Jump to content
IGNORED

Revizionizam, ili svakim danom sve vise napredujemo...


namenski

Recommended Posts

8 minutes ago, milfisland said:


U pravu si. Ti ipak najbolje znaš…
Kad se potpiše sporazum sa Htilerom i ometlaju tri baltičke zemlje, a posle raščereči Poljska po pola sa fašistima, to je, moderno rečeno, denacifikacija.


Sent from my iPhone using Tapatalk

opet nazad na vikipediju da proveris redosled  ovih dogadjaja koje si naveo

Link to comment
4 hours ago, milfisland said:

...čini mi se pokušali je i povratiti početkom WWII?

Pa em ti se mnogo cini, a tome ima leka, uzmes knjigu, em je ovom forumu dosta 1 anduril: povracaj Finske na pamet nikom u Moskvi padao nije - ponudjena joj je teritorijalna kompenzacija zarad preke potrebe da se CCCP-u posle Ravolucije nametnuta granica koja se nalazila 10-ak kilometara od Lenjingrada, inace industrijskog centra #1, pomeri za 50-ak kilometara, a da to se Finskoj kompenzuje u Kareliji i to visestruko vecom teritorijom.

BTW, predlog koga u to vreme mnogi Finci, ukljucujuci i one na odgovornim funkcijama, nisu smatrali nerazumnim.

Predlog je, uz podrsku zapadnih prijatelja :isuse: koji su se tada vec nalazili u ratu sa Nemackom, ali su - kada su izbila neprijateljstva izmedju Finske i CCCP - nasli vremena da itekako aktivno traze nacine da pomognu Finskoj - odbijen

Usledilo je sta je usledilo, da bi na kraju finska vlada zamolila za prekid neprijateljstava i pristala na promenu granica: naravno da je tokom bijenja bilo propagandnih finti poput formiranja privremene finske komunisticke vlade u CCCP sto niko, pa ni sami Sovjeti nisu uzimali za ozbiljno.

BTW, poturanje teze o malenoj nemocnoj Finskoj je doslo posle, sa sve pricamtipricu legendamatm o tome kako su Finci koji su sa severa cvrsto drzali deo obruca oko Lenjingrada bili meksi opsadjivaci grada u kome je umrlo skoro milion ljudi i zbog cega bi Sovjeti trebalo da im budu vecno zahvalni....

I jos malo BTW glede poistovecivanja ondasnje Finske sa danasnjom: na celu joj se nalazio lik po imenu Carl Gustaf Mannerhaim, jedan iz plejade evropskih drzavnih poglavara koji su nekada, u politicki nekorektna vremena, bili svrstavani u evropske (polu)fasisticke diktature, isto onako kao Antonesku u Rumuniji, Horti u Madjarskoj, itd, itd, ubedjeni i tvrdi antikomunist inace bivsi ruski carski oficir i cini mi se jedno vreme adjutant cara Nikole II, dakle covek cije su se simpatije prema boljsevickoj Rusijitm mogle 'ladno da ispisu na poledjinu postanske marke i da pritom ostane mesta, dok je jedan od popularnih drustvenih narativa bila tlapnja o Finskoj do Moskve, drevnog finskog grada kao sto je znao svaki finski osnovac...

I, tek onako: ponasanje finskih jedinica, ne onih oko Lenjingrada, nego duboko u CCCP za vakta nemackog uspeha, spadalo je u najgore sto su svojevremeno priznavali i sami Finci, ali su naprasno zaboravili.

Sto im nije smetalo da '44. kada je postalo gusto i kada im se na granicama nasla orna i opaka Crvena armija, em pozure u Moskvu, stanu u red i zakukaju za primirje, pritom malo izigravajuci Bugaretm i okrenuvsi oruzje protiv dojucerasnjih saveznika - Nemaca.

Eno, bas onomad su slavili, sa sve fotografijom kako posle isterivanja ispracaja Nemaca iz Finske ponosno kace svoju zastavu na granicni kamen ka Svedskoj cime su se (i oni) upisali u besmrtan spisak evropskih drzava koje su dale svoj doprinos borbi protiv fazisma i dokazale svoj antifasizam...

