Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

У Санкт Петерсбургу су морали да отворе и остале радње, јер стиже лето, а жене као по обичају немају шта да обуку. ;)

 

 


 

 

 

 

 

aa410.jpg

 

aa510.jpg

 

Link to comment
2 hours ago, dùda said:

gde se za Bosnu mogu pronaći kakvt-takvi podaci ?

ja nešto tražila, sve bajato , izgleda da su svi pobedili conrada  :dry:

Quote

U protekla 24 sata na korona virus u FBiH testirano je 259 uzoraka, a pozitivnih je 27, saopštio je Krizni štab Federalnog ministarstva zdravstva.

 

S obzirom da je u Republici Srpskoj ranije potvrđen 21 novozaraženi, ukupan broj u BiH sada je porastao na 48.

Novi slučajevi registrovani su u Zeničko-dobojskom, Tuzlanskom i Kantonu Sarajevo. Na području Federacije BiH do sada je testirano 43.080 uzoraka.

 

Kovid-19 potvrđen je kod ukupno 1.292 osobe. Zaključno s današnjim danom oporavljeno je 980 pacijenata. Trenutno je aktivan 271 slučaj oboleli, a zabeležen je 41 smrtni slučaj

 

Link to comment
У Санкт Петерсбургу су морали да отворе и остале радње, јер стиже лето, а жене као по обичају немају шта да обуку. [emoji6]

 
 

 
 
 
 
 
aa410.jpg
 
aa510.jpg

 
ova gužva je možda povezana sa najavljenim zatvaranjem 1200 prodavnica Zare širom sveta.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

  • +1 1
Link to comment

meni ovo dosta zanimljivo

ok, znamo da je španija presekla i više ne objavljuje mrtve, ali da li su i svi ostali krenuli da lažiraju ili se nešto sa virusom ipak dešava ?

zaniljivo.jpg

ed.

zaboravih, ovo je za svet

Edited by dùda
Link to comment

Možda su početkom epidemije testirani samo sa ljudi simptomima, samo su bogatije zemlje radile široko testiranje.

Sada je možda više testova, omasovilo se, pa u testirane (i registrovane pozitivne) ulazi veći procenat asimptomatskih. 

Samo moja pretpostavka.

Link to comment
3 hours ago, Tihajeza said:

Možda su početkom epidemije testirani samo sa ljudi simptomima, samo su bogatije zemlje radile široko testiranje.

Sada je možda više testova, omasovilo se, pa u testirane (i registrovane pozitivne) ulazi veći procenat asimptomatskih. 

Samo moja pretpostavka.

Naravno. Na kraju se sve svodi na testiranje - to je makar jedna stvar koju je WHO pogodio. Lukašenko je bio primer kuliranja jer je sve pustio i nije testirao - kad je okrenuo ćurak ispalo je da sitacija nije baš najbolja. 

Na stranu Srbija i Belorusija, zgrožen sam koliko neke normalne™ zemlje loše reaguju na ovu pandemiju. Neverovatno je koliko smo kao društvo postali nesposobni da se izborimo sa bilo kojim globalnim problemom.

Link to comment
3 hours ago, dùda said:

da li su i svi ostali krenuli da lažiraju ili se nešto sa virusom ipak dešava 

Može biti i jedno i drugo istovremeno.

Edited by Milošica
Link to comment

Jutros u gradskom busu (Novi Sad), koji je bio solidno popunjen ljudima (mada nije bila gužva kakva ume biti), svaki deseti nosi masku, a svaki peti kija ili kašlje. Šiberi na krovu zatvoreni, prozori zamandaljeni i zamagljeni.

Izašao sam posle dve stanice i nastavio peške 

Link to comment
Quote


Опубликованы данные о смертности в Москве в мае 2020.Общая смертность в мае 2020г повысилась, что отчетливо видно на графике динамики месячной смертности по годам начиная с 2010г. и по май 2020г. (см ниже; график взят из рассылки Общества Доказательной Медицины).


 

https://prof-afv.livejournal.com/22858.html

6868-original.png
 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...