Jump to content
IGNORED

Coronavirus Covid-19 - opšta tema


Skyhighatrist

Recommended Posts

16 hours ago, Lancia said:

 

 Nekako njena izjava deluje isecena. Da li je to stvarno bio odgovor ? Sta je to uopste speed of science ? Sta su onda uopste testirali ?

Edited by Lezilebovich
  • +1 1
Link to comment
22 minutes ago, Lancia said:

mislim da to nije poenta ove price. 

 

ma znam da nije, ali valjda postoje neka iskustva od ranije koja pokazuju kako se ponasao virus kod vakcinisanih.

nemacki RKI je prosle godine uradio ispitavanja prisustva virusa kod zarazenih i kod vakcinisanih koji su bili izlozeni. 

Link to comment
9 minutes ago, Lezilebovich said:

 Nekako njena izjava deluje isecena. Da li je to stvarno bio odgovor ? Sta je to uopste speed of science ? Sta su onda uopste testirali ?

Nemam odgovore :) a ni vid trenutno da bi ih potrazio. Zadnja stvar koja je covecanstvu potrebna je sumnja u nauku, Mozda je ipak trebalo da postujem ovo negde na jugu,

  • +1 1
Link to comment

In this Direct interview, John is joined by Professors Jay Bhattacharya and Gigi Foster for a scintillating reconsideration of global responses to the Covid pandemic. Among their topics of discussion include the influence of public health bureaucracies in democratic nations, the impacts and necessity of lockdowns, essential tools for modelling public health economics and the efficacy and safety of Covid-19 vaccines.

 

 

 

Link to comment

malo da obnovim stanje u kini.

 

svaki grad ima svoju aplikaciju kojom se skaniraju qr kodovi za ulazak u molove, ofise, aerodrome, hotele, taksije itd. isti app pokazuje status testiranja, vakcinacije i ako ti je kod zelen funkcionises ok, ako je zut ili crven sedis kuci dok ne pokazes 2 negatiivna testa u roku od 72h ali sa vremenskim razmakom minimum 24h, onda ides u mesnu zajednicu da oni online apliciraju da se skine zabrana. to ide brzo, obicno skinu za sat. 

 

tokom kongresa je veoma tesko bilo uci u peking. ja sam imao organizovanu promociju  u sangaju 18. oktobra, na koju su bili pozvani distributeri iz cele kine. na kraju je doslo 15ak firmi od 20ak koje su planirali. firma iz zhengzhou, provincija henan je buvkalno par sait pred zatvaranje grada izasla i stigla u sangaj , ali jos uvek ne mogu da se vrate. evo ih sede u sangaju. neki su se vratili bez problema, neki su morali da odsede karantin po povratku 3 do 7 dana. to su uslovi rada u kini, ali ja moram da putujem stalno. 

 

ja sam isto zaglavio zabranu povratka jer mi je iskocio famozni "notification3". navodno sam bio u high risk area, ali ovih dana zbog kongresa skoro svi koji su izasli iz pekinga fasuju zabranu povratka

 

Screen%20Shot%202022-10-23%20at%2010.25.

 

 

 

da se vratim treba da cekam 7 dana u delu grada koji je low risk area, a posle sedis i u pekingu 7 dana karantin. to je mera tokom kongresa, nadam se da ce vratiti na 2 testa tokom 72 sati. 

 

hotel gde je bila promocija zahteva sangajski test da bi usao, sto im ubija biznis jer rezultati testa se dobijaju na aplikaciju za 6 do 8 sati nakon testiranja. meni je ovo isto bilo problematicno i morao sam da platim vise nocenja za distributere izvan sangaja. naravno, nekoliko klijenata iz sangaja nije obratilo paznju na informaciju o 24h testu i vratitli su ih sa vrata. 

 

WechatIMG4995.jpeg

 

na samoj promociji  policija  je diskretno brojila ljude da ne predjemo 50 koliko je bilo dozvoljeno. 

 

po celoj kini ima hiljade high risk areas gde su pozatvarali kvartale, skole. iz shenzhena su mi javili da mora maska na ulici. svuda su ljudi sa trakama na ruci koji kontrolisu i napominju da se stave maske. 

 

ima jos mnogo toga da se pise, ali da ne davim vise. pre ili kasnije ce morati da se otvore i svi se pitaju kada ce to biti. ovako je bas tesko raditi, ja imam enormne gubitke jer mi je roba bila zarobljena vise puta po lukama i skladistima. samo 3 meseca shanghai lockdown mi je obezvredilo svu robu koju sam imao u kini tada. veliki broj ljudi je otisao jer ne mogu da placaju troskove. bas, bas tesko. 

 

ja sedim u sangaju, placam hotel za mene, menadzera i cekam evo vec peti dan da nam nestane "notification 3". prosli put sam u roku od 20 minuta uradio check out i bio u tahiju za zeleznicku, ali tada nije bilo karantina po povratku.

 

 

  • +1 3
  • Hvala 2
Link to comment

Hvala Bane

 

Bas sam se prije neki dan pitao kako ide Zero Covid u Kini.

Da li postoji  neki otpor javnosti? Ocigledno su disciplinovan narod kad jos odolijevaju ali ova gimnastika svakodnevnog zivota koju si opisao bi slomila svakog 

Link to comment
19 hours ago, Moracikus said:

Hvala Bane

 

Bas sam se prije neki dan pitao kako ide Zero Covid u Kini.

