Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

4 minutes ago, Nikodije said:

 

jeste, kasnije sam se setio, ali to od muke zbog smehotresnog ristica, pa je morao. tokom aba lige i evrokupa - vrlo retko

 

Nikada ne treba zaboraviti da je ovo Tomicu bila debitantska sezona na mestu prvog trenera u kojoj nije imao jednostavan zadatak. Ove godine ce izgleda imati na raspolaganju respektabilan tim pa cemo videti od kakvog je materijala sastavljen. Ono sto je bilo vidljivo tokom Evrolige, a siguran sam da su u strucnom stabu gledali sve utakmice, je da su mnoge ekipe "spustale" petorke u dugackim fazama utakmice, tako da nama objektivno treca klasicna petica nije previse potrebna. Ono sto je meni bio signal da Faje nece biti produzen je cinjenica da cemo mi s njim imati 13 igraca koji svi moraju/zasluzuju da budu u rotaciji (opet, pod pretpostavkom da KC i Stratos ostaju) ali sam smetnuo s uma da se ove godine pricalo o prosirivanju rostera u Evroligi. Ne znam dokle je to stiglo ali me ne bi zacudilo da ove godine ekipama bude dozvoljeno da vode veci broj od 12 igraca na utakmice.

 

U svakom slucaju, potvrdjuje se ono sto je i receno na Skupstini kluba, da Zvezda ove godine raspolaze ozbiljnim budzetom za igrace (oko 4.2 miliona bruto), jer ja stvarno ne mogu da se setim kada smo (i dali smo ikada) imali u rosteru 13 igraca koji svi mogu manje-vise ravnopravno da igraju (minus tatin rekreativac). Plus imamo jos cetiri igraca pod ugovorom (Nenadic, Radanov, Ristic, Jovanovic) koje treba nekako rasporediti.

Link to comment
 
To stoji, da su u EL ruski ili nemački klubovi koji preplaćuju Amerikance još i nekako... ovako mu je bilo ili Zvezda ili da postane jedan od pet miliona potrošnih perača prozora u Americi.
Zanimljivo kako niko nije hteo da preplati npr. Samarda Samuelsa nego je dosao u Partizan sa 28 godina, a ne mnogo pre toga igrao u Barsi. Slicno sa Renfroom, Trinkijerijem i drugima.
Link to comment
2 minutes ago, ZokiAsov said:

Do jaja je logika, igrace za mnogo manje para jer je vec decembar i nema sanse da ga niko drugi pokupi osim zvezde. Covek potpisao u junu, drzavni bankomat radi, priznajte, budite ljudi...

samo kojot ima muda da kaže 

Link to comment

radanov pod ugovorom? pa zar mu ne istice ovog leta, a citava prica je bila oko toga da ne zeli da produzi, pa mu je i tretman los shodno tome

Link to comment
7 minutes ago, Nikodije said:

cena se uglavnom nabija na osnovu ucinka iz prethodne sezone. ovde takav ucinak ne postoji, pride covek ima 32 godine, dakle cena mora biti mnogo manja.

 

cena se nabija i na osnovu pedigrea. igraci koji se vracaju iz teske povrede obijaju da potpisu 3 puta manji ugovor, a da ne pricam o igracima koji su spremni i koji igraju na poziciji koja je mnogo trazena. on je masno placen i to je skroz ok, zvezda igra evroligu i treba da dovodi skupe igrace. 

Link to comment
3 minutes ago, samo_opusteno said:
23 minutes ago, Goranz said:
 
To stoji, da su u EL ruski ili nemački klubovi koji preplaćuju Amerikance još i nekako... ovako mu je bilo ili Zvezda ili da postane jedan od pet miliona potrošnih perača prozora u Americi.

Zanimljivo kako niko nije hteo da preplati npr. Samarda Samuelsa nego je dosao u Partizan sa 28 godina, a ne mnogo pre toga igrao u Barsi. Slicno sa Renfroom, Trinkijerijem i drugima.

 

renfro je masno placen, nema dileme.

Link to comment
2 hours ago, harper said:

 

Naravno. To je uobicajena praksa. Da li je Covic dr Nebojsa s vecim uzivanjem poslao cestitiku Zenitu nego sto bi poslao Partizanu, da je Partizan dobio WC? O, da. Ali to nema nikakve veze, ovo tviteranje izmedju klubova zbog osvojenih titula, velikih pobeda, ulazaka u Evroiligu, je odavno rutinska stvar. B92 naravno nije propustio da od jednog rutinskog tvita sipa malo dodatnog ulja na odnose Zvezde i Partizana i namakne koji klik ekstra. Budalastina.

Nije samo B92 već i mnogi forumaši po forumima vide taj twit kao merenje patke. Postali smo jako čudni, kada neko kaže "dobar dan" prvo ga pogledamo i pitamo "otkud znaš? Zajebavaš?" pa onda možda odgovorimo "Dobar dan"...u svemu tražimo ono loše.

