Jump to content
IGNORED

Istanbul i Turska


Musharaf

Recommended Posts

11 minutes ago, Redoran said:

Ne grešiš, ono što si navela u prethodnim postovima je sve tako kako si napisala. Jedino što ja u moje sitne knjige dodam još par miliona detalja :D

Sačuvaj onda to ili objavi, hoćemo i mi sitna crevca :sleep:

 

Npr ja kafane slabo znam

Link to comment
15 minutes ago, beta kentauri said:

šta će ti muško društvo?

prošla sam dosta muslimanskih zemalja bez muške pratnje i bez problema.

niko nije ni zucnuo a kamoli nešto probao.

 

Komsinica isla sa mamom i jos par drugarica, pa je tako nesto iskomentarisala, da bi im valjalo da su imale nekog muskarca sa sobom jer su dosta negativne paznje izazivale.

Ja nisam bila u Istanbulu pa ne znam, ali svakako je pitanje na mestu jer nije kao da je ova planeta bas jedno opstefenomenalno mesto gde ne postoji povecana opasnost za zene, koja nije ista svuda ali postoji manje vise svuda. I kako se obuci, i kuda se sme kuda ne sme kretati itd.

Link to comment

 

16 minutes ago, Mel said:

 

Komsinica isla sa mamom i jos par drugarica, pa je tako nesto iskomentarisala, da bi im valjalo da su imale nekog muskarca sa sobom jer su dosta negativne paznje izazivale.

Ja nisam bila u Istanbulu pa ne znam, ali svakako je pitanje na mestu jer nije kao da je ova planeta bas jedno opstefenomenalno mesto gde ne postoji povecana opasnost za zene, koja nije ista svuda ali postoji manje vise svuda. I kako se obuci, i kuda se sme kuda ne sme kretati itd.

 

Nisam imala taj utisak.

Istanbul ima u proseku milion i po turista mesečno, iz bukvalno svakog kutka planete. I poslednja baba i deda u Istanbulu vidi dnevno toliko turista svih godišta, rasa, polova  koji babe i dede u drugim zemljama vidi za ceo život.

A kamoli oni po centru koji od turista žive i sa turistima svakodnevicu žive.

Drugarica sa mamom izazivala pažnju? Aj da je bila u nekoj kasabi u Omanu, pa ajde, nego baš u gradu od 20 miliona stanovnika u koju se ugradilo sto kultura...

Opusti se i šetaj, šetaj, šetaj....

  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
2 hours ago, Mel said:

Kad treba ici sto se vremena i guzve tice?
Musko drustvo obavezno?

 

April/maj i septembar/oktobar su ubedljivo najbolji periodi. Može i leto, bude sparine ali pregura se. Februar/mart i novembar umeju da budu kišoviti pa je tu mali rizik (mada već krajem marta kreće lepo vreme). Decembar i januar su nekima isto zanimljivi jer su hladni ali uglavnom suvi. 

 

Gužva je uvek i kako god da okreneš.

 

Muško društvo nije obavezno osim ukoliko je cilj posete da se zaređa po kafićima i noćnim klubovima. U određenoj meri treba prilagoditi outfit, pri čemu ne mislim na bilo kakvo zabrađivanje već na elementarnu logiku. Neki pogled ili komentar su mogući u sličnoj meri u kojoj bi bili mogući bilo gde u Evropi gde spakuješ 20 miliona ljudi na jedno mesto. Osnovne mere opreza završavaju posao.

 

  • +1 2
  • Hvala 1
Link to comment
18 minutes ago, Redoran said:

Kad smo već oživeli temu, zatekoh se jutros u gradu pa ajde da se počastim jednim skromnim doručkom:

 

EF08694D-AE52-42B8-9293-C60BABA1B65D.jpeg

 

Ovo je početna postavka, a na to je došlo jaje sa sudžukom, pa gözleme sa sirom i grilovani helim/helumi sir.

 

Sad pijem duplu tursku i borim se za vazduh.

Šta je sve ovo? Jel ovo belo kajmak sa dzemom?

Link to comment

Ovo belo pored daske sa povrćem je nešto kao švapski sir (kremast, blag) sa džemom od crnog duda.

 

Ono malo belo pri vrhu je kajmak sa medom. U Turskoj je kajmak neutralan (nije slan kao kod nas) i jede se skoro isključivo sa medom.

 

Ono žućkasto belo, dole levo, to je malo više slan krem sir pomešan sa začinima i maslinovim uljem, plus nar odozgo.

  • +1 2
  • Wub 3
  • Hvala 2
Link to comment

Najbolji dorucak sam jela u hotelu u istanbulu. Sve domacinska hrana :).

Jednom sam bila, ide mi se opet. 

Kakav grad :wub:.

Sva ta guzva i energija. Doduse to je najveci grad u kom sam bila. Prostire se do crnog mora

  • +1 2
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...