Jump to content
IGNORED

Mala rasprava o bureku


Delija67

Recommended Posts

43 minutes ago, renne said:

uvijača :frust:

 

Vidiš, keva je nekada sama razvlačila testo za "uvijaču" sa sirom ili sirom i zeljem (jaja obavezna), ali ona ju je sama uvek nazivala gibanicom - a rođena je i odrasla kod tvog kraja.

Link to comment
7 minutes ago, nisam ja said:

Ne mogu da se udibljujem sad. Jel ovo prava organska rasprava il se opet zajebavate? Meni izgleda ozbiljno. 

Šta je picaburek? Burek ili pica? 

 

Vidiš da je ozbiljno, neko je dirnuo u burek.

Link to comment
48 minutes ago, BWA said:

pita s mesom je burek.

I to je to.

1 je burek.

Burek Balkanski,posto ga i Albanci isto prave je okrugao u tepsiji od tankih kora.U Nisu smatraju da je standard,1,2 kg pre pecenja,a kilo nakon pecenja da tezi.Ostalo se zove sukane pite i takodje mogu biti punjene mesom,sirom.Imamo i gibanicu,od tankih kora iskljucivo sa sirom.Gle cuda imaju je i Turci,samo je njihova laksa sa manje masti,i dodaju persun,zovu je vodeni burek zbog dodavanja kisele vode.Burek i pite po Nisu i  juznije kod Albanaca /Makedonaca,degazira sve sa prefiksom Sarajevo sto sam do sada probao od pita.Ako mi se jede nesto sa mesom,narucim pljeskavicu.

Link to comment

burek je kurcina, najgora i najodvratnija hrana univerzuma,

samo Srbi mogu da se napasaju odurnim masnim testistem napunjenim mlevenim pacovima ili sirom koji podseca na produkt polnih bolesti.

 

 

 

 

Link to comment
1 minute ago, 3opge said:

burek je kurcina, najgora i najodvratnija hrana univerzuma,

samo Srbi mogu da se napasaju odurnim masnim testistem napunjenim mlevenim pacovima ili sirom koji podseca na produkt polnih bolesti.

 

mmmm, mleveni paaacovi

 

giphy.gif?cid=790b7611d4c1a8e122cd0b0d4a

Link to comment

Чекајте, па ово је модерација. Ај немојте о буреку овде, осим као мито модераторима...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...