Jump to content
IGNORED

Witcher


goofs

Recommended Posts

Neke stvari jesu izmenjene (medju njima i infomacija o tome ko je otac Ciri, koja se saznaje na samom kraju u knigama), no mogu podvesti sezonu pod korektnu. Ima dela koja su iskasapljena, kako u filmovima, tako i u serijama; ovde tek treba da vidimo na koju ce stranu ekranizacija otici.

Link to comment

Doterao i ja Vješca do kraja, slažem se sa generalnim utiscima ovde - mnogo bolje od prve sezone, do te mere da ostaje žal što su je onako sklepali kako jesu i što su neke epizode bile prejeftine. 

Slažem se i za miscast Yen, potpuni je promašaj, sad je to već jasno, a ono što učiniše od Tris takođe ne znam kako da oslovim osim sa "neprikladno", omašili su glumicu, a sad je veštački pokušavaju približiti onome iz igara. I da, Renfri bi pokidala i kao jedna i kao druga, gde im je bila pamet.

 

Odstupaju sa radnjom od knjige, i nemam ni najmanji problem sa tim. Da se ne lažemo, serijal knjiga je težak bućkuriš svega i svačega, poslednji deo preskače ajkulu dobrano, pa kad se sve to uzme u obzir treba im dati šansu i pustiti ih da naprave nešto svoje. Zbog toga mi ne smetaju ni Eskel ni Vesemir. Ciri deluje odlično, Geralt ustaljeno dobar, Jašar mi je ovde bolji nego u prvoj sezoni, kaofol bi trebalo da je 15ak godina stariji.

 

Zanimljiva mi je odluka da odmah sad prikažu zašto car želi Ciri. U knjigama je to pokretač radnje i puno se tu nekih sivih likova skupi, svaki sa svojim teorijama, te hoće je za ženu da bi ozakonio osvajanja, te hoće je jer je čudotvorac, ili zbog njene krvi, itd, tek u poslednjim poglavljima saznajemo šta i kako.

 

Ženskoj polovini je bilo konfuzno da pohvata sve igrače i sve čarobnice, pošto ih ima previše i sve su gurnute odjednom đuture, i sa tim se slažem, možda je malo teško ispratiti bez predznanja.

 

Okvirno ovo pokriva prvu knjigu serijala, Taned je na kraju druge knjige, što znači da bi išli sezonu po knjizi. U tom slučaju jedva čekam petu sezonu, a žarko se pribojavam šeste :D inače, imaće problem pošto Geralt nije centralna figura u knjigama, on praktično od kraja druge knjige do pred kraj pete ništa jbno ne radi, luta šumom i skuplja pajtaše. U seriji pak je Geralt najbolji deo iste i gurati ga u stranu zarad zapleta je nebulozno i mislim da neće proći dobro kod publike. Možda ubace poneku random priču, neki witcher-contract, u svaku sezonu, toga bar ima na pretek.

 

I još da napomenem, sad kad malo osvežih memoriju, treći deo igre (nisam igrao prva dva) je vraški dobro napisana priča kao nastavak na epilog knjiškog serijala.

Link to comment
31 minutes ago, goofs said:

U seriji pak je Geralt najbolji deo iste i gurati ga u stranu zarad zapleta je nebulozno i mislim da neće proći dobro kod publike. Možda ubace poneku random priču, neki witcher-contract, u svaku sezonu, toga bar ima na pretek.

To su načeli u ovoj sezoni, narod voli akciju. Samo, Geralt se nadobijao batina u knjigama, dobar deo je proveo sakat i ćopav, ne znam šta će sa time dalje. Da vidimo kako će da kastuju zloće koje slede kako krene Cirina bežanija okolo. Pa Milva, gosn vampir, pacovska družina, lezbo momenti, da vidimo da li će Kahir da doživi transformaciju kao u knjigama, prikaz ratova...

Link to comment

Ja čekam da vidim Leo Bonharta :s_w: Kahir se stoposto penali za transformaciju iz knjige, iako mi je ona sama i u knjizi bila nelogična. A recimo ovaj Rens mejdž mi se svideo u seriji, zajebaniji je lik, u knjigama je bio neki šmokljan, uvek su ga drugi vadili iz govana.

  • +1 1
Link to comment
12 hours ago, Sammael said:

Posle 4 epizode, utisak mi je... what the fuck am I watching?

 

Prva sezona je bila nehronološka pa je bilo više smisla od ovoga.

isto. neke slobodne asocijacije, ni glave ni repa. nije ni zabavno :dry:

Link to comment

Nisam čitao knjigu, prvu sezonu sam prekinuo... U nekom momentu, ne sećam se nije me se dojmilo. I kao koketiram s avanturom tamo-vamo daj da gledam tog Vičera to je bar ful za decu.

 

Prijatno iznenađen, kratko i jasno u drugoj sezoni, lepo povezano lepo teče. Epizode imaju uniformnu strukturu, u svakoj će se pojaviti neko čudovište otkriće se deo priče. Lepo sam se zabavio a i inspirisao pomalo. Msm igrice ne mogu da igram baš al ovo taman.

Link to comment

Dosta bolja druga sezona. Mislim da sam negde pročitao da je novi scenarista radio drugu sezonu i to se jasno vidi, sve je nekako tečnije, konkretnije, malo i sporije. Sa prvom sezonom sam se baš mučio i na silu odgledao, jednostavo, predosadno je bilo, pa je možda to razlog zašto i dalje ne kontam najbolje sukobe ko se sa kim maklja i zašto, možda je taj segment malo površno odrađen. Sad ću da nađem neki S1 recap pa da vidim šta kažu, sigurno sam nešto propustio.

 

Meni Yenefer skroz ok cast, mada, možda sam subjektivan jer mi je baš cute :wub:

 

Vizuelno je spektakularno, verovatno se netflix otvorio za malo veći bitrate.

Edited by Mil@n
Link to comment

Evo i ja završih. Ukratko, što kaže Goofs, svakako bolje nego S1, i svakako bolje od knjiga koje su, pa hm, onako, za brzo čitanje na preskoke i ne postavljanje suviše pitanja. Dandelion je genijalan, Geralt je pa, taman kakav Geralt treba da bude, mini zapleti epizoda i "monster of the week" su, pa onako, blah, Ciri je sve bolja, Triss mi čak i nije loša, samo Yen glumicu i dalje ne mogu da progutam.

 

Nije loše, zabavno je za isključit' mozak, Weenie bi verovatno poslao producente na Goli Otok, ali laka zabava. Ako bih akcentovao negativne stvari, to su:

 

- Ne mora baš finale sezone da bude neznamkakvo mamojebačko makljanje. Skoro da je više od pola ove poslednje epizode kako Ciri vrišti, Ciri stvar monolit, Ciri razbija monolit, Ciri doziva dva jako velika dinosaurusa, Ciri doziva jednog jao mnogo većeg dinosaurusa, dinosaurusi pobiše 5 vičera (?!) Geralt sređuje dinosauruse, Yen se stvara i seče vene za Ciri, mnogo jaka grafika, idemo hop u drugu dimenziju, vraćamo se i sve je super. Okej bre. Finale sezone, razumem, ali nekad finale sezone može da se završi samo na nečem malo mirnijem ali možda melanholičnom.

 

- Ovo je više nus produkt odluke iz S1 da spoje Geralta i Ciri na kraju epizode kad ona već ima 13 godina jer nikad se nisu videli pre, ali baš je zbrzan taj njihov odnos jer su se tek sada sreli. Kad su se već onoliko zajebavali sa nekoliko vremenskih linija u S1 mogli su lepo i da prikažu da se Geralt i Ciri poznaju on/off već 3-4 godine, imalo bi mnogo više emocionalnog naboja da se ponovo sreću nakon pada Cintre, ovako već celu drugu sezonu kao da se tek još opipavaju ko je kakav u svemu tome. I ovo u poslednjoj epizodi, da Vesemir toliko popizdi da želi da ubije posednutu Ciri, aha, cvrc. Kad sam igrao W3 niti sam znao o knjigama, imao sam samo ono što mi je igra rekla do tada, ali scena kad Geralt pronalazi polumrtvu Ciri je urađena toliko maestralno da nadvisuje sve iz dosadašnjih S1 i S2.

Link to comment
6 minutes ago, Have_Fun said:

Kakvo je generalno misljenje o knjigama?
Vredi li prolaziti kroz sve to ili je bolje poci za nekim drugim stivom?

 

Prošlo je 5-6 godina i verovatno sam više zaboravio nego što se sećam, ali: 6/10. Svet je sjajno osmišljen. Witcheri, čudovišta, severne provincije, južna imperija koja napada, politika među njima, nije loše. Ono što je loše je svakako skakanje radnje iz A u B u C u D u E gde mislim da Sapkovski jednostavno ili nije za pisca, ili je hteo da iscedi 5 knjiga iz sebe kinte radi, pa je pravio vratolomne skokove i neubedljive zaplete. Cele četvrte knjige se ni ne sećam osim da sam je čitao užasno brzo koliko sam mislio da je dosadna. Najbolja stvar svega su svakako odnosi među likovima, uverljivost svega je za kolutanje očima, objašnjavanje koncepata poput magije su mi isto bili "O bože", ali da ne grešim dušu ponegde sam nailazio (ne sećam se baš primera jbg, samo osećaja) na jako dobre delove, toliko da sam zastao i mislio "U jbt, je li ovo isti pisac napisao što i ovo ostalo".

 

Ne žalim što sam pročitao, naravno. Da li imao strpljenja danas kad imam mnogo manje vremena, hell no. Po meni, igra (trojka) svakako daje više.

  • +1 2
Link to comment

Fala!

Kontam da je onda bolje da pojurim neko drugo SF delo (kad zavrsim Metro 2035, nikako da pocnem s tim, prva 2 sam smazao brzo), a ovo da ostavim kad budem zaludniji :)
Hronike Ambera su mi bile vrh, i mislim da samo vec spominjali, da je cudno da niko nije pokusao to da prebaci na TV.

Ako neko ima neki predlog knjiga na taj fazon, bacite pa da pojurim po e-bibliotekama.
(jbg, nije za ovaj topic, tako da odgovor mozete prebaciti na temu o SF knjigama :) )

Link to comment

+1 na Marvina

 

Zavisi koliki si fan fantasyja i koliko si spreman da istrpis sporadicno los nacin pisanja :) 

 

Meni su Tolkin i Martin (pre serije) bili na 5/5, ovome bih dao 3/5, i to samo zbog cetvrte knjige glavnog serijala, inace bi bilo 2.5/5. Amber mi je 4/5 ako gledamo celi serijal, 5/5 ako gledamo samo originalni.

 

Serija i igra su ti vec spojlovale neke stvari iz knjiga, pa si tu u nekom malom minusu. Ja sam u knjige usao svez, tek posle sam odigrao W3 i slazem se - storywise W3 je nesto najbolje sto je izaslo iz svega ovoga i sumnjam da ce ista to preteci. Dodatno moze da te smori sto je Geralt pomalo skrajnut u glavnom serijalu knjiga, ali bi s druge strane dobio mnogo dublji prikaz Ciri i Jenefer.

 

@Marvin (Paranoid Android) Erhm, garant gresis oko cetvrte knjige, ili si je pomesao sa nekom drugom, ili mozda mislis na cetvrtu ukupno, tj. drugu knjigu glavnog serijala ;) Cetvrta je kada Leo Bonhart juri Ciri, plus je ispricana kroz dve tacke u vremenu koje se spajaju, u mom secanju je ostala kao jedina u serijalu koju sam progutao i za koju sam pomislio bas to sto kazes - konacno je Sapikovski naucio da pise! Brzo me razuverio sa petim delom.

  • +1 1
Link to comment
35 minutes ago, goofs said:

@Marvin (Paranoid Android) Erhm, garant gresis oko cetvrte knjige, ili si je pomesao sa nekom drugom, ili mozda mislis na cetvrtu ukupno, tj. drugu knjigu glavnog serijala ;) Cetvrta je kada Leo Bonhart juri Ciri, plus je ispricana kroz dve tacke u vremenu koje se spajaju, u mom secanju je ostala kao jedina u serijalu koju sam progutao i za koju sam pomislio bas to sto kazes - konacno je Sapikovski naucio da pise! Brzo me razuverio sa petim delom.

 

Uf vrlo moguće je da je baš peta bila u pitanju. U stvari verovatno jeste, znao sam šta će biti na kraju i kao da se sećam da sam jedva čekao da završim sa onim davežom da bih došao do kraja.

 

edit: @goofs evo sad pogledao ukratko plot pete, jeste, to je ta. Sve od početka sa Ciri u alternativnoj dimenziji gde ratuju sa jednorozima (Džizs) pa do onih glupih veleobrta em kod Emhyra em kod Vilgerfortza.

Edited by Marvin (Paranoid Android)
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...