Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

1 hour ago, Filozof manijak said:

Iz svega do sada što (ni)smo saznali proizilazi da se treba čuvati infekcije coronom, pošto se ne zna kakve posledica ostavlja po organizam nakon preležanog covida.

Dakle, pamet u vugla, maske na face.

 

Pa falim te bože, da. To znamo od samog početka - mislim, da ne znamo kakve posledice ostavlja, da li ostavlja, da može da umre i mlad i zdrav. Ali jbg, i dalje većina ljudi kaže da ne može ovako da živi godinu dana i da neće baš njih.

Link to comment

Izvinjavam se, isteklo mi je vreme za edit. @Mos podaci pokazuju da najmanje umiru deca (hvala bogu) i ljudi bez propratnih bolesti. Ali, dešava se da umre i neko mlad i zdrav.

 

Meni nije jasno kome je ok da preuzme rizik da možda umre, ili da mu ostanu nepoznate posledice po zdravlje, ili da jebeno zbog njega neko drugi umre, možda neko dete, zato što ne može ovako godinu dana? Neka je i dve godine. Meni nekako nije problem da se odreknem vidjanja s drugim ljudima i drugih stvari čak i na dve godine da spasem život sebi, svojoj porodici i drugim ljudima.

  • +1 1
Link to comment

Juče sam dobio informaciju o nekoliko transplantiranih pacijenata u rasponu godina izmedju 30-40 koji su bili asimptomatični. Jedna osoba je završila na intenzivnoj nezi mesecima ali je preživela. Neverovatno koliko je nasumično.

Link to comment

Pa da. O tome se radi. Srećom, takvi slučajevi su retki - ali niko od nas nema garanciju od boga da neće baš on(a) biti taj slučaj, ili da neće preneti virus nekome ko će biti. Takodje, zamišljam, ne daj bože, da se meni desi da budem mesecima u bolnici, i da se sve dobro završi, ali, ko će da mi čuva dvoje male dece tih meseci? Dormen u zgradi? Ali, naravno, gomila prijatelja me zajebava od marta kako sam paranoik i kako oni ne bi mogli tako

 

I evo, sad sam se čula sa prijateljem iz Bgda, opušteno, nose maske, deca idu u vrtić - jer bi poludeli da sede s decom po ceo dan, nema problema, nadju se svi porodično sa tetkama i stričevima, babe čuvaju decu koja idu u vrtić... I, nikom nije ništa, dakle, nepobitan dokaz da virus nije opasan.

 

Pričala sam skoro sa jednom psihoterapeutkinjom i rekla mi je, ono što sam i sama znala: da je razumno ponašanje raditi ono što kažu stručnjaci kojima veruješ. Sve drugo je negacija realnosti kao mehanizam samoodbrane. Razumno je da prihvatiš realnost i uskladiš svoje ponašanje. To vidim da radi bukvalno ni 10% ljudi. I to je ono što me užasava i plaši. Zamisli druge situacije u životu kada preko 90% ljudi nije u stanju da donese ispravnu odluku čak i kada im nacrtaš.

Link to comment

Fauci:

 

I’ve been chasing viruses, as it were, and responding to outbreaks now for almost 40 years, right from the beginning of the HIV/AIDS epidemic, through pandemic flu, Ebola, Zika, anthrax, all that. This is the only pathogen I’ve ever seen that has such a wide range of manifestations that you have to scratch your head.

 

I mean, when you’re in something that’s so stressful, you have to worry about despair setting in. Like, “My God, I’m in a hopeless situation.” It’s not. It will end. We will get out of this and we will return to normal. Don’t give up. Don’t despair. Don’t throw caution to the wind. We can end this. The combination of pulling together with public health measures and the scientific advances of vaccines and therapies and preventions. I will guarantee you that.

https://www.washingtonpost.com/entertainment/qanda-with-dr-fauci-we-will-get-out-of-this-and-we-will-return-to-normal-dont-despair/2020/08/20/e986cca8-e232-11ea-b69b-64f7b0477ed4_story.html

Link to comment
27 minutes ago, vememah said:

 

 

 

Mislim da je ovo bolja anketa:

https://www.nytimes.com/2020/06/27/us/politics/coronavirus-trump-mood-poll.html

 

Zanimljivo je da u istoj situaciji, oni koji su za Trampa su neuporedivo optimističniji od onih koji su za Bajdena. Slični procenti i jednih i drugih su ostali bez posla, i jedni i drugi poznaju nekoga ko je umro od virusa, itd, ali ovi prvi se mnogo bolje osećaju od ovih drugih. Makes you think, zar ne?

Edited by trustno1
  • +1 1
Link to comment

Pošto pratim šta se dešava u Ugandi rekoh da napišem jer se situacija nažalost pogoršava. Do pre 10 dana su imali oko 1500 slučajeva a sad već skoro 2400. Danas 99 slučajeva a pre neki dan preko 300 su imali u jednom danu. Imaju 22 preminula i danas su objavili da su 2 preminulih od 35 i 36 godina. 

 

Link to comment

Da li sam to dobro cula da je u Spaniji za tri dana zabelezeno 20k novih slucajeva?

 

U Hong Kongu zabelezen ponovni slucaj zaraze, u pitanju je muskarac posle 4,5meseca.

Zar nisu vec zabelezeni slucajevi ponovne zaraze?

 

 

Link to comment
2 hours ago, Jumanji said:

U Hong Kongu zabelezen ponovni slucaj zaraze, u pitanju je muskarac posle 4,5meseca.

Zar nisu vec zabelezeni slucajevi ponovne zaraze?

 

Ja mislim da se u prethodnim slucajevim ispostavilo da nisu bili negativni, tj. da je druga 'zaraza' u stvari bila jos uvek ona prva...

  • +1 1
Link to comment
On 24.8.2020. at 3:05, trustno1 said:

 

 

Mislim da je ovo bolja anketa:

https://www.nytimes.com/2020/06/27/us/politics/coronavirus-trump-mood-poll.html

 

Zanimljivo je da u istoj situaciji, oni koji su za Trampa su neuporedivo optimističniji od onih koji su za Bajdena. Slični procenti i jednih i drugih su ostali bez posla, i jedni i drugi poznaju nekoga ko je umro od virusa, itd, ali ovi prvi se mnogo bolje osećaju od ovih drugih. Makes you think, zar ne?

 

On 24.8.2020. at 13:55, Dankan Ajdaho said:

Debili imaju mnogo manje briga u životu od ljudi koji razmišljaju.

 

Blagosloveni su siromasni duhom jer je njihovo carstvo nebesko.

Link to comment
Sam vrh nemačke medicinske struke u oblasti patologije tvrdi: imamo dokaze da pacijenti umiru od Kovida-19, a ne od prethodnih bolesti ili od starosti. Takođe je dokazano - korona pre svega napada krvne sudove.

Pandemija korone ne jenjava već mesecima, svet pokazuje znake umora ili bunta zbog restrikcija i zasićenosti informacijama. Uprkos tome što se o virusu SARS-CoV-2 zna sve više, još uvek ima mnogo onih koji i dalje sumnjaju da taj virus uopšte postoji, da je opasan - i da ljudi od njega umiru.
Imajući u vidu da je obdukcija umrlog pacijenta - definitivno jedini način da se naučno utvrdi pravi uzrok smrti - upravo objavljena detaljna analiza rezultata kliničkih obdukcija u Nemačkoj dokazuje da je u slučajevima teškog oblika kovida-19 u većini slučajeva ta bolest bila uzrok smrti.
„U više od tri četvrtine obdukcija, konstatovano je da je kovid-19 bio glavna ili jedina bolest koja je dovela do smrti. Ti ljudi nisu umrli od prethodnih bolesti ili od starosti“, rekao je Johanes Friman jedan od najuglednijih nemačkih patologa, baš kao i Karl-Fridrih Birig, predsednik Udruženja nemačkih patologa, Gustavo Bareton Predsedavajući nemačkog društva za patologiju i Til Aker predsedavajući Nemačkog društva za neuropatologiju i neuroanatomiju, koji su krajem prošle sedmice pozvali na virtuelnu konferenciju za štampu kako bi predstavili rezultate zajedničkog istraživanja.
Korona napada krvne sudove...


Nastavak teksta [emoji3596][emoji3596]

https://amp.dw.com/sr/nema%C4%8Dki-patolozi-dokazali-da-ljudi-umiru-od-korone/a-54669423?__twitter_impression=true


Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...