Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

44 minutes ago, FPLS said:

Zasluzeno, jbg, ako nista drugo tehnicki su za klasu iznad. Grozno drugo poluvreme, sto zbog nase bedne igre, sto zbog njihovog valjanja. 

 

Fascinantno je sto posle 3 grupne faze i 100 miliona evra u kasi imamo tim koji 400 minuta ne moze do gola protiv Partizana i u kom bih apsolutno bez razmisljanja sve redom rasterao, osim Borjana. Ali bukvalno - sve do jednog igraca.

 

+1 000 000

 

Sto se miliona u kasi tice ne zaboravi da imao terzu u klubu.Sto znaci nema tih miliona.

Link to comment
33 minutes ago, harper said:

 

Tomane je odlican skakac za svoju visinu, najbolje se zagraduje u pripremi za skok od svih nasih igraca. Oko Gavrica i posebno Radulovica je vise fama nego sto su ne znam sta pokazali do sada. Nije uopste trebalo da ih uvodi, narocito ovog drugog, pretpostavljam da je nesto tripovao oko bacanja mladih u vatru na vaznim utakmicama i tih floskula karakteristicnih za te mantre o nasoj deci. Stankovic je morao da ostavi Boacija umesto Vukanovica na terenu, to je bila prva greska, uvodjenje Radulovica umesto Ivanica je bio jasan signal da gubimo utakmicu.

 

Doduse ne verujem da je ocekivao ovakvo finale meca, teska je sramota za fudbal ovo sto su igraci Partizana pokazali od povrede Stojkovica. Gledao sam na sat, od 73. do 89. minuta lopta skoro da uopste nije bila u igri. Prvo je bio prekid zbog povrede Stojkovica, pa se Sadik valjao, pa su navijaci bacili baklju, pa se Sadik opet valjao, pa se valjao Ostojic. Kod "povrede" Ostojica sam prestao da gledam jer mi je bilo jasno da sa nasim sudijama tu vise nema fudbala.

Apsolutno!

Link to comment
Just now, FPLS said:

"Natho je bio sjajan, iako je Njegoš Petrović uradio fenomenalan posao", zaključio je zvezdin "Mister".

 

:ajde:

 

Sigurno pratis fudbal vise od mene,jel Deki do sada bio negde trener.

Link to comment
8 minutes ago, Блок_64 said:

Doveli Stankovica da bi igrali u stilu Ilije Petkovica.

Igramo dugim loptama i nijedna ali ni jedna nije bila nasta.Tri pasa ne umemo da povezemo.

Sto je najgore, ni u jednoj prethodnoj utakmici Stankovic nije napravio takav sistem igre.  Insistirao je da se lopta prenese sa nase polovine na protivnicku kroz igru.  Na ovoj utakmici je uradio sve drugacije.  Doduse u prethodnim utakmicama je igrao protiv prilicno slabih timova.  Ovo je utakmica gde je naleteo na jaci tim i koncept mu se raspao.

Edited by Dimitrije
Link to comment
25 minutes ago, Milosh76 said:

I pristup im je bolji, na terenu, dok se igra fudbal, smo egal uz nijanse za njih I nas.

 

 

Ta prica o nekom agresivnom pristupu u ovom konkretnom slucaju sluzi da se pokriju nedostaci i individualni kvalitet ovog Stankovicevog tima. Niti sam video neku posebnu agresivnost i zelju igraca Partizana, niti malodusnost i kurcobolju kod nasih igraca. Druga je stvar to sto mi imamo Vukanovica koji u tri zivota ne bi umeo da zalomi, recimo, Pavlovica na nacin na koji je Sadik zalomio Degeneka, a oni imaju bas tog Sadika koji to ume. Nemamo krilnog igraca koji u cistom sprintu moze da ostavi beka dva metra iza ledja kao sto je Asano uradio bar tri puta Gobeljicu. Nemamo Sumu koji u prvom kontaktu s loptom napravi majmune od tri igraca Zvezde a oni ga imaju. Snaga ovog Stankovicevog tima, toliko koliko je ima, je u solidnoj organizaciji i disciplini i na pojedinim pozicijama koje ne zahtevaju preveliku kreaciju (Borjan, Degenek, Rodic, Boaci), prakticno jedini igrac u ovom timu koji moze nesto da uradi jedan na jedan je Ben. To je prosto nedovoljno da se dobije jak protivnik.

Link to comment
2 minutes ago, Dimitrije said:

Sto je najgore, ni u jednoj prethodnoj utakmici Stankovic nije napravio takav sistem igre.  Insistirao je da se lopta prenese sa nase polovine na protivnicku kroz igru.  Na ovoj utakmici je uradio sve drugacije.  Doduse u prethodnim utakmicama je igrao protiv prilicno slabih timova.  Ovo je utakmica gde je naleteo na jaci tim i koncept mu se raspao.

Ok.

Ja sam siguran da mi nikakav koncept nismo imali i da ekipa deluje kao banda.Mozda je moj subjektivni osecaj ali ono sutiranje lopte od strane Bena nebu pod oblake,ili Boacijevo ispucavanje je odraz nediscipline u timu.Miloje je to umeo da drzi pod kontrolom.

Link to comment
3 minutes ago, Блок_64 said:

Ok.

Ja sam siguran da mi nikakav koncept nismo imali i da ekipa deluje kao banda.Mozda je moj subjektivni osecaj ali ono sutiranje lopte od strane Bena nebu pod oblake,ili Boacijevo ispucavanje je odraz nediscipline u timu.Miloje je to umeo da drzi pod kontrolom.

 

Umeo je kurac, nego je u Srba kratko pamcenje. Milojevic je glavni krivac zbog toