Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

6 hours ago, Mel said:

 

Mene iznenadjuje da je toliko ljudi vec bolesno, znaci da ste se svi zarazili prvi dan po popustanju mera. Sto znaci da je par nosilaca virusa zarazilo sta - stotine i hiljada ljudi u istom danu?

 

 

Šta zbam, ako su do sad bili zaštićeni kao beli medvedi, nekako mi deluje laički logično da ih je odmah saseklo kada se drastično promenilo (ako se drastično promenilo). Uostalom zar nije ovde kačena analiza u kojoj je neki Kinez koji je trčao u parku zarazio za jedan dan preko 200 ljudi a broj posle narastao do 2000?

  • +1 1
Link to comment

The WHO estimates of excess mortality associated with the COVID-19 pandemic

 

The World Health Organization has a mandate to compile and disseminate statistics on mortality, and we have been tracking the progression of the COVID-19 pandemic since the beginning of 20201. Reported statistics on COVID-19 mortality are problematic for many countries owing to variations in testing access, differential diagnostic capacity and inconsistent certification of COVID-19 as cause of death. Beyond what is directly attributable to it, the pandemic has caused extensive collateral damage that has led to losses of lives and livelihoods. Here we report a comprehensive and consistent measurement of the impact of the COVID-19 pandemic by estimating excess deaths, by month, for 2020 and 2021. We predict the pandemic period all-cause deaths in locations lacking complete reported data using an overdispersed Poisson count framework that applies Bayesian inference techniques to quantify uncertainty. We estimate 14.83 million excess deaths globally, 2.74 times more deaths than the 5.42 million reported as due to COVID-19 for the period. There are wide variations in the excess death estimates across the six World Health Organization regions. We describe the data and methods used to generate these estimates and highlight the need for better reporting where gaps persist. We discuss various summary measures, and the hazards of ranking countries’ epidemic responses.

 

https://www.nature.com/articles/s41586-022-05522-2

Edited by Zverilla
Link to comment

Ovo podseca na ono kako je izgledalo u Italiji u prvom talasu i jos ponegde.
s obzirom da je ovaj kovid mnogo manje smrtonosan od tih prvih sojeva, opet bar su su sacuvali narod skoro dve godine i mnogo zivota.
 

Link to comment
3 minutes ago, banecare1 said:

svi su bolesni. danas sam bio u ofisu. na spratu od dvadesetak firmi samo ja i jedna kineskinja u susednoj kancelariji. 

 

I dalje ne razumem da se nesto moze trenutno prosiriti u populaciji koja i dalje nosi maske. Mozda za ove nove sojeve maske nisu dovoljne u 'neprokuzenoj' populaciji. Preveliki viral load i tako to.

 

Link to comment

Mensečini da može biti i nekih slučajeva reakcijske psihoze, normalne adaptacije na suživot sa bolešću/bolestima. Osećanje mržnje je preraslo u odbrambenu projekciju autostigmatizacije straha od slobode.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment
35 minutes ago, Moracikus said:

Najmanje 0.1% populacije ce umrijeti od Cov19 u Kini u narednih 12-18 mjeseci. Nakon sto ukines lockdown kao opciju vise nema povratka nazad.

Mislim da nisu dovoljno učinili u toku lockdowna, već su protraćili to silno vreme - vaccination i booster rate kod starijih im nisu sjajni, a povrh toga kineske vakcine nisu efikasne kao Fajzer/Moderna.

Link to comment
6 hours ago, papapavle said:

Mislim da nisu dovoljno učinili u toku lockdowna, već su protraćili to silno vreme - vaccination i booster rate kod starijih im nisu sjajni, a povrh toga kineske vakcine nisu efikasne kao Fajzer/Moderna.

To svakako ali ako pogledas HK oni ce zavrsit sa <0.2% iako su se oprostili od lockdowna prije 12 mjeseci taman kad i Australija (ovdje ce biti 0.1%) a ova virusna supa koja je ostala je danas sigurno 20-30% slabija nego tada i smanjuje efekat vakcina jer se prosto rijetko kad spusti na pluca

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...