Da li postoji  neki otpor javnosti? Ocigledno su disciplinovan narod kad jos odolijevaju ali ova gimnastika svakodnevnog zivota koju si opisao bi slomila svakog 

 

jesu disciplinovani i mislim da nismo blizu nekog otvorenog otpora.  nadam se da ce uskoro da dodje makar do postepenog otvaranja jer nesnosno je oko posla.  

 

ja sam i dalje u sangaju,  juce su me zvali iz mesne zajednice i obecali da ce dati potvrdu preko sistema da mi se odobri povratak. kad se vratim moram tri dana biti u karantinu. posto bi "zatvorio" i porodicu, dogovorili smo se da ce mi srediti da se smestim u neki hotel kako bi klinci mogli da idu u skolu. cekao sam  bezliki online sistem da se smiluje i pre satak dobio sms da sam odbijen. sutra sve isto pa dok ne prodje ili ne smislim nesto pametnije. 

 

 

 

Link to comment

https://www.vanityfair.com/news/2022/10/covid-origins-investigation-wuhan-lab?mbid=social_twitter&utm_social-type=owned&utm_medium=social&utm_source=twitter&utm_brand=vf
The Wuhan Institute of Virology, the cutting-edge biotech facility at the center of swirling suspicions about the pandemic’s onset, was far more troubled than previously known, explosive documents unearthed by a Senate research team reveal. Following the trail of evidence, Vanity Fair and ProPublica provide the clearest picture yet of a laboratory institute in crisis.

 

  • Hvala 1
Link to comment
On 13.10.2022. at 0:43, Lancia said:

 

 

koliko se secam, prvi testovi vakcina su bili osmisljeni da provere dve stvari:

1. bezbednost (da vakcina ne ubije/upropasti nekoga)

2. efikasnost koja se merila u broju teskih slucajeva kovida u kontrolnoj i vakcinisanoj grupi

 

ovo je uradjeno da bi testovi bili uradivi u relativno kratkom roku, sa relativno malo materijala, i sa metrikom koja nam govori da li zapravo pomazu ili ne 

 

da bi se vakcina testirala na blokiranje prenosa, potreban je drugacije osmisljen i izveden test (da se svakodnevno testiraju vakcinisani i kontrolna grupa na prisustvo virusa)

to trazi mnogo vise planiranja, logistike, itd.

 

pogledao sam originalni video gde je pitanje i odgovor. prisutne su neke dve iz fajzera, jedna direktor necega, druga kao neki glavni lekar.

ono sto je superiritantno kod te dve tuke je da umesto da odgovaraju realno na pitanja one se frljaju glupostima kojima ih je nafilovao koorporativni PR: "da nije bilo nas bila bi zombi apokalipsa, svi bi pomreli". a ono za speed of science nisam uspeo razumeti sta je trebalo da znaci, uprkos najboljoj volji

ili naprosto mozda ne znaju (koorporacijski svet ima cudne staze uspeha, mozda su tu dosli iz pr.a, prodaje i ostalih netehnickih oblasti a neki PR mag smislio da bas oni treba da se pojave na ispitivanju jer su tako komunikativne. not.)

 

naravno antivakserska stoka ce se sad na ovo nakaciti do besvesti. jebo im pas mater 

  • +1 2
  • Hvala 2
Link to comment
  • 3 weeks later...

ja sam nakon 30+ dana u utorak u 7  dobio dozvolu da se vratim u peking. u 7:40 sam bio u taksiju za zeleznicku stanicu. vratio se kuci oko 8pm , a na sledece jutro nas zatvorise na 3-4 dnevni karantin :isuse: . svi u kompaundu od 25-30 zgrada rade 3 testa i ako su svi negativni pustaju nas. 

 

mislim da je pola zgrada po pekingu na karantinu. u distriktu gde sam ja ne rade restorani, barovi, KTV, masaze i sl.vise kineskih gradova je skroz ili slicno pekingu delimicno zatvoreno. ne znam koliko dugo ce ovako moci, ali za sada ne popustaju. 

 

ne mozes se boriti protiv takvog sistema. ja narucio dres i nameracio se da gledam brazil sa drustvom, ali na kraju cu od 3am da gledam kuci solo. ali sta da se radi, ne treba ocajavati. udri brigu na veselje, npr kao ove ruskinje koje pokazuju crveni covid qr kod kinezima :lolol:

 

https://youtube.com/shorts/-n2S-_NXzbE?feature=share

 

 

 

Link to comment

Tu već nema veselja, više terorisanja stanovništva od strane institucija. Po tebi, takav pristup znači da znaju nešto više nego što priznaju ili misle mnogo više nego što znaju?

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

nije terorisanje vec borba sa epidemijom. mozda preteruju sa odlaganjem otvaranja, ali sa ovim pristupom su sigurno sacuvali preko milion zivota. kod mene imaju kredita da nastave ako treba i godinu dana. jeste tesko, poslovno treba puno srece i umeca  preziveti, ali teorije o kontroli stanovnistva i pripremi za tajvan su za me e suplja prica. to da sprovode mogu i bez korone

  • +1 1
Link to comment

Ne mislim ni ja da je primarni cilj kontrola ali to je produkt mentaliteta... Razumem da je veliki problem gustina naseljenosti i način života ali nisam pametan kako bi se drugačije mogla sprečiti nova 2019a. Možda većom sensibilizacijom civil(ovizova)ne odgovornosti?
Da se razumemo, kucam iz zemlje gde je nošenje maske postalo skoro pa sramota pa tražim opravdanje za takvo (ne)odgovorno ponašanje.

Inviato dal mio Mi 9 Lite utilizzando Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...