Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

Vrlo otreznjujuc i vazan tekst, valjalo bi da ga ima na svakoj raskrsnici u Srbiji. S jedne strane je neshvatljivo da ljudi toliko nece da razumeju koliko je vazno da sami ucestvuju u zastiti svog jebenog zdravlja i da im se kompletno ucesce svodi na "nece valjda" i "drzava/struka/bolnica d'uradi nesto" a opet, s druge strane, to je toliko uzelo maha po svim pitanjima da je mene odavno prestalo da cudi. Tacno imam utisak da ljudi zive zivot po nekoj inerciji, onako cergarski. Danas slavim a sutra... sutra ko jebe. Videcu kako cu kad dodje.

Link to comment
Quote

Među rezultatima testova, koji su u subotu do 22 sata, stigli u Institut za javno zdravlje Kragujevac, 17 je bilo pozitivno na korona virus. U pitanju su rezultati 9 osoba iz Kragujevca, 1 iz Aranđelovca, 1 iz Rače, 1 iz Topole, 1 iz Batočine,  2 iz Tutina i 2 iz Kruševca.

 U kućnoj izolaciji u ovom momentu nalaze se 121 osoba iz Kragujevca, 4 iz Aranđelovca , 1 iz Lapova, 5 iz Knića i 12 iz Rače.

 Ukupan broj zaraženih od početka epidemije do danas je 115 u Kragujevcu, odnosno 155 u Šumadiji. U Kliničkom centru Kragujevac na lečenju su 38 pacijenata, od toga je 9 na respiratoru.

https://www.pressek.rs/kragujevac/jos-devet-kragujevcana-zarazeno-virusom-korona/
 

Link to comment
16 hours ago, Zabalujev said:

Sledi državničko slavlje na TV u nedelju uveče, a sutradan urlanje na neodgovorne.

 

nema urlanja. skapirali su da mogu da pricaju 90-1, da vecina kaze beeeee i prihvati to

(kad su mogli u obrenovcu da udave 20 ljudi, kazu da su pomrli svi te noci od srcke i pobede na sledecim gradskim izborima, sto da ne)

uostalom, pobedili su je, zar ne? ;)

 

u onoj drugoj, pravoj realnosti, ispred kovid ambulante na cukarici, vec dva dana redovi od po 20-30m

Link to comment
6 hours ago, harper said:

Vrlo otreznjujuc i vazan tekst, valjalo bi da ga ima na svakoj raskrsnici u Srbiji. S jedne strane je neshvatljivo da ljudi toliko nece da razumeju koliko je vazno da sami ucestvuju u zastiti svog jebenog zdravlja i da im se kompletno ucesce svodi na "nece valjda" i "drzava/struka/bolnica d'uradi nesto" a opet, s druge strane, to je toliko uzelo maha po svim pitanjima da je mene odavno prestalo da cudi. Tacno imam utisak da ljudi zive zivot po nekoj inerciji, onako cergarski. Danas slavim a sutra... sutra ko jebe. Videcu kako cu kad dodje.

 