Zajedno sa Rumunijom, Bugarskom, Madjarskom, itd, itd..., jednom recju evropskom antifasistickom elitom, avangardom...

 

Edited by namenski
  • +1 2
Link to comment
14 hours ago, Gojko & Stojko said:

Ti si se do sada bar deset puta oprostio sa mnom a nešto te uvek vuče da mi dodaš još nešto, novokomponovanost, Australiju, krivicu Srbije - opet si me pomešao sa nekim i na meni izbacuješ svoje frustracije Zapadom.

 

Što se tiče izjednačavanja totalitarizama, samo izvoli - Grosman je bio ispravan uvaženi sovjetski građanin kada je napisao to što je napisao, i ja sam vrlo zadovoljan svojim nerazumevanjem.

I nastavicu ne da se oprastam, nego da te potkacim uvek kada se zalaufas u pomodno istoricarenje i otkrivanje :isuse: sve novih i novih istorijskih istina u skladu sa trenutkom modom, najnovijim bestselerom, a javlja mi se da ce glede Rusije tek da ih bude....

 

Sto se mojih frustracija Zapadom tice: eno sam ti, ponavljam, dao primer zapadnog ratnog dopisnika, jednog od vrhunskih, ako ne i najboljeg, dao sam ti Hjustona, ali - znamo to i ti i ja - nije tebi sada do toga..

14 hours ago, Gojko & Stojko said:

Pa koliko ćeš puta da mi kažeš kako nemam pojma i da nećeš da pričaš sa neznalicom a onda ponovo da se vraćaš i da samo dodaš još nešto na drugoj temi ovako sikćući od besa - ja više ne znam odakle da počnem a da se ne vrtim u krug podsećajući te na to šta si sve nalupetao a onda me vređao kada sam te ispravljao.

 

/mod edit/

 

SaE

Rekoh ti: samo kada preteras, a zaredjao si s time, sve izmedju ostalog umecuci zlu Srbiju u ukrajinske teme...

Inace, interesantno je da svaki svoj post namenjen meni pocinjes sa blago receno vredjanjem i bas siktanjem, bez i jednog jedinog pokusaja da odgovoris.

Ne zameram - ne znas.

Posebno je jadno provaljivanje :isuse: mojih godina i njihovo potezanje kao argument: sam si to smislio ili ti neko pomagao?

Sve u svemu: pokondirenje, malogradjanstina ukrstena sa poluznanjem, ali boze moj...

 

Sto se jadnog Grosmana tice i njegove uzornosti kao sovjetskog gradjanina:

- otskolovao se do '23, zahvaljujuci Revoluciji, da s tobom raspravljam o bedi u kojoj su ziveli Jevreji u carskoj Rusiji nema svrhe, bas kao ni u sansi koju je ogroman, najveci broj njih video i iskoristio bas zahvaljujuci toj istoj Revoluciji...

- MGU, to je onaj Lomonosov i studije hemije;

- odgovorna mesta u hemijskoj industriji tokom '30-ih, inzenjer, kasnije asistent opste hemije na institutu za higijenu rada (HTZ), имени Сталина :ph34r:...

- tehnifcki direktor fabrike olovaka koja se zvala Сакко и Ванцетти, ne znam po kome, ne zvuci mi ruski...

- o knjizevnoj karijeri, pocecima, privatnom zivotu, drugom zenidbom sa zenom najboljeg prijatelja, inace uhapsenog, s tobom, ma daj bre.... :D 

- ratni dopisnik kao vec (polu)priznati knjizevnik podrzan, izguran od strane Maksima Gorkog, u cinu интенданта 2-го ранга...

 

Орден Красного Знамени

Орден Трудового Красного Знамени

Орден Красной Звезды

Медаль За оборону Сталинграда

Медаль За победу над Германией в Великой Отечественной войне 1941—1945 гг

Медаль За взятие Берлина

Медаль За освобождение Варшавы

 

- clan Saveza pisaca CCCP

- clan KP CCCP...

 

Ovo tek da ljudi znaju, pokusavati s tobom i tebi slicnima sa sve Beavor-om razgovarati o polozaju i dilemama intelektualaca u CCCP - nemam ni zivaca.

A nema ni svrhe, vi znate, a kad ne znate tu su Montefjori i ostali...

 

A sada se lepo vrati na Ukrajinu, katarzujtm se do mile volje, sve objasnjavajuci da je Srbija najgora od sve dece...

 

Mene obidji, tu sam ja kada se ti i tebi slicni onako baz zaletite, otpustite kocnice...

 

O&O

Edited by namenski
Link to comment
3 hours ago, Glass Joe said:

opet nazad na vikipediju da proveris redosled  ovih dogadjaja koje si naveo

 

Jel su svi ovi događaji bili prije nego su SSSR i Rajh zaratili? Jel sam izmislio neki događaj? Ne vidim zašto je toliko bitan redosled.

Samo navodim argumentaciju odakle revizionizam i, najblaže rečeno, nedostatak simpatija prema Sovjetima na Baltiku i u Poljskoj.

Usput, ruska manjina u baltičkim zemljama ne vidim da se nešto polomi da se vraće Matuški. Izgleda da im je ljepše u EU, Šengen, euro zonu. 

Link to comment
7 minutes ago, milfisland said:

 

Jel su svi ovi događaji bili prije nego su SSSR i Rajh zaratili? Jel sam izmislio neki događaj? Ne vidim zašto je toliko bitan redosled.

Samo navodim argumentaciju odakle revizionizam i, najblaže rečeno, nedostatak simpatija prema Sovjetima na Baltiku i u Poljskoj.

Usput, ruska manjina u baltičkim zemljama ne vidim da se nešto polomi da se vraće Matuški. Izgleda da im je ljepše u EU, Šengen, euro zonu. 

Kako se to zgodno namestilo: cas Sovjeti, cas Rusitm, a sve u slavu novokomponovanog, modnog prekrajanja istorije...

Kako vam bre ne dosadi... :isuse: 

A tek argument o nevracanju matuski Rusiji: sada vas odjednom nije briga za (uskracena) neka od osnovnih ljudskih prava tim manjinama... :isuse:: njih potezete po potrebi i kada treba zastititi podobne manjine...

A politika se inace vodi prema simpatijama, a ne prema interesima: zasto, o zasto Sovjeti u sred zapocinjanja Hladnog rata, sruseni do temelja, pod pretnjom Bombe koju jos nemaju, nisu Istocnu Evropu prepustili demokratiji Americi, i to nekako bas u vreme kada je ta ista Amerika u Zapadnoj Evropi radila isto sto i Sovjeti u istocnoj, samo sa drugim predznakom: svim sredstvima pa i silom, cistili komunisticke partije cak i tamo gde su imale jal vecinu glasaca, jal % opasno blizu onih 50%...

Imali su, doduse, vise para od Sovjeta, a kako i ne bi kada tokom celog WW2 na njujorskoj Petoj nije razbijen ni jedan jedini izlog...

 

Blago vama, tako humanima...


 

Quote

 

Ne vidim zašto je toliko bitan redosled.

 

:lolol:

 

Strasno, ja sam mislio da je andurila tesko nadmasiti, ali eto i nad popom ima pop, a i od pape ima vecih katolika...

Odleti tako krajem maja '41. drugi posle Hitlera covek Nemacke u Britaniju, usred rata te iste Nemacke i Britanije i skoro pa javnog razmatranja ponuda ispod zita da se Nemacka i Britanija utaletm, s tim da Nemacka ne dira Imperiju, ali da joj se ostave odresene ruke u ostatku sveta, sa sve separatnim mirom koji bi Nemackoj ostavio odresene ruke na Istoku...

Mesec dana pre napada Nemacke na CCCP....

A u Moskvi kada cuju da je Hes u Nemackoj, ma boooooli ih kurac, gde da sumnjaju u dobre namere Britanije i mogucnost da se nesto, ipak, kuha...

 

Jebes redoslede... :isuse: 

Link to comment

Ok, mea culpa. 

