Jump to content
IGNORED

Witcher


goofs

Recommended Posts

  • 4 months later...

Odgledao sinoć prve dve epizode. Pomešani utisci. S jedne strane, vičerska akcija na nivou i izgleda da će je biti u svakoj epizodi, zna se šta narod voli. U prvoj epizodi imamo interpretaciju jedne od boljih priča i fenomenalnu vampiricu koja je najstrašnija kad ne pokazuje zube.  Opet, vrlo su kreativni u interpretaciji vilovnjačke i nilfgardske politike, ali to razumem jer materijal o tome iz 3. knjige odn.prvog romana nije pogodan za format Netfliks serije. Ali moglo je bez onolike mistike, vizija i sl. Kaer Moren dešavanja totalni promašaj.

 

Ostali utisci kad završim sezonu.

Link to comment

I ja sam odgledao prve dve epizode. Vidi se da je budžet veći i produkcija skuplja. Najveći upgrade za sada glumica koja igra Ciri, znatno to bolje i ubedljivije izgleda nego u prvoj sezoni, za Cavila da ne govorim, on je ostao na istom visokom nivou. Priča ni izdaleka nije haotična kao u prvoj sezoni, ali to se i očekivalo, jer nemamo različite timeline-ove i nepovezane aktere, tj. svi su se spojili u jednu tačku krajem prošle sezone. Devojka koja igra Yen i dalje najslabiji deo glavnog kastinga - nije ona slaba glumica u principu, ali niti ima pojavu za ulogu, niti je pogodila karakter. Prva epizoda bolja i zanimljivija od druge, koja ima i glavni WTF momenat do sada. 

 

Videću da odgledam barem još dve epizoda danas. 

Link to comment

Meni je izgled carobnica od starta bio problem. Videcu kako ce to biti tokom druge sezone, Yen manje-vise, no Triss recimo izgleda skroz neugledno.

Edited by Miljenko
Link to comment
4 hours ago, Ayatollah said:

I ja sam odgledao prve dve epizode. Vidi se da je budžet veći i produkcija skuplja. Najveći upgrade za sada glumica koja igra Ciri, znatno to bolje i ubedljivije izgleda nego u prvoj sezoni, za Cavila da ne govorim, on je ostao na istom visokom nivou.

 

Da, ja sam morao da pogledam da li je Ciri druga glumica - nije, samo je malo starija i mislim da su je drugačije malo spremili u šminkernici, deluje dosta više badass. Cavil zakiva kako je dobar.

 

4 hours ago, Ayatollah said:

Priča ni izdaleka nije haotična kao u prvoj sezoni, ali to se i očekivalo, jer nemamo različite timeline-ove i nepovezane aktere, tj. svi su se spojili u jednu tačku krajem prošle sezone. Devojka koja igra Yen i dalje najslabiji deo glavnog kastinga - nije ona slaba glumica u principu, ali niti ima pojavu za ulogu, niti je pogodila karakter.

 

Isti moj utisak. To sa tajmlajnovima je baš moralo biti drugačije odrađeno, plus mi je i dalje baš žao što je ispalo da se Geralt i mala sreću tek posle bitke za Cintru, baš su propustili dirljiv momenat.

 

A Yen, da, žao mi baš ove glumice, ništa nije njena krivica, ali baš je miskastovana. I dalje sanjam Evu Green :sad:

 

 

Doduše, umesto da su već zagazili u prvu knjigu nego rešili da opet urade interpretaciju priče, pomoglo im je verovatno to što je u pitanju jedna od najboljih priča iz dve zbirke. Ali svakako je plus što su je dobro odradili, bruxa je toliko dobro bila urađena da sam se sledio. Večeras se bacam na drugu, koliko sam načuo, već treba da stignu u Kaer Moren, tako da od sada valjda slede knjige (i daj bože da potpuno iseku četvrtu).

Link to comment
4 hours ago, Miljenko said:

Meni je izgled carobnica od starta bio problem. Videcu kako ce to biti tokom druge sezone, Yen manje-vise, no Triss recimo izgleda skroz neugledno.

Slažem se za Triss. Jeste CD Project Red napravio neku vrstu medveđe usluge seriji (recimo to tako u nedostatku boljeg izraza) time što je napravio Triss sa vatrenom crvenom kosom u Witcheru 3, iako je u knjigama znatno tamnija, tj. kestenjasta (pa i u prethodnim igrama, pogledati čuvene karte iz Witchera 1, gde je Triss na slikama skoro smeđa), i time kreirao drugačija očekivanja u pogledu njene fizičke pojave.

 

Međutim, nije to glavni problem sa glumicom koja igra Triss, kao ni to što je ona neka mešanka - problem je u tome što ona izgleda MATORO, tj. starije od Yen, a trebalo bi da je upravo obrnuto. Ne treba zaboraviti da je Triss u knjigama ubedljivo najmlađa čarobnica, da ima između 50 i 70  godina, pa bi shodno tome šta rade čarobnice trebala da izgleda kao neko u dvadesetim (Yen ima preko 100, a izgleda kao u tridesetim). Ova žena što je glumi izgleda kao da ima 50 godina, i uz to je fizički potpuno neatraktivna - npr. potpuno su mi nezamislive scene sa seksualnim nabojem između nje i Cavila, a nije da ih ne možemo očekivati (doduše, šta onda tek za Fringillu Vigo da kažemo, to bi tek mogao da bude cirkus).  Primera radi, ona devojka što je igrala Renfri u S1 E1 bi fizički bila jedno šest puta bolji izbor za Triss od ove sadašnje glumice, ali...

 

Da stvar bude još crnja, producenti su u pojedinim slučajevima uradili odličan kasting za čarobnice - npr. za Tissaiu De Vreis, Sabrinu Glevissig i Francescu Findabair, videću da li je i za Phillipu Eilhart dobar kasting kad stignem dotle. Promašili su samo ("SAMO") kod glavnih čarobnica i Fringille Vigo, i to nema veze sa njihovom rasom, već isključivo sa njihovom pojavom - mislim, može Triss da bude i mixed race, ali daj barem onda nekog za kim bih se okrenuo na ulici, a ne ovu što izgleda kao kasirka iz piljarnice na ćošku...  

Link to comment
1 hour ago, Marvin (Paranoid Android) said:

A Yen, da, žao mi baš ove glumice, ništa nije njena krivica, ali baš je miskastovana. I dalje sanjam Evu Green :sad:

 

Doduše, umesto da su već zagazili u prvu knjigu nego rešili da opet urade interpretaciju priče, pomoglo im je verovatno to što je u pitanju jedna od najboljih priča iz dve zbirke. Ali svakako je plus što su je dobro odradili, bruxa je toliko dobro bila urađena da sam se sledio. Večeras se bacam na drugu, koliko sam načuo, već treba da stignu u Kaer Moren, tako da od sada valjda slede knjige (i daj bože da potpuno iseku četvrtu).

 

Ja ne znam da li je skoro bila neka uloga da je određen glumac/glumica bio kao stvoren za nju, kao što je Eva Green za Yen, kao da je Sapkovski pisao imajući nju u glavi. Eventualno Peter Dinkelage i Tirion, ali to je vrlo specifična uloga, pa nije kao da je postojao neki veliki izbor. No, ne mora Eva Green da bi ta uloga bila na kraju dobro izneta (videti pod Ian McKellen vs Sean Connery za Gandalfa), ali taj neko drugi treba da ima odgovarajuću pojavu, što ova devojka baš i nema.

 

Što se bruxe tiče, to je verovatno najbolja sporedna uloga i minijatura u dosadašnjem delu serijala, istovremeno i jeziva i harizmatična i tragična. I Tormund je odličan kao Nivellen, ali bruxa je stvarno vrhunska rola. Bez obzira na to što su imali dobar materijal za rad, odlično je urađen i uklopljen u tok radnje.

Link to comment

Da to je i meni prva pomisao. U igrama je uradjena tako, da cim se pojavi mozes pomisliti da Geralt moze biti realno zainteresovan za nju. Za Renfri si potpuno u pravu.

Odgledah prvu epizodu i odlicno je odradjena inace lepa prica. Cavill je fenomenalan, Ciri ubedljiva.

Link to comment

Btw, ja ću posle druge epizode ponovo pogledati i The Witcher: Nightmare of the Wolf (ima u mom postu na vrhu strane), jer se radi o događajima o kojima se priča u seriji (napad na Kaer Morhan i kako je Vesemir ostao sam sa gomilom dece) i lepo se nadopunjuju. Inače je crtani za svaku preporuku, i bez toga.

Edited by Ayatollah
  • +1 2
Link to comment

Šteta što je budžet za prvu sezonu bio tanak, pa su priče iz prve dve knjige dosta skraćene.  Ona novelica o zmaju zaslužuje ceo film, da ne pominjem "Toss the coin" epizodu - ta priča odlično objašnjava promene na Kontinentu i propadanje vilovnjaka, a i uvid u rane dane vičerskog zanata. Sapkovski je daleko od Tostojevskog, ali je ipak tu postavio neke temelje fantazi sveta i odnose među likovima. Kada producenti krenu da seku i kombinuju, kako vreme prolazi, može biti sve gore.

 

Rekoh da neću dok ne završim sezonu, al ovo je mučenje. Pet epizoda odgledano, ja ovaj fan-fikšn teško varim.

Spoiler

Teško sam podneo i što su Mišovora ubili i zamenili doplerom, ne mogu da svarim ni ubijanje Eskela i Vezemira koji oće da pravi nove vičere i to da krene od Ciri.  Ovo zamešateljstvo sa monolitima, šta koj kurac... Dakle ništa Cirino štrebanje iz vičerskih knjiga, upareno smotano vaspitanje vičera i čarobnica i sve u vezi... OK, nije bilo pogodno za seriju, nema problema, al Ciri odlazi iz Kaer Morena sa malo drugačijim uspomenama na Vezemira nego što je prikazano i u knjigama i u igrama.

 

Dol duši roughly translates as valley of the soul :kecman:

 

I dalje sam rasista i teško varim vilovnjake crnce, pa to ti je. Kad već imaju malo više para, mogu valjda da se malo potrude  da ih šminkaju kako valja, i dalje vilovnjaci izgledaju kao ljudi koji imaju šiljate uši, makar su mogli da se potrude oko crta lica i sl. makar kod ovih višeg roda.

 

Dijkstra nije loš, ali nema tu onog teškog cinizma iz knjiga koji bi bio dobar naspram Geralta i nadmenih čarobnjaka. Će da vidimo šta će da bude sa sovicom.

 

Link to comment

Stigoh do seste epizode. Meni je ovo prilicno dobro, do sada. Druga sezona je bolje koncipirana, mada im je bilo lakse  da vode radnju bez vise vremenskih tokova. Ako istraju do kraja, trebace tu dosta sezona, kako bi se prikazala cela prica ovim tempom(5 minimum), mada bih ja i voleo da traje sto duze.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...