Bas dobar tekst, bukvalno da se odstampa ne nekom B1 formatu, crnim masnim slovima i okaci na svakom mestu gde cirkulisu ljudi, u prodavnicama, apotekama, bibliotekama, na radnim mestima u svakoj instituciji, firmi... i preko cele strane u svim novinama. Ali upravo tu je vlast (ne samo ova nasa, vec "svetska" vlast, da tako kazem) najvise omanula. Naravno, kada se pojavi nesto novo i nedovoljno poznato, reakcija u prvom trenutku moze i mora da bude stroza i ekstremnija, ali kada se posle nekog vremena stekla odredjena slika o tome sa cim imamo posla, pa da su onda mere prilagodili tome i trudili se da objasne da situacija nije takva da ljudi levo i desno padaju mrtvi na sred ulice kao u Kingovom Uporistu, ali da zahteva ozbiljnost i srazmernu odgovornost, da objasne da stvar moze da se iskontrolise u odredjenoj meri i da solidarnost doprinosi svima u ovom trenutku, da su bolje koordinisali sluzbe, ekonomsku pomoc i medjudrzavne odnose, ubedjen sam da bi, u najvecem (dovoljnom) broju, ljudi to prihvatili i ponasali se kako treba, bez neke ekstremne prisile. A mi nazalost imamo situaciju u kojoj mnogo ljudi (mnogo vise nego sto situacija i statistika dozvoljavaju) misli da je ovo laz, prevara, smesno, da ratuju Amerika i Kina, da nas zajebavaju, da ovo rade jer je ekonomija ionako pukla pa da se pokriju, itd. cega sam se sve naslusao u ovih nekoliko meseci. A od gradjanstva je bilo dovoljno samo ovo sto Srdjan kaze: 

 

Quote

Zbog toga su najvažnije jebene epidemiološke mere koje su toliko lake i proste u poređenju sa svime ovde navedenim da je prosto nezamislivo da neko nije u stanju da drži minimalu distancu, ne ide na masovne događaje, stavi masku, onu običnu, i održava higijenu ruku.
A opet eto.

 

  • +1 1
Link to comment

- Vakcina nije na vidiku pre jeseni 2021. Do onda ćemo morati da primenjujemo mere karantina kada je hladnije i tiho prokužavanje kada je toplije vreme - rekao je dr Petrović.

 

- Do jeseni se ne očekuje teži talas, ali od jeseni se mogu očekivati mere kao što su bile u martu - kombinacija karantina i samoizolacije. Međutim, ako bude između 40 i 60 odsto prokuženih, možemo očekivati da situacija ostane kao i tokom leta. Ako bude preko 60 odsto prokuženih, imaćemo samo pojedinačne slučajeve - rekao je direktor Instituta za javno zdravlje Vojvodine za RTS.

 

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/na-jesen-moguci-karantin-i-samoizolacija-dr-petrovic-na-veci-broj-zarazenih-od-korona/1k25nmm?utm_source=blic_kat_vesti_politika_sidebar&utm_medium=sidebar_drustvo

 

 

Link to comment
4 minutes ago, goofs said:

Kojih crnih 60% kužnih, Švedska bez ikakvih mera karantina nije prebacila 10%

možda će prinudno da nas vode na utakmice.

  • +1 2
Link to comment

Srpski fudbal :ohmy:

Radije u Covid ambulantu pa vestacko disanje usta na usta sa prvim zarazenim.

Jbt, ako vec moram da se razbolim ne moram da se izlazem nepodnosljivim mukama, nekakva granica humanosti ipak mora da postoji :fur:

Link to comment
1 hour ago, Sludge Factory said:

 

Bas dobar tekst, bukvalno da se odstampa ne nekom B1 formatu, crnim masnim slovima i okaci na svakom mestu gde cirkulisu ljudi, u prodavnicama, apotekama, bibliotekama, na radnim mestima u svakoj instituciji, firmi... i preko cele strane u svim novinama. Ali upravo tu je vlast (ne samo ova nasa, vec "svetska" vlast, da tako kazem) najvise omanula. Naravno, kada se pojavi nesto novo i nedovoljno poznato, reakcija u prvom trenutku moze i mora da bude stroza i ekstremnija, ali kada se posle nekog vremena stekla odredjena slika o tome sa cim imamo posla, pa da su onda mere prilagodili tome i trudili se da objasne da situacija nije takva da ljudi levo i desno padaju mrtvi na sred ulice kao u Kingovom Uporistu, ali da zahteva ozbiljnost i srazmernu odgovornost, da objasne da stvar moze da se iskontrolise u odredjenoj meri i da solidarnost doprinosi svima u ovom trenutku, da su bolje koordinisali sluzbe, ekonomsku pomoc i medjudrzavne odnose, ubedjen sam da bi, u najvecem (dovoljnom) broju, ljudi to prihvatili i ponasali se kako treba, bez neke ekstremne prisile. A mi nazalost imamo situaciju u kojoj mnogo ljudi (mnogo vise nego sto situacija i statistika dozvoljavaju) misli da je ovo laz, prevara, smesno, da ratuju Amerika i Kina, da nas zajebavaju, da ovo rade jer je ekonomija ionako pukla pa da se pokriju, itd. cega sam se sve naslusao u ovih nekoliko meseci. A od gradjanstva je bilo dovoljno samo ovo sto Srdjan kaze: 

 

 

Boze, vazan  tekst tebi i meni i ljudima sa ovog foruma. Prosecnom srbistancu je to vec previse slova. Posle prvog pasusa odustaje od citanja i vraca se gledanju farme. O karantinu ce razmisljati, mozda na jesen.

  • +1 2
Link to comment
49 minutes ago, Milosh76 said:

- Vakcina nije na vidiku pre jeseni 2021. Do onda ćemo morati da primenjujemo mere karantina kada je hladnije i tiho prokužavanje kada je toplije vreme - rekao je dr Petrović.

 

- Do jeseni se ne očekuje teži talas, ali od jeseni se mogu očekivati mere kao što su bile u martu - kombinacija karantina i samoizolacije. Međutim, ako bude između 40 i 60 odsto prokuženih, možemo očekivati da situacija ostane kao i tokom leta. Ako bude preko 60 odsto prokuženih, imaćemo samo pojedinačne slučajeve - rekao je direktor Instituta za javno zdravlje Vojvodine za RTS.

 

https://www.blic.rs/vesti/drustvo/na-jesen-moguci-karantin-i-samoizolacija-dr-petrovic-na-veci-broj-zarazenih-od-korona/1k25nmm?utm_source=blic_kat_vesti_politika_sidebar&utm_medium=sidebar_drustvo

 

 

strategija "prokuzavanja", dokle god nemamo pouzdane informacije koliko traje imunitet, koliko ima sojeva, da li imunitet vazi za sve sojeve ako prelezis jedan itd, je budalastina.

  • +1 1
Link to comment

@Arkadija

 

Uh, pa ovo sto je Srdjan napisao moze da se objasni i usmeno u par recenica i, ako bi se ponavljalo jasno i nedvosmisleno, u kontinuitetu, ako bi struka™ i vlast bili jednoglasni i konzistentni (i policija radila svoj posao), ne bi bilo problema. Drugo, da ne ulazimo sad u staru pricu o "prosecnom Srbistancu", ali ovi gore na koje sam ja mislio nominalno nisu neobrazovani, mutavi i glupi i mogli bi ovo da procitaju, kao sto citaju i gomile gluposti po fejzbucima™, gde su i zapatili sve te ideje. Ali kreiranje opsteg stava je na vlastima (preko medija). 

 

Edited by Sludge Factory
Link to comment

Kolegi u apoteci rekli da ocekuju od ponedeljka neke nove mere. Apotekarka nije precizirala kakve, a on nije insistirao na detaljima.

 

 

------------

 

Danas nema objave o zarazenima?

Link to comment

BIRAČKO MESTO PORED KOVID AMBULANTE

To što se održavaju u jeku pandemije korone nije jedino što povezuje današnje izbore i KOVID-19. Za neverovati je, ali je istinito da se u Kragujevcu, u naselju Bubanj biračko mesto (br. 20) nalazi tik pored  Kovid ambulante u ATD-u.

Našu ekipu, maločas na licu mesta zapanjio je toliki odziv birača od ranog jutra pa kada su došli da porazgovaraju sa ljudima za koje su mislili da su „glasači” a oni su im još zbunjenije odgovorili da su došli kod lekara.

http://www.glassumadije.rs/biracko-mesto-pored-kovid-ambulante/

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...