Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

Ja ne mogu da poverujem da nama posle dve uzastopne Lige sampiona u timu igraju raspali Jovancic, Vukanovic i Milunovic.

 

Ta tri anti fudbalera treba zvizdati dok sami ne izadju sa terena i ne zatraze raskid ugovora na sopstvenu stetu.

 

Kako ih nije sramota da prime platu jebote. Idi radi u pekari nekoj, sta igras fudbal koji kurac.

 

Terzicu hiljadi ti majki jebem, jebo ti lebdeci duh oca i mater.

Edited by bejzbolka
  • +1 1
Link to comment
Sećam se polufinala kupa 2012, Partizan na vrhuncu tole ere, nas vodi Ludan Vlakić, klub u jako lošem stanju, budžet jedno 10 puta manji nego danas... ali trener je veliki Žuti.
Prva tekma va bank, dosta otvoreno s obe strane, dobijamo 2-0 relativno srećno, ali zasluženo. Revanš, Robi me prilično iznenađuje, prvi put otkad je trener izvodi zatvorenu varijantu, samo Borha u napadu, mislio sam da ćemo se zatvoriti i grčevito[emoji769] braniti 2-0 iz prve. Bio sam malo i razočaran takvom postavkom, nisam to očekivao od Robija jer je u prethodne dve godine insistirao na tome da se igra fudbal, ima posed, tika taka i tako to. I šta se desilo? Razmontirali smo ih. Potpuno dominantni svakom segmentu igre, a ta defanzivna postavka bila je samo varka. 4-0, totalna dominacija agreggate. Naravno, grobari su tada vezali petu titulu, takvo je bilo vreme.
Šta hoću da kažem? Mi smo tada u dve utakmice izveli dve naizgled drugačije formacije, prvi put se otvorili, drugi put, kao, zatvorili, a rezultat bio isti. Jednostavno, ekipa je bila utrenirana, organizovana i spremna (i taktički i fizički) da može da odigra različite stvari, i da napadne i da se organizovano brani. I to sa dosta klimavim timom. A šta imamo danas- "trener je ekipu spremao za Evropu, pa ta ekipa ne može da igra na našim livadama, nije spremna za to" (ali može da osvoji 100 bodova uprkos tome), ili recimo "osećaju težak psihološki teret kada igraju sa Partizanom". More marš.
Sto bi se reklo..BRAVO!
  • +1 1
Link to comment

Ne znam baš kako trenutna forma 4 igrača mogu da odluče utakmicu u savremenom fudbalu (pritom se za Sumu uopšte ne slažem). Problem je postavka igre, mentality i selekcija igrača u odnosu na sve to. Stanković je imao tim koji je u prvom poluvremenu prošlog Derbija dominirao, a u drugom se zadovoljio rezultatom koji praktično donosi titulu i rutinski odigrao na nulu. Juče, odigrao je potpuno drugačije od oba ta poluvremena, a odabir startera je nagovestio jalovu igru i probleme u organizaciji napada.

U tom kontekstu, nezahvalno je pozivati se na individualni doprinos. A kad bi se dekontekstualizovalo, kada bi Boaćija malo obišle povrede, vredeo bi kao Sadik i po. Zapravo je Pavlović jedini igrač Partizana koji bi čistom klasom bio nezamenljiv u Zvezdi. Eventualno Natho, dok se Sanogo ne oporavi, a Markec je na stadion daleko od svog maksimuma.

Zdjelar, Urošević, Miletić, Šćekić bi da su u Zvezdi bili na pozajmicama ili tribinama.

Zvezda je ove sezone, uprkos promašajima sa projektovanim nosiocima igre, bila bolja od Partizana otprilike za ovih 15 bodova razlike. Sramota je što nije gol dala u 3 utakmice. Utisak je još malo pogoršan time što se posle Milojevog mrcvarenja, ovog proleća igrao baš dobar napadački fudbal. Trik je što ga nisu igrali Ivanić i Jovančić.