Sovjeti su oslobodili baltičke zemlje od zlih lokalnih vlasti i razvijali su ih do neslućenih visina sledećih 50 godina.

U baltičkim zemljama evo trdieset godina kasnije ne mogu da prežale što nisu dio Sovjetskog saveza. Sve plaču i mole da napuste EU i učalne se u uniju sa Rusijom i Belorusijom.

Velike pobjede nad Njmecima baštini Rusija koja je dala najveće napore u tome. Za sve loše kriva je sovjetska vlast. I Gruzijci na čelu sa Staljinom.

 

Šalu na stranu.

Jesu li Sovjeti potpisali ugovorom sa nacistima 23.08.1939.? Jesu.

Jesu li nakon toga Svojeti raskomadali Poljsku sa nacistima gdje je napad počeo osam dana nakon sporazuma? Jesu.

Jesu li okupirali tri baltičke zemlje 1940? Jesu.

 

Ali morali su, jbg... Evo mjesecima se naslušasmo argumenata kako su morali da napadnu Ukrajinu, pardon, sprovedu specijalnu vojnu operaciju denacifikacije Ukrajine. Ništa novo. 

 

Kad Rus okupira ili napada nekoga, on to ne radi da osvoji, nego je prinuđen da nekoga okupira. Mora... Oni se prvo dobro isplaču što moraju da nekoga okupiraju, pa ga onda okupiraju.

 

Vazda je bila zanimljiva ta srpsko-crnogorska rusofiija. Njeno porijeklo lijepo je objasnio jedan pametan čovjek. "Nikad nisu bii pod Rusima, pa ne znaju kako je to". Čudno kako druga slovenska narodi koji su sa njima imali posla bježe glavom bez obizra.

 

No da ne idemo predaleko. Neke forumaše, posebno Namenskog čitam sa osobitim zadovoljstvom i blog sam mu čak sa merakom pretresa :). Faktografije za medalju na raznim poljima i deep respect.

Ali, za neke stvari čini mi se neobjektivno, posebno za ozročno-posledične veze. Moje mišljenje... Možda griješim. 

Kad pričamo o blokovima posle WWII. Na granicama jednog bloka stajala je vojska koja čiji je zadatak bio da sprečava građane da bježe u drugi blok. Toliko je dobro bilo ljudima da ih je vojska čuvala da ne bježe iz toga raja. 

 

 

Edited by milfisland
Link to comment

10.9.1938. Nemacka potpisuje Minhenski ugovor sa Francuskom i Britanijom o uzimanju delova Cehoslovacke.

Ugovor jos nije proslavljen u Britaniji, Poljska je uletela u Cehoslovacku, pre Nemacke, i uzima deo teritorije Cehoslovakce. Opravdanje je bilo da tako stite svoje interese zbog nemackog ulaska u Sudete.

Jedine dve zemlje koje su javno ustale u odbranu Cehoslovacke, koju niko nista nije pitao, su bili SSSR i Kraljevina Jugoslavija. Svako iz svojih razloga. SSSR je u tome video da zapad tera Hitlera na istok a Kraljevina Jugoslavija jer je bila deo Male Antante kao saveznik Cehoslovacke a sa komadanjem iste dolazile i Jugoslavija na meni.

Te jeseni 1938, dok se Nemci, Francuzi i Britanci dogvoraju u Minhenu, SSSR vodi rat sa Japanom na Dalekom istoku, po Mandzuriji i Mongoli. Neke od najboljih jedinica CA su tamo na celu sa Zukovim. Samo mesec dana pre Minhesnkog ugovora CA vodi bitku sa Japancima na jezeru Hasan.

SSSR salje Poljskoj upozorenje da ne ucestvuje u komadanju Cehsolovacke 1938 i da ce ako to urade trpeti posledice. Nakon sto je Poljska uletela u Cehoslovacku pre nemaca, SSSR raskida sve sigurnosne garancije sa Poljskom...

 

Sto se tice Baltika. Prvi veliki masakri Jevreja na otvorenom su izvrsi od strane baltickih naroda odmah posle ulaksa nemaca u te oblasti. Hajde da razumem sto nisu voleli Ruse ali sto Jevreji?