Link to comment
10 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

nije propustio sezonu zbog povrede pa da neko ima dilemu da li je spreman ili ne. 

 

Nije igrao, sta god da je razlog, tako da dilema svejedno ostaje da li je spreman ili nije. Znas i sam da imas igrace koji izlaze iz povrede ali rade kao crnci koliko im povreda dozvoljava, a imas i onih koji 'lade jaja godinu dana jer svejedno ne igraju i treniraju koliko da se bas totalno ne zapuste (neki ni toliko). Mi sigurno nismo dali milion ili nesto manje od toga za Brauna, ne zbog toga sto on kosta ovoliko ili onoliko, vec zato sto za te pare mozes da dovedes jako ozbiljnog igraca, oko kojeg ne postoji nikakva dilema da li je spreman, da li je isuvise mator, kako je na njega uticala pauza i slicno. Pricamo o milion necega, jebo te, te pare u Evropi ne znam da li uzima vise od tridesetak igraca.

Link to comment
Just now, samo_opusteno said:
20 minutes ago, Goranz said:
 
To stoji, da su u EL ruski ili nemački klubovi koji preplaćuju Amerikance još i nekako... ovako mu je bilo ili Zvezda ili da postane jedan od pet miliona potrošnih perača prozora u Americi.

Zanimljivo kako niko nije hteo da preplati npr. Samarda Samuelsa nego je dosao u Partizan sa 28 godina, a ne mnogo pre toga igrao u Barsi. Slicno sa Renfroom, Trinkijerijem i drugima.

 

Koliko su ti igrači igrali u Partizanu/kada su došli u toku sezone? Čović je lepo objasnio da je budžet stabilan prevashodno zbog stalne prodaje domaćih igrača i ulaganja u jeftine  strance kojima je Zvezda odskočna daska za dugoročnu karijeru. Da li ti to vidiš u KKCZ u poslednjih nekoliko godina? Ni ja.  

Link to comment
2 minutes ago, simple red white said:

Nije samo B92 već i mnogi forumaši po forumima vide taj twit kao merenje patke. Postali smo jako čudni, kada neko kaže "dobar dan" prvo ga pogledamo i pitamo "otkud znaš? Zajebavaš?" pa onda možda odgovorimo "Dobar dan"...u svemu tražimo ono loše.

 

Ma, budale. Mislim, nije cudno ako se zna gde zivimo da odmah pomislis najgore i najgluplje sta god da se desi. Ali onda mojne da se bunis oko toga gde zivis, jer i sam ucestvujes u svemu tome.

Link to comment
5 minutes ago, harper said:

 

Nije igrao, sta god da je razlog, tako da dilema svejedno ostaje da li je spreman ili nije. Znas i sam da imas igrace koji izlaze iz povrede ali rade kao crnci koliko im povreda dozvoljava, a imas i onih koji 'lade jaja godinu dana jer svejedno ne igraju i treniraju koliko da se bas totalno ne zapuste (neki ni toliko). Mi sigurno nismo dali milion ili nesto manje od toga za Brauna, ne zbog toga sto on kosta ovoliko ili onoliko, vec zato sto za te pare mozes da dovedes jako ozbiljnog igraca, oko kojeg ne postoji nikakva dilema da li je spreman, da li je isuvise mator, kako je na njega uticala pauza i slicno. Pricamo o milion necega, jebo te, te pare u Evropi ne znam da li uzima vise od tridesetak igraca.

 

bila je slicna situacija sa tajris rajsom, prejak ugovor u barseloni, nisu racunali na njega, a on nije hteo da raskida. i kada je to isteklo, on je presao u bamberg, i tamo rehabilitovao karijeru, nije ga uzeo cska posle godinu dana bez kosarke za iste pare koje je imao u barseloni

Edited by Nikodije
Link to comment
17 minutes ago, bradilko said:

pa to je zvezdaška priča. to da se poredi sa partizanom u vreme Dujana. i mi imamo časove ljubavi. i kod nas dolaze zbog ugleda i bla bla.

evo sad je omražen Trinkijeri jer često izjavljuje da mu je čast da bude trener partizana i da nije došao zbog para.

Dujanovo vreme je pre bila anomalija, i to stvarno pozitivna, to se uzdiglo na neke ogromne visine, ta pripadnost klubu. u vreme kad je samo kinta bitna. ima tu i karikiranja i preterivanja i mnogo sreće.

al dobro

 

hmm, jesi ti zaboravio za one tuzbe igraca partizana za vreme vujosevica?

obicno se tuzi za pare, daleko redje zbog neuzvracene ljubavi

 

 

ali vazno da se forum vratio na pravi put, da napokon utvrdimo plate igraca :D

 

ceka se neki jak insajder

3,2,1..

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...