Jump to content
IGNORED

Istanbul i Turska


Musharaf

Recommended Posts

Морам, Боже здравља, отићи негде на прави одмор следеће године [emoji4]
 
Макар и у Турску...
Ima toliko rusa da bi se ti napričao sa njima [emoji12]







... Shiit has hit the fan

  • Haha 1
Link to comment
13 hours ago, Frank Pembleton said:

Pitaj, možda može. Mada čini mi se da zadnji "aranžman" agencije imaju npr. 25.09..
inače sve agencije imaju "problem" da li ima mesta u avionu, lako je sa hotelom.


... Shiit has hit the fan
 

Svakako mora da se proveri, nego pitam generalno, ne za ovu sezonu. Inače, avion kojim smo leteli je bio otprilike 40% popunjen. Odnosno, to je procenat popunjenih sedišta; ne znam da li je umanjen broj dozvoljenih putnika zbog Kovida. 

Hotel je pun, domaćini nisu očekivali ovakvu posetu, stičem utisak da važi za Alanju generalno. 

 

Inače, Turska je prejeftina za kupovinu na džadi a deluje tako i kada bacim pogled na jelovnike restorana. Možda je zbog toga što je Lira potonula pa je sada odnos EUR:Lira=1:10, ali bez obzira, samo još jedan podsetnik koliko Crnogorce treba da bude sramota po apsolutno svakoj tački u turističkom smislu.

Link to comment



Svakako mora da se proveri, nego pitam generalno, ne za ovu sezonu. Inače, avion kojim smo leteli je bio otprilike 40% popunjen. Odnosno, to je procenat popunjenih sedišta; ne znam da li je umanjen broj dozvoljenih putnika zbog Kovida. 

Hotel je pun, domaćini nisu očekivali ovakvu posetu, stičem utisak da važi za Alanju generalno. 
 
Inače, Turska je prejeftina za kupovinu na džadi a deluje tako i kada bacim pogled na jelovnike restorana. Možda je zbog toga što je Lira potonula pa je sada odnos EUR:Lira=1:10, ali bez obzira, samo još jedan podsetnik koliko Crnogorce treba da bude sramota po apsolutno svakoj tački u turističkom smislu.


Mislim da su što se tiče posete, Rusi "proklizali" na kasnije, koliko sam čuo oni su u junu deo jula bili sprečeni da putuju, pa su sad navalili ko mutavi.
U hotelu u kom smo mi bili je jedno 3-4 dana pred naš odlazak došao još jedan talas rusa (bolje reći Cunami) i videlo se spolja da npr. za vreme ručka baš se sve popuni. Pošto nema šanse da propuste ručak.

A ovo za cene, (pa i za ponašanje osoblja), zaista ja samo reči hvale imam.
Turci zaista zakivaju.







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment


7 hours ago, Frank Pembleton said:




Turci zaista zakivaju.






Kad se setim koliko si dramio...sad umesto zene da kuvas narednih sest meseci! (Ili ako ima nesto drugo sta joj je mrsko a nije kuvanje)


  • +1 1
Link to comment

Ovde komunalni radnici idu ulicom i rkaju neki gadni domestos u slivnike. Vazduh zamagli kao u spotovima rok čupavaca a zasmrdi na jelte domestos. Sve kao normalno, održavanje?? 

 

A u hotelu red turskih red srpskih hitova, razlika samo jezik. 

Edited by pacey defender
Link to comment
  • 2 weeks later...
On 2.9.2021. at 9:59, Bright Billy said:

@Redoran sta mislis, kakva ce situacija u istanbulu biti u oktobru? mislim na kovid restrikcije itd, odnosno dal ima poente planirati put u tom periodu? 

 

Izvini na kasnom odgovoru, vratih se iz Bodruma posle metar dana.

 

Za sada ne deluje da će se bilo šta menjati. To u praksi znači da u Tursku ulaziš sa potvrdom o vakcinaciji ili PCR testom. Da bi ovde mogao da ulaziš na javna mesta tipa stadioni, molovi, hoteli... treba ti (QR) kod koji skineš na sajtu ministarstva zdravlja (ima link na onoj korisnoj temi na Covid podforumu). To je manje-više to. Tako funkcioniše već mesecima i verovatno će se tako i nastaviti. Tamo gde može da se uđe samo sa kodom, svi nose maske. Tamo gde kod nije obavezan, možda 10%. Brojke zaraženih negde u okviru evropskog proseka, mada sad je krenula školska godina (u školama) pa ćemo da vidimo.

 

Ako ćeš da dolaziš, preporučujem prvu polovinu oktobra jer u drugoj već mogu da krenu kišni dani.

  • +1 2
Link to comment

Ja putujem za dva dana u Istanbul, već me muka hvata od povezivanja HES koda i Istanbulkarta, kukaju stranci po forumima samo tako.

A i predsednik nam stiže u subotu u Istanbul, ne možeš im pobeći :puke:

Link to comment
  • 1 month later...

bukirane karte za stambol, dolazimo (zena i ja) 06.11 ujutro, vracamo se za bg 09.11 uvece. jeste kratko, ali sta je tu je. 

 

@Redoran

 

bio bih zahvalan ako bi mogao da napises koju o covid situaciji, da li se ista menjalo od tvog poslednjeg posta ovde? takodje, necu ti zameriti ako bacis neki savet gde odsesti (koji deo grada) i sta raditi za ovako kratko vreme. zamina nas sveeeeeeeeeeeeeeeeee, nemamo problem sa prelazenjem desetina kilometara dnevno. :D

 

 

Link to comment

I mene zanima! 

Muž i ja se oštrimo, mada ćemo verovatno morati da sačekamo da se beba urazumi i svojevoljno ostane u Bg sa babama. Čim pristane, eto nas.

Mene zanima i koji od ovih hamama je najbolji, da li je to tourist trap, guglam sve te višesatne tretmane, sve se ložim da je to prava stvar za jedno popodne u Istambulu. 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...