Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

Ragbi klub Stade Français ima 20 igrača pozitivnih na COVID. Svi su bez simptoma. Problem je da skoro svi pozitivni imaju povrede pluća. To su sve mladi igrači u punoj snazi i trenaznom procesu. 

Oni su srecom praćeni svakodnevno.

 

Pitam se za sve one koji su imali COVID bez simptoma (koliko samo njih i ne zna da su prelezali virus) i koji nastavljaju da se bave amaterski sportom, kakve mogu biti poslijedice? Sjetimo se košarkaša CZ koji je umro u teretani od srčanog udara (trenirao bez dozvole kluba).

Link to comment

Nekada su, jos do u kasne 70-te, mozda i duze, kada su pluca u pitanju, zemljom Srbijom i njenim privescima koji su cinili Jugoslaviju, isli kamioni za neko dubinsko rendgensko snimanje pluca.

Dobijala se dijagnoza, ono da li su pluca OK ili ne, a snimljenom je ostajao za uspomenu mali, mozda 10x10 cm film/negativ snimka sopstvenih pluca.

I bilo je obavezno.

Seca i se ko toga, zna li nesto o tome bilo nostalgicno, bilo strucno?

Edited by namenski
Link to comment
1 minute ago, precog said:

bela prikolica, flourografija, bilo je to i osamdesetih.

Tako se zvalo, podsetio si me, znam da je udaralo na neke zubare, fluor...

Cemu je to slikanje sluzilo, TBC ili nesto vise?

Link to comment
Quote

 

Almost three quarters of a group of patients admitted to a hospital with coronavirus were still suffering ongoing symptoms three months later, a study has found.

Researchers found that 81 out of 110 patients discharged from Southmead Hospital in Bristol were still experiencing symptoms such as breathlessness, excessive fatigue and muscle aches when invited back to clinic.

Many were also suffering from poor quality of life compared to the rest of the population - struggling to carry out daily tasks such as washing, dressing or going back to work.

Most of the patients did report improvements in their initial symptoms of fever, cough and loss of sense of smell.

Most patients had no evidence of lung scarring or reductions in lung function.

The findings are part of the preliminary results of the North Bristol NHS Trust's Discover project, which is studying the longer-term effects of coronavirus, so-called Long Covid.
...
Most (74 per cent) had persistent symptoms - notably breathlessness and excessive fatigue - with reduced health-related quality of life.

Only patients who required oxygen therapy in hospital had abnormal radiology, clinical examination or spirometry at follow-up.

...

 

https://www.lbcnews.co.uk/uk-news/almost-three-quarters-covid-19-patients-ill-months-later-study-finds/

Link to comment

Baš sam iznenadjena i uvredjena, što bi reko, što u Njujorku danas i juče bukvalno svega pola ljudi na ulici nosi maske. Problem s tim je što uvek ima puno ljudi na ulici i stalno prolaziš tik pored nekoga. Nemoguće je da ideš ulicom 1 minut i da ne prodješ barem pored jedne osobe da se skoro ne očešete. Svaki čas si na pešačkom prelazu gde je gomilica ljudi. Kao da prolaziš kroz pijacu, recimo, tako je na trotoaru. Zašto, za ime sveta, zašto ne nose maske? Smradovi prokleti. Da se ne plašim da su u pitanju ludaci, namerno bih skinula masku i nakašljala se kad se mimoilazimo.

 

Ali, evo, neki su dali odgovor na to pitanje, koje me muči:

 

“If you’re telling me I can’t breathe God’s air, this country is bent over!”

https://www.nytimes.com/2020/08/20/nyregion/nyc-face-masks.html

Link to comment

mislim da treba da potpises ugovor sa kk crvena zvezda ... tako ces se osigurati da nemas posledica po zdravlje

 

sarkazam na stranu ... ako osecas problem idi kod lekara ... ako ne zasto da mislis o tome

Link to comment

Iz svega do sada što (ni)smo saznali proizilazi da se treba čuvati infekcije coronom, pošto se ne zna kakve posledica ostavlja po organizam nakon preležanog covida.

Dakle, pamet u vugla, maske na face.

  • +1 3
Link to comment

to sa srčanim problemima posle covida je izgleda dosta česta pojava. u college footballu su našli već desetak ljudi koji imaju taj post-covid myocarditis ili već kako se to zove.

to su momci od 19-20 godina. koliko sam skapirao lekari očekuju da će oni nakon godinu dana pauze moći da nastave sa sportom.

dve od pet najvećih konferencija su već otkazale sezone, tj odložili ih za proleće, pa će da igraju tad ako budu mogli. ilustracije radi, ako sezone uopšte ne bi bilo ukupan gubitak tih 5 najvećih konferencija bi bio oko 4-5 milijardi $

Link to comment
2 hours ago, Tsai said:

jebiga, ne zelim da upadam u paranoje ali svaki dan vozim oko sat vremena sobni bajs i sad se tripujem sta ako sam prelezao asiptomatski i unistavam srce time sto radim

 

Vozi sporije

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...