Takodje su se istakli kao saradnica nacista, vise od Finaca. Finci su na kraju ubijali iza ledja Nemce da bi promenili stranu pred kraj rata, Koliko se secam, na Baltiku se to nije desavalo, mozda gresim. Eto ti me mozes ispraviti kao poznavalac.

Link to comment
2 hours ago, pasha said:

Sto se tice Baltika. Prvi veliki masakri Jevreja na otvorenom su izvrsi od strane baltickih naroda odmah posle ulaksa nemaca u te oblasti.

Ovo je vec izliv rasizma, jebemliga cega sve ne u mozak: proglasavati citave narode za istrebitelje, a ne ograditi se cinjenicom da je i na Baltiku bilo nacista, izroda i olosa, bas kao i u Holandiji, Francuskoj, Srbiji, Hrvatskoj, itd, itd, je najblaze receno nedopustivo.

Sedi ti momak u voz i slikaj nemacke vozove, ovde se samo opasno, ali opasno provaljujes.

Da ne kazem autujes... :fantom:

 

O&O

 

A ko propusta/dopusta ovakve ispade - neka razmisli, bice mu na vajdu i ne samo njemu... :fantom:

Link to comment

Znaci tako druze nemenski. Sa ledja i bez upozorenja.

Moram priznati golem pokusaj povezivanje mog pominjanja stradanja Jevrejan na Baltiku i slikanja nemackih vozova.

Dobar revizionizam druze namenski.

Edited by pasha
Link to comment
2 minutes ago, pasha said:

...povezivanje mog pominjanja stradanja Jevreja na Baltiku...

Ovo gore i ovo:

3 hours ago, pasha said:

Sto se tice Baltika. Prvi veliki masakri Jevreja na otvorenom su izvrsi od strane baltickih naroda odmah posle ulaksa nemaca u te oblasti.

Ako ti ne vidis razliku, ako je nisi svestan...

Uostalom, sve sto ja imam da ti kazem - prestani da lupetas.

 

I - obidji me, troskok.

Link to comment

Nemojte se nervirati druze namenski, pokusali ste da mi imputirate moje pominajnje stradanja Jevreja na Baltiku sa nekakvim nemackim vozovima. Ne znam kako ste dosli do toga ali u modernom revizionizmu je sve moguce.

 

Koje jedinice CA su Junu 1941 su bile sa Baltika i sta se sa njima desavalo nakona pocetka "Barbarose"?

Link to comment
10 minutes ago, pasha said:

Nemojte se nervirati druze namenski, pokusali ste da mi imputirate moje pominajnje stradanja Jevreja na Baltiku sa nekakvim nemackim vozovima. Ne znam kako ste dosli do toga ali u modernom revizionizmu je sve moguce.

 

Koje jedinice CA su Junu 1941 su bile sa Baltika i sta se sa njima desavalo nakona pocetka "Barbarose"?

Napisao si jasno i glasno:

3 hours ago, pasha said:

Prvi veliki masakri Jevreja na otvorenom su izvrsi od strane baltickih naroda odmah posle ulaksa nemaca u te oblasti.

I optuzio, okrivio citave narode za masakr nad Jevrejima.

Pametnom dosta.

Utoliko je ogavnije sto se sada migoljis i sve bi kao da diskutujes :isuse: o jedinicama na Baltiku posle Barbarose...

 

Da napisem sta stvarno mislim o tom maniru :puke: verovatno bi me banovali...

Zato - odjebi.

 

Link to comment
5 minutes ago, pasha said:

Zasto ne odgovoris druze namenski na pitanje sa historijske teme osim sto ocajnicki zelis da povezes moje pominjanje stradanje Jevreja na Baltiku i nemacke vozove?

Zbog ovog:

3 hours ago, pasha said:

Prvi veliki masakri Jevreja na otvorenom su izvrsi od strane baltickih naroda odmah posle ulaksa nemaca u te oblasti.

 

I, znas sta, ovo sto radis i kako radis vec postaje onako bas љигаво...

 

Troskok.

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...