Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

I valjda Kuba već ima. Ali ni jedna demokratska (osim te najave za Austriju). Baš me zanima kako će to da izgleda u praksi.

 

Ja uprkos svemu i dalje nisam fan obavezne vakcinacije. Ali jesam francuskog modela, tj da nevskcinisani me mogu raditi neke poslove gde su rizik za druge i da se pojačano testiraju

Link to comment
3 minutes ago, Kampokei said:

Meni se čini da se možda više treba uzdati u nove terapije nego neke čudotvorne vakcine. Naprosto iziskuje manje koordinacije među zemljama nego vakcinacija.

morace vakcine, ako mislimo da izadjemo iz pandemije. mora da se smanji prostor virusu gde moze da se siri.

Just now, Aleksija said:

ne bojim se ja za neke zapadne drzave :D

ako krenu zapadne drzave, krenuce i zaba da dize nogu.

:D

realno bi trebalo svi da se vakcinisu i da se obezbedi vakcina (tu da uskoci zapad), jeftinije je na duze staze. kad se to skapira ili sazri ideja, na konju smo.

a sad idem da resavam problem hladne fuzije.

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, Aleksija said:

cak pre verujem u usavrsavanje vakcina

Ja se nadam nevidljivim, bezbolnim vakcinama, recimo da ostavljaju nevidljivi patch na koži subjekta. 

Pa onda napraviš neki The Blackest Friday npr u Lindi ili Zari™ i klepaš marvu po čelu, ruci, nozi, guzici, šta već bude izloženo. 

Vakcinišeš koga oćeš, ne mora ni da zna, ko ga jebe. 

  • +1 2
  • Wub 2
  • Haha 2
Link to comment
7 hours ago, Have_Fun said:

Ne sviđa mi se ovo ništa.

35% vakcinisanih od ukupnog broja u bolnicama.

 

Ok, kontam da je procenat visok jer je visoka stopa vakcinacije.

 

Ali.. ako je visoka stopa vakcinacije, kako dođavola biju preko 70K (ili koliko već) zaraženih dnevno?!

 

I sad još ova nova sorta koja će nam se svima usrati u kafu.

 

Ovo nema jebenog kraja.

 

Dajte neki topic gde će ići samo dobre vesti, nešto optimistično.

 

Ovo me sve ubija u pojam.

 

Anksioznost opet na visokom nivou.

 

Ne znam kako je u Njemačkoj, ali kod mene imaju područja sa višim i nižim stepenom vakcinacije.  Pa tako gusto naseljeni grad gde je valjda više od 90% vakcinisanih starijih od dvanaest godina, zaraženih ima oko 1/2800.  Veliki slabo naseljeni prostor sa nižim stepenom vakcinacije zaraženih 1/580. Ovi drugi stalno guraju prosjek gore.

Link to comment
8 hours ago, Have_Fun said:

....

 

Ovo nema jebenog kraja.

 

Dajte neki topic gde će ići samo dobre vesti, nešto optimistično.

 

Ovo me sve ubija u pojam.

 

Anksioznost opet na visokom nivou.

Evo nečega na tu temu - nalog se zove Coronavirus good news. 

https://twitter.com/Coronavirusgoo1

 

Edited by Malkmus
  • +1 2
Link to comment

"Biontech počeo sa razvijanjem vakcine adaptirane za ovaj novi soj" - upravo javljeno. da li to znači da Fajzer vakcina (a vervoatno i ostale) ne radi? odnosno koliko ne radi?

Link to comment

To ćemo da vidimo za par nedelja, ali čim su oni počeli da rade i WHO sazvala hitnu sednicu itd.. kad bogati nece da pomognu siromasnima onda opet svi nadrljaju.. pfizer nece da da donacije vakcina koje su drugi kupili

Link to comment

To što su počeli s razvojem ne znači da će izvesno biti i proizvedena dok se ne vidi tačno kako omikron reaguje na postojeću. Već su razvijani kandidati za neke sojeve pa nisu proizvedeni.

Link to comment

Količina virusa u otpadnim vodama u Cvaneu (obuhvata Pretoriju) skoro u rangu sa pikom delte, potvrđeni slučajevi i hospitalizacije nisu ni blizu, ali su se potvrđeno zaražavali uglavnom studenti i mladi:

 

FFUsqt8XsAM23PD?format=jpg&name=medium

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edited by vememah
  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...