Link to comment
18 minutes ago, bejzbolka said:

Ja ne mogu da poverujem da nama posle dve uzastopne Lige sampiona u timu igraju raspali Jovancic, Vukanovic i Milunovic.

 

Ta tri anti fudbalera treba zvizdati dok sami ne izadju sa terena i ne zatraze raskid ugovora na sopstvenu stetu.

 

Kako ih nije sramota da prime platu jebote. Idi radi u pekari nekoj, sta igras fudbal koji kurac.

 

Terzicu hiljadi ti majki jebem, jebo ti lebdeci duh oca i mater.

 

      Milunović bio naš najbolji igrač sinoć. Samo da istaknem činjenice, ništa više. 

Link to comment

Da i ja uskocim u team Milunovic. Meni je on idealan par sa Degenekom koji je ball playing defender (FM recnikom) i koji ostaje kao back up usled Degenekovih "izleta" na protivnicku polovinu. Sinoc smo u zavrsnici gledali drugu sliku - Milunovic je isao napred da glumi drugog spica zbog pokusaja da se visokim loptama uradi nesto vise. Iako sam gledao (i uzivo) Milunovica koji dise na skrge posle 15min igre, ja ga ne bi menjao. Babic i Pankov kao rezerve su sasvim korektni. Pri tom i Degenek i Pankov mogu na bok po potrebi. Uz golmana stoperi su nam najkonstantniji deo ekipe.

Link to comment

Au, suvise mi je vruca glava da bih ulazio u raspravu oko Milunovica, praštajte.

 

Meni je o  dunsterčina na kvadrat, obrazlozicu neki drugi put.

Link to comment

Ovde je najveći problem po mom mišljenju Deki Stanković. Trener početnik ma koliko veliko ime bio, nije rešenj. Sa druge strane ni ova korona mu nije išla na ruku tako da nije imao prilike da koliko toliko posloži stvari. Videli smo kako tim izgleda u jedinoj iole bitnoj utakmici. Pustite vi utakmice sa ovim drugim ekipama gde igraš protiv nemotivisanog protivnika koji je obezbedio opstanaka a uz to i verovatno nisu primili ko zna koliko plata. I kratak rezime jučerašnje utakmice: Igrate ko pičke cigani!

Link to comment
1 hour ago, Nikodije said:

Sećam se polufinala kupa 2012, Partizan na vrhuncu tole ere, nas vodi Ludan Vlakić, klub u jako lošem stanju, budžet jedno 10 puta manji nego danas... ali trener je veliki Žuti.

Prva tekma va bank, dosta otvoreno s obe strane, dobijamo 2-0 relativno srećno, ali zasluženo. Revanš, Robi me prilično iznenađuje, prvi put otkad je trener izvodi zatvorenu varijantu, samo Borha u napadu, mislio sam da ćemo se zatvoriti i grčevito™ braniti 2-0 iz prve. Bio sam malo i razočaran takvom postavkom, nisam to očekivao od Robija jer je u prethodne dve godine insistirao na tome da se igra fudbal, ima posed, tika taka i tako to. I šta se desilo? Razmontirali smo ih. Potpuno dominantni svakom segmentu igre, a ta defanzivna postavka bila je samo varka. 4-0, totalna dominacija agreggate. Naravno, grobari su tada vezali petu titulu, takvo je bilo vreme.

Šta hoću da kažem? Mi smo tada u dve utakmice izveli dve naizgled drugačije formacije, prvi put se otvorili, drugi put, kao, zatvorili, a rezultat bio isti. Jednostavno, ekipa je bila utrenirana, organizovana i spremna (i taktički i fizički) da može da odigra različite stvari, i da napadne i da se organizovano brani. I to sa dosta klimavim timom. A šta imamo danas- "trener je ekipu spremao za Evropu, pa ta ekipa ne može da igra na našim livadama, nije spremna za to" (ali može da osvoji 100 bodova uprkos tome), ili recimo "osećaju težak psihološki teret kada igraju sa Partizanom". More marš.

