Jump to content
IGNORED

KK Crvena Zvezda 2019/20


Ros

Recommended Posts

Just now, Goranz said:

 I delovalo je da Šešlija, Bursać i maser koštaju prilično, sad samo stiže zvanična potvrda.

 

Kapiram potrebu da se bude duhovit ali klubovi imaju i neke druge troskove osim plata igraca. Na primer, 14 hiljada ce nas kostati Arena za svaku utakmicu, 240 hiljadarki ce otici samo za to, imamo 17 gostovanja u Evroligi, dogovoreni su carteri za sve destinacije prema kojima ne postoji direktna linija iz Beograda, smestaj prebijamo s klubovima na bazi reciprociteta. Eto ti pola miliona samo za tih par stavki. To sve mora da stoji u budzetu.

 

FMP-ov igracki pogon je prosle godine kostao nesto vise od 300 hiljada, nece biti skuplji ni ove godine. A i to je pokriveno prodajom Apica Lokomotivi. Covic je ranije budzetirao sve usluge pogona FMP-a na oko milion evra, pretpostavljam da toliko i sada budzetira. To su, naravno, uglavnom fiktivni troskovi posto je sve u "okviru porodice" ali troskove iznajmljivanja teretana, trening hala, medicinskog bloka, restorana, juniorskog pogona, sportske gimnazije i slicno Evroliga prihvata u budzetu kao legitimne. Dakle, vec si dosao na milion i po preko cene prvog tima. Ima tu jos stotinu stavki, porezi na sve transfere, plate zaposlenih u klubu, racuni za komunalije, milion nekih sitnih stvari kojih trenutno ne mogu ni da se setim.

 

U svakom klubu na svetu budzet za plate prvog tima i budzet kluba su znacajno razlicite stavke. Samo ovde to mora da se objasnjava, kao da pricas sa decom.

Link to comment

Dosli smo do nove kategorije budzeta prvog tima, kao da finansiranje kluba nema nikakve veze i finansira se iz drugih izvora u odnosu na budzet prvog tima. Mozda drzava daje pare samo za prvi tim. U narednim godinama ocekujem koriscenje termina kao sto su budzet prve petorke.

Link to comment

koriste timovi taj termin, tako racunaju koliko mogu da izdvoje za pojacanja i daju signal agentima dal mogu nekog tu da uklope. 

Link to comment
1 minute ago, Кристофер Лумумбо said:

koriste timovi taj termin, tako racunaju koliko mogu da izdvoje za pojacanja i daju signal agentima dal mogu nekog tu da uklope. 

 

Naravno da koriste, zaboga, ignorisi ovog lika. Nije njemu do toga da li klubovi koriste ili ne koriste taj termin, on bi da se svadja s nekim jer ne ume drugacije da razgovara s normalnim ljudima. Na kraju ce, kao i obicno, da implodira u nekoj sumanutoj svadji sa samim sobom, ispljuje i izvredja Radishu iz cista mira i zavrsi u banovini. Gledali smo to vec vise puta.

Link to comment
1 hour ago, Joe D said:

ne znas ni ti koliki je budzet za sezonu. verovatno ne zna ni nebojsa covic.

 

voleo bih da se moderacija konacno pocne da sankcionise palamudjenja o budzetima i cenama igraca, najveci kancer na forumu. 

ne slažem se. pa i to je sport. pa nismo ovde na akademiji. 

a špekulišemo jer nemamo prave infoe 

Link to comment

ABA ligasi su bas aktivni s renoviranjem timova ovako rano, ne secam se da je to ranije bio slucaj. Zvezda produzila gomilu igraca i dovela Brauna, Buducnost vec dovela dva igraca a prica se i o trecem (Klemen Prepelic), Partizan odmah reagovao na Gordicev status slobodnog igraca i potpisao ga (verovatno dogovoreno odavno), isti trener ostaje. Tri od cetiri tradicionalna kandidata za najvisi plasman se ubrzano spremaju za sledecu sezonu, ostaje jos da vidimo kako ce Cedolimpija da se spakuje. Me like it, bice Superkup za sladokusce.

Link to comment
51 minutes ago, Кристофер Лумумбо said:

koriste timovi taj termin, tako racunaju koliko mogu da izdvoje za pojacanja i daju signal agentima dal mogu nekog tu da uklope. 

 

Pa naravno da koriste ali sa stanovista price ko koliko budzet ima potpuno je irelevantan taj podatak. Aj nije bas skroz irelevantan ali zasto bi delili na budzet prvog tima, u stvari zvezda ima dva prva tima. Ako pricamo ko raspolaze sa koliko para. Ali aj da se ogranicimo na taj termin jer neki hoce da predstave da imaju manje para nego sto imaju. Iz njima znanih razloga.

