Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

pootvarase po kini sve ekspresno. u pekingu mislim da preko pola ljudi ima temperaturu. firma sa kojom radim - od 70 u ofisu 20. televizijska kuca sa kojom radimo neku promociju - odtazali jer 10 od 12 imaju covid. po wecaht grupama za basket, izlaske, kviz i sl isto - vecina je kuci bolesna. 

 

sangaj nije mnogo bolji, dok je na jugo malo lakse. 

 

ja sam imao 39+ dva dana, ali sam se osecao ok.  cekam test. mnogo kazu da testovi pokazuju pozitivan rezultat 3-5 dana nakon sto padne temperatura, a do tada si negativan. sada ako si pozitivan mozes da sedis kuci i lecis se, a mozes dobrovoljno u karantin centar. dopre par nedelja bi se proslavio i bio razlog da zatvore tvoju zgradu, ako ne i celi kvart. 

 

do pre 10ak dana nisam znao nikoga ko je bio pozitivan u kini, sada ogromna vecina boluje, mnogi su pozitivni. 

 

neverovatno je da su se svi razboleli bukvalno par dana nakon sto su nas poceli otvarati. 

Link to comment
57 minutes ago, banecare1 said:

mnogo kazu da testovi pokazuju pozitivan rezultat 3-5 dana nakon sto padne temperatura, a do tada si negativan. 

ovo ni u mom, a ni u slučaju svih koje znam nije bilo tako 

i muž i ja i svi oko mene koji su bolovali, bili su pozitivni već prvi dan temperature 

 

Link to comment
1 hour ago, dùda said:

ovo ni u mom, a ni u slučaju svih koje znam nije bilo tako 

i muž i ja i svi oko mene koji su bolovali, bili su pozitivni već prvi dan temperature 

 

znam da je tako normalno, ali kod nas sve naopacke. evo, ja sam vec 3-4 dan posle visoke temperature i do juce svi testovi negativni. 

mnogi poznanici su dobili pozitivan test tek nakon 4-5 dana

 

WechatIMG15151.jpeg

 

 

Link to comment

kod nas je pozitivnost bila na 4-5 dana, po preporuci ljudi koji su prvih dana bivali negativni.

naravno, osim shto svaka mashina obradjuje drugachije, a mashine sa srodnom genetikom verovatno slichno, mozda nas i vas voze razni varijeteti virusa unsure.gif

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto





Link to comment
2 hours ago, banecare1 said:

 

neverovatno je da su se svi razboleli bukvalno par dana nakon sto su nas poceli otvarati. 

 

Pa to zapravo uopšte nije neverovatno, već krajnje očekivano, pogotovo u kineskom slučaju.

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, I*m with the pilots said:

 

Pa to zapravo uopšte nije neverovatno, već krajnje očekivano, pogotovo u kineskom slučaju.

ocekivano jeste, ali ne tako brzo. bukvalno za 3 dana je buknulo. evo i me i je izasla druga crtica danas, tako da sam se pridruzio vecini

  • Tužno 1
Link to comment
58 minutes ago, gospa buba said:

a nije moglo neko medjustanje da se organizuje, a ne odmah svi raspust? ili je ovo to, medjustanje? :unsure:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

 

ima jos restrikcija kao sto su zatvorene skole, ali ukinuli su 3/4 minimum. 

 

Link to comment
36 minutes ago, banecare1 said:

ocekivano jeste, ali ne tako brzo. bukvalno za 3 dana je buknulo. evo i me i je izasla druga crtica danas, tako da sam se pridruzio vecini

 

Mene iznenadjuje da je toliko ljudi vec bolesno, znaci da ste se svi zarazili prvi dan po popustanju mera. Sto znaci da je par nosilaca virusa zarazilo sta - stotine i hiljada ljudi u istom danu?

To na stranu, sve najbolje za oporavak. Bila sam nedavno u Danskoj, tamo su svi vakcinisani vec cetvrti put i nema maski, i deluje da guraju ok. Valjda tako svi treba.

  • Hvala 1
Link to comment
 
ima jos restrikcija kao sto su zatvorene skole, ali ukinuli su 3/4 minimum. 
 
maske?

ja sam se zarazila kad god sam bila u gomili nemaskirana, ili neko moj kucni. chak i napolju. i mada izgleda da odlichno podnosim kovide (dok me jedan ne ubije), nisam vishe uopshte raspolozena da ih dobijam, u svim oblicima i tezinama, to je odvratno stanje :dry:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto

Link to comment
30 minutes ago, gospa buba said:

maske?

ja sam se zarazila kad god sam bila u gomili nemaskirana, ili neko moj kucni. chak i napolju. i mada izgleda da odlichno podnosim kovide (dok me jedan ne ubije), nisam vishe uopshte raspolozena da ih dobijam, u svim oblicima i tezinama, to je odvratno stanje :dry:

sent from bash mnogo dobar novi bubamoto
 

kinezi nose maske u prevozu, trznim centrima, taksiju. nose i na ulici mnogi. 

 

skidanjem mera se nije nista tako drasticno promenilo da bi se zarazilo pola grada. 

Link to comment
49 minutes ago, Mel said:

 

Mene iznenadjuje da je toliko ljudi vec bolesno, znaci da ste se svi zarazili prvi dan po popustanju mera. Sto znaci da je par nosilaca virusa zarazilo sta - stotine i hiljada ljudi u istom danu?

 

to je i meni veoma cudno

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...