Kon je rekao i ovo:

 

Quote
BEOGRAD -

Odgovarajući na pitanje novinara na konferenciji u Vladi Srbije zašto Srbija ne zatvara škole kada su to učinile Bosna i Hercegovina i Severna Makedonija, Kon je rekao da je zatvaranje škola ozbiljno pitanje kome struka pristupa sa najvećom ozbiljnošću.

"Doneti odluku da škole nastave s radom je možda teže nego doneti odluku da prekinu sa radom. Međutim, ako uzimamo u obzir rizik i procenjujemo rizik, onda mogu da kažem da zatvarati škole u vreme kada apsolutno nikakvog rizika nema da se kroz te škole prenosi virus je pogrešan potez i pucanj u prazno", rekao je Kon.

 

 

Da ne bude istrgnuto iz konteksta, evo i dodatnog objasnjenja:

 

Quote

 

Prema njegovim rečima, odluke se donose u skladu sa "medicinom zasnovanom na dokazima", te dodaje da struka na dnevnom nivou prati sve pojave akutnih respiratornih infekcija i sličnih oboljenja.

On kaže i da je situcija sada "potpuno mirna", s obzirom da je sezonski grip skoro potpuno nestao i zbog toga će, dodaje, struka sve što bude prijavljeno pripisati koronavirusu, bez obzira što se tačno ne zna da li jeste ili nije.

"Ako nema nikakvog porasta i pomeranja u svim akutnim respiratornim infekcijama, onda je mera zatvaranja škola potpuno besmislena. Primeniće se tačno onda kada treba, kada počne porast obolevanja od ove bolesti, nećemo čekati mnogo, već ćemo odmah primeniti ovu meru", rekao je Kon.

Ukoliko bi se kolektivi sada zatvorili, dodao je, to bi trajalo najmanje mesec ili mesec i po dana, što smatra da je veća šteta nego korist.

"Stoga stojimo svi iza odluke koja je donetna da se škole ne zatvaraju", ponovio je Kon.

 

 

Vest je od 12. marta. 

 

Dakle, 12. marta konstatuje da je zatvarati škole u vreme kada apsolutno nikakvog rizika nema da se kroz te škole prenosi virus je pogrešan potez i pucanj u prazno.

Mozda se samo nespretno izrazio, ali reci da nema apsolutno nikakvog rizika da se kroz skole prenosi virus...a 3-4 dana kasnije zatvoriti skole..hm...ne deluje bas kao vrhunska procena situacije.

 

 

 

Link to comment
Quote

Prevremenih zatvaranjem škola ne dobijamo ništa. Bez trunka razmišljanja predložićemo takvu odluku ako budemo sigurni da je svrsishodna. Deca ne prenose koronu, po iskustvima koja su nam prenele kolege iz Kine

 

Jeste, ali se ubrzo korigovao i tražio da se škole zatvore do leta.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...