Link to comment
19 hours ago, Cane Vukic Prebranac said:

Жао ми ако ово значи да Фаје испада из тима, а не видим како другачије.

 

Ок, ипак не. :D

6 hours ago, harper said:

Meni je ovo sa zadrzavanjem igraca koji su nam doneli Evroligu a nikada je nisu igrali u karijeri skroz cool, pre svega sa ljudske strane.

 

+1000

Link to comment

Mislim da nije preterivanje reći da je Faje u par ne baš kratkih intervala u finalu bukvalno sam držao odbranu i skok. Enormno veći učinak od onoga što statistika pokazuje, jako mi je drago što tj ako ostaje.

Nisam hteo da komentarišem ostanak Lazića, al dok sam tu - sere mi se iskreno od njega više. Super, bravo na odbrani, ali mislim da je Zvezda davno prerasla luksuz u kome može da drži na terenu 15, 20 minuta igrača koji je toliko jalov u napadu, koji ima malo bolji osećaj za prodor od Odža, bukvalno da se moliš da pogodi obruč. I neka mi niko ni u snu ne govori kako se "trudi", za pare koje dobijaju svako mora da se trudi, ako se ne trudi, to je problem trenera i/ili uprave što ga ne otera. O sirovim igračkim karakteristikama da ne pričam, čovek ne da ne napreduje već nazaduje.

O Čoviću da ne trošim reči. Neka nam je bog u pomoći.

Oni na stranu, sve što čitam o prelaznom roku je stvarno vrhunski odrađeno.

Link to comment
42 minutes ago, Mil@n said:

Mislim da nije preterivanje reći da je Faje u par ne baš kratkih intervala u finalu bukvalno sam držao odbranu i skok. Enormno veći učinak od onoga što statistika pokazuje, jako mi je drago što tj ako ostaje.

Nisam hteo da komentarišem ostanak Lazića, al dok sam tu - sere mi se iskreno od njega više. Super, bravo na odbrani, ali mislim da je Zvezda davno prerasla luksuz u kome može da drži na terenu 15, 20 minuta igrača koji je toliko jalov u napadu, koji ima malo bolji osećaj za prodor od Odža, bukvalno da se moliš da pogodi obruč. I neka mi niko ni u snu ne govori kako se "trudi", za pare koje dobijaju svako mora da se trudi, ako se ne trudi, to je problem trenera i/ili uprave što ga ne otera. O sirovim igračkim karakteristikama da ne pričam, čovek ne da ne napreduje već nazaduje.

O Čoviću da ne trošim reči. Neka nam je bog u pomoći.

Oni na stranu, sve što čitam o prelaznom roku je stvarno vrhunski odrađeno.

 

Stavljati Lazica i Covica u isti kontekst je jednostavno promasaj veka. Lazic ce ostati u klubu do kraja igracke karijere a verovatno i posle toga, to je tako kako jeste i nema veze s njegovim igrackim kvalitetom. Pisali smo vec o tome i bespotrebno je stalno se vracati na istu praznu pricu, moze i Real da plati i dovede duplo bolje igrace od Rejesa i Rudija pa su njih dvojica svejedno u timu. Ne uporedjujem igrace, koliko je Zvezda Real toliko je i Lazic Rejes, samo pokusavam da objasnim zasto je Lazic u timu. Dakle, takav "luksuz" nisu prerasli ni klubovi koji su mnogo bolji, jaci i bogatiji od nas pa nismo ni mi. Nadam se da nikada i necemo. I to nije nikakva sentimentalnost prema bivsem igracu vec odlika zrelog kluba sa odredjenim nivoom sportske kulture.

Link to comment
8 hours ago, Joe D said:

niko ovde nema pojma ko koliko kosta i to se milion puta pokazalo, iako svi vole da se bave time.

 

ipak, pre bih verovao kojotu da zna kako funkcionise trziste igraca od svih ostalih ovde. 

Zna se kad igrač i klub završe na BAT-u. 

Link to comment

Ja kad sam napisao da je braun vau pojacanje nisam uopste zalazio u to koliko kosta, dal je potplacen, preplacen ili statisticki mrtav u sezoni u kojoj nije igrao.

Bazirao sam na osnovu onoga sto sam 5-6 godina GLEDAO u evroligi u klubovima u kojima je igrao. I dalje stojim iza toga da je to najkvalitetniji igrac koji je dosao kod nas. Kako ce ga utegnuti i uklopiti u ekipu videcemo. Ja naivno pokusao da pricam samo o kosarci...

Sent from my RNE-L21 using Tapatalk

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...