Ovo su kao price kako je 90-ih bio rat ali je ipak bilo super a sad je sranje. Pitas se sta sad imamo, imamo 3 titule, 3 evrope i epske pobede koje ce se pamtiti (doduse i nekoliko takvih poraza). Tada nismo imali nista i te pobede u kupu su bile vrhunac sezone. Pre toga je bilo nekih 5-6 poraza zaredom, titula izgubljena na polusezoni... Daleko od toga da je taj tim bio nekakva uigranost kojoj treba teziti a da je ovaj neki epski raspad. Vidim provejava sve cesce kako su kod Milojevica bile lose navike, igralo se ovako, onako... Covek je skolski primer kako se postaje zrtva sopstvenih uspeha. Preuzeo klub u rasulu, doveo ga do neslucenih visina i to je u pocetku bilo extra ali cim se prosecan zvezdas koji nema pojma o fudbalu navikao na uspeh sve mu to postaje malo. Covek uzeo prve 2 titule bez poraza u 6 derbija ali je vladao konsenzus da mu Partizan ne lezi jer zaboga izbacili smo Krasnodar a ne mozemo da dobijemo Partizan lagano svaki derbi nego dobili 2 uz 4 remija ravna katastrofi (iako nama odgovarali).

Ne mogu se stvari tako posmatrati. Ova generacija je izgubila 1 derbi u prvenstvu od 8, to se malo kad desavalo u istoriji. Sad ih svi polivaju fekalijama, imaju kompleks, manji motiv ovo ono a ustvari nemaju nista od toga nego su ostali bez skoro svih saigraca koji su nosili tim. Treba polivati lopove koji su doveli do toga, igracima kapa dole za borbu sinoc. Nismo cak bili ni toliko losi, do gola mozda i opasniji. 

Inace i sem toga, ne mozes imati sve. Mnogo srece je potroseno u evropi ovih par godina, mora to negde da se vrati. Mozda sutra dodjemo u situaciju da dobijamo derbije ali evropa postane san, uvek ce nesto faliti a i kad imas sve i to brzo prodje pa opet nesto fali. That's how things works. 

Link to comment

Mozete da branite Miloja koliko hocete, ali to sto je Zvezda igrala pod njim u nasoj ligi, je skoro redovno bilo negledljivo. Nismo mi zabari da stanemo na 2-0 (a i oni to vise ne rade). Za Evropu nemam prigovor, tu je razlika u kvalitetu jasna.

Jucerasnja tekma je bila bas kako sam i ocekivao, kada sam video prvih 11. Partizan trenutno ima solidnu ekipu. Ne mozes protiv njih eksperimentisati sa sastavom (osim ako ti nije svejedno, kakav ce ishod biti)..

  • +1 1
Link to comment
2 hours ago, fandorin said:

   Zvezda gubi derbije u poslednje vreme zato što u njih ulazi pod neprirodnom tenzijom, nametnutom od javnosti i to pre svega Zvezdaške. Nešto je o tome pisao Harper. Kad su Milojevićevi uspesi bili u piku pred svaki derbi se nametala obaveza, ne da Zvezda pobedi, nego da urniše Partizan, 3 razlike je bio neki minimum zahteva. To prosto niti je realno, niti je normalno. Uvek postavim pitanje, koji procenat tih utakmica se završio sa 2 ili više razlike u korist bilo kojeg tima? Poraz od Grobara je podignut na nivo epske katastrofe, ok, ta utakmica jeste uvek bila važnija od drugih, ali ovo je ludilo. Zato niko ne sme ni da pomisli da uputi iole rizičniji pas, samo prvom do sebe ili unazad. Nije baš da niko ne zna, pre svega ne smeju. Druga zabluda je da Zvezda ima ne znam kako moćniji tim od Partizana. U ovom trenutku nema. Natho, Sadik i Suma su na nivou na kome je od naših samo Ben. Sinoć su Grobari bili bolji za Sadika, kao onomad za Leonarda, ili Zvezda za Radonju, Kataija ili Huga. Praktično sve staje u tu jednu činjenicu.

 

    Ono što postaje ogroman problem je opstrukcija igre koja prerasta u grotesku, Partizan je poveo oko 60. minuta, trebalo bi precizno izmeriti, ali najiskrenije sumnjam da se do kraja sa nadoknadom igralo više od 15. Jasno je da bi se isto dešavalo i da je bilo obrnuto, uostalom radila je to Zvezda u Evropi, ali ono sinoć je zaista bilo bljutavo. 

 

bukvalno tako

Link to comment

opusteni, tvoje pravo je da ne razlikujes utreniranu i organizovanu ekipu od one koja to nije, kao i da se pozivas na rezultate, kao da rezultati nisu varljiva kategorija na koju utice hiljadu faktora. samo sam dao jedan primer kako trener koji ima dodira sa svojom strukom moze i od govana da napravi pitu, a danas imamo situaciju da nakon potrosenih 100 miliona u poslednjih par godina imamo samo razna nesuvisla obrazlozenja zasto ekipa igra kao go kurac.

 

Link to comment
opusteni, tvoje pravo je da ne razlikujes utreniranu i organizovanu ekipu od one koja to nije, kao i da se pozivas na rezultate, kao da rezultati nisu varljiva kategorija na koju utice hiljadu faktora. samo sam dao jedan primer kako trener koji ima dodira sa svojom strukom moze i od govana da napravi pitu, a danas imamo situaciju da nakon potrosenih 100 miliona u poslednjih par godina imamo samo razna nesuvisla obrazlozenja zasto ekipa igra kao go kurac.
 

Pa nisu to bila tolika govna, Lazovic, Evandro, Borha, Maksimovic, Tosic, Milivojevic, Vesovic, Dimitrijevic...

Ipak Prosinecki sa njima nije uradio nista nigde osim kupa.
Link to comment
2 hours ago, fandorin said:

   Zvezda gubi derbije u poslednje vreme zato što u njih ulazi pod neprirodnom tenzijom, nametnutom od javnosti i to pre svega Zvezdaške.

 

Dovoljno je procitati poslednje dve strane topika pa da se razume sva neprirodnost te tenzije. Stankovic jos prakticno nije ni zaseo na klupu a vec ga treba oterati govnjivom motkom jer je izgubio derbi, patetise se, kuka i narice obilato, "analizira" se u sitna crevca sva dubina nase propasti, lupeta se naveliko. Bice da je onih sest vezanih Partizanovih titula ugradilo neke vrlo neprijatne komplekse manje vrednosti u jedan deo navijaca Zvezde i da sad sa tim mora da se zivi posle svakog neuspeha. Taj kompleks je dosolio na inace notorno neobaziranje vecine navijaca Zvezde na realnost. Navijac koji kalkulise prolaz u sledecu fazu Lige sampiona ako pobedimo Bajern kuci, nesvestan da ce ljudi da dodju i odvale nas od zivota jer svaki njihov igrac u fudbalskom i finansijskom smislu vredi vise od Zvezde sa sve stadionom, tesko moze da nahrani svoja ocekivanja i stoga je sklon da se, u najboljem Lakijevom maniru, popne na hoklicu, grebe noktima razdrljene grudi, posipa kosu pepelom, narice kao zadusna baba na crnogorskoj sahrani posle svakog poraza i pita za zdravlje jebenog Nenada Lalatovica jer je ovaj trenutni trenerski dunster u njegovom umu vec precrtan i otpisan.

 

Pocinje ozbiljno da smara ali se ocigledno od toga ne moze pobeci.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...