Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

8 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

gledajući brojke, srbin je pametniji

 

Pozitivni/umrli

1160/46 slo sa 16000 testova po milionu + granica s italijom

3150/71 srbija sa 1600 testova po milionu

 

 

Nismo se proslavili s brojkama s kim god se poredili u regionu

 

Link to comment

pa kada je pandemija(opšta epidemija) u pitanju mora da se uzme kao neki faktor i broj stanovnika zemlje

 

 

zar ne?

Link to comment
7 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

gledajući brojke, srbin je pametniji

Pazi stvarno. Samo, pre dvanaest dana Srbija je imala isti broj zaraženih kao Slovenija, sad ima skoro triput više. Plašim se da neće dugo da ima bolje brojeve. Za broj stanovnika si u pravu.

 

SaE

Link to comment
2 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

pa kada je pandemija(opšta epidemija) u pitanju mora da se uzme kao neki faktor i broj stanovnika zemlje

 

 

zar ne?

vljd je relevantan broj okuzenih?

Edited by ToniAdams
Link to comment
Just now, kud u maglu Simoviću said:

pa kada je pandemija(opšta epidemija) u pitanju mora da se uzme kao neki faktor i broj stanovnika zemlje

 

 

zar ne?

Da, al opet

Pogotovo sto imamo 136 na respiratoru a svi ostali po 30ak

Nase ce duze trajati i tek doci na naplatu jer se manje testira, slovenija je tim masovnim testiranjem skroz obuzdala rast

 

Link to comment
2 minutes ago, ToniAdams said:

vljd je relevantan broj okuzenih?

u odnosu na opštu populaciju

 

 

msm te brojke će da se sravne na kraju, pa ćeno tek tad saznati ko je bio “najpametniji”

 

ako ga bude

 

 

 

a ako ga bude, jedini bitan podatak ko je kako hendlovao covid19 će biti broj preminulih u odnosu na broj stanovnika

Link to comment
5 hours ago, maharaja said:

I ja sam naivno mislio da svi mogu da uzmu nedelju, dve sick days bez da idu kod lekara, otvaraju bolovanje i slične gluposti. Kad ono k... Šokno sam se koliko ljudi u Srbiji ide na posao bolesno, i kada nisu dobro generalno

 

Ima nešto do kapitalističkih gazda a ima bogme i u mentalitetu naroda. Lično nisam radio u okruženju gdje se rad u takvom stanju motiviše, naprotiv, ali sam u svakoj firmi imao, na dvojicu koji odboluju virus kod kuće, bar jednog koji će doći na posao bolestan. Pomišljao sam kako bi bilo dobro da svaka firma koja može da izdvoji da plaća domara i kafe kuvaricu može da plati i nekog ko bi mjerio temperaturu i provjeravao zdravstveno stanje zaposlenog pri dolasku na posao. To bi recimo bila neka pozitivna tekovina koja bi mogla da se desi nakon ove pandemije.

Edited by keitel
Link to comment
19 minutes ago, kud u maglu Simoviću said:

a ako ga bude, jedini bitan podatak ko je kako hendlovao covid19 će biti broj preminulih u odnosu na broj stanovnika

Naravno.

 

Široko rasprostranjeno testiranje pomaže da se ima uvid u to gde su žarišta zaraze i da se restrikcije po tome doziraju. Južna Koreja je svoje jače restrikcije ograničila na Daegu, dok Seul nikad nije toliko zaustavljen. I ovde se kreće u tom pravcu, u poslednjih dva dana  je broj testova u NSW povećan za 50%, posebno u poznatim žarištima, što će kasnije pretpostavljam da dovede do povećanja ili smanjivanja restrikcija po različitim regionima ili čak opštinama.

 

I u Srbiji su povećali broj testova što je dobro. Bolje da se ugledaju na Švabe nego na Šveđane.

 

SaE

Link to comment
5 minutes ago, maharaja said:

Pa to bila najnegativnija moguća tekovina ove pandemije. Zamisli horor da dajemo firmama još i pravo da uzimaju naše biološke podatke

 

Pa ne govorim o tome da firma ima tvoj zdravstveni karton niti da šalje kontrolu na tvoju adresu, nego samo o tome da se provjerava u kakvom si stanju kada ulaziš u njene prostorije.

Link to comment
2 hours ago, Have_Fun said:

Od 19og ce mozda ponovo biti otvoreni frizerski saloni i manje prodavnice obuce/odece itd.

 

Uf, meni frizerski saloni, bar laicki gledano, deluju bas kao mesto velikog rizika za prenosenje zaraze.

Link to comment
3 minutes ago, Nesh said:

 

Uf, meni frizerski saloni, bar laicki gledano, deluju bas kao mesto velikog rizika za prenosenje zaraze.

 

u kumanovu se masa? ljudi zarazila od frizera, sisao po kucama

Link to comment

verujem da to zavisi od poze :

 

citam da je danas u britaniji 953 umrlo ... oni ce stvarno prevazici sve druge evropske drzave ... i strasan im je odnos umrlih i registrovanih za ovu fazu 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...