Jump to content
IGNORED

Coronavirus u Srbiji


Milosh76

Recommended Posts

8 minutes ago, Filozof manijak said:

I dalje sam...

U GIK-u u N. Sadu, nadzirem tamo gde se donose džakovi i unose rezultati iz zapisnika u aplikaciju.

Aha,okej hvala.Sad ozbiljno,ako imaš masku i neko nije ekstremno izbacivao kapljice u tvom okruženju,ne brini.

Edited by Milošica
Link to comment
Uh, ok, nema veze, zaboravi.
Sto uf?
Ne interesuju me detalji vec generalno. Ides na posao? Kako.... prevozom, autom? Radis u kolektivu? Imas clanove porodice koji su akrtivni ili moraju bar da rade?

Pisala sam vec koiko sam dnevno izlozena i okruzena ljudima koje zabole d, pored toga sto sve gore pobrojano prolaze.
Procenila sam da mi rizik tamo nije nista veci nego sto sam mu izlozena svaki dan, plus nosim masku, rukavice, cuvam se koliko mogu. Na takvim sam mestu i bila da nisam imala bliski kontakt sa okolinom, tako da ne, nisam se testitara, niti bila u izolaciji, malo je i nadrealno da budem [emoji54]
  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Jumanji said:

Sto uf?
Ne interesuju me detalji vec generalno. Ides na posao? Kako.... prevozom, autom? Radis u kolektivu? Imas clanove porodice koji su akrtivni ili moraju bar da rade?

Pisala sam vec koiko sam dnevno izlozena i okruzena ljudima koje zabole d, pored toga sto sve gore pobrojano prolaze.
Procenila sam da mi rizik tamo nije nista veci nego sto sam mu izlozena svaki dan, plus nosim masku, rukavice, cuvam se koliko mogu. Na takvim sam mestu i bila da nisam imala bliski kontakt sa okolinom, tako da ne, nisam se testitara, niti bila u izolaciji, malo je i nadrealno da budem emoji54.png

 

Idem ja na posao, jer mi nije dat izbor, detetu hleb na sto moram da stavim.

Turnir postoji jer zbog eto tako. Logika "ali ja se čuvam" pa ću da idem na masovni događaj koji je neesencijalan je upravo ona Darije Kisić gde je potpuno oprala i državu i infektologe rekavši da je svako ko se razboli sam kriv. 

 

Prošli smo ovo milion puta ovde -nije ideja da se virus iskoreni tako što ćemo se svi do jednog zatarabiti u 4 zida  -jer je nemoguće, ali je moguće usporiti širenje i razvući na duži period (smanjiti čuveni R) da ne bi nahrupili svi kod vrlo ograničenog broja lekara u isto vreme i tako uskratili nekog za lečenje.

 

Zato se ne motati po turnirima, kafićima, derbijima (a najbolje ne organizovati ih uopšte).

  • +1 2
Link to comment
5 hours ago, mraki said:

Baš da vidimo zvanične rezultate od sutra, tj od danas...

 

Pa znaju se zvanični rezultati i za narednih mesec dana. 91 novi slučaj i 1 mrtav. Tako je već nedeljama.

Link to comment
7 hours ago, Filozof manijak said:

Nosim masku ali previše ljudi cirkuliše u malom prostoru.

Drzi se filozofe!

 

Sad me zvao kolega cija zena je doktor, kaze infektivna puna, kovid bolnice se pune i izgleda je krenuo drugi talas. U sazetku - pazite se, kapaciteti za nove bolesne nisu tako veliki kao sto mozda deluje po ljudima na respiratorima. 

 

In meantime: moja pametna firma koja je bez ikakve logike odlucila da na par-nepar sistem polako vraca ljude (iako ceo posao moze da se radi od kuce) je fasovala prve koronase pa smo sad dobili naredbu da se svi vracamo radu od kuca. Preslikana drzava jbt. 

 

Link to comment
32 minutes ago, Shan Jan said:

Sad me zvao kolega cija zena je doktor, kaze infektivna puna, kovid bolnice se pune i izgleda je krenuo drugi talas. U sazetku - pazite se, kapaciteti za nove bolesne nisu tako veliki kao sto mozda deluje po ljudima na respiratorima. 

 

da bi krenuo drugi, mora da se završi prvi... 

Link to comment

Kvasac..brasno...tomatelo..testenine

 

Pasulj i pirinac su mi ostali..

 

Asepsola imam koncentrisanog..

 

Da obnovim zalihe rakije..

 

 

I to je to, nova tura nova avantura..idemo dalje za iste pare.

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unlocked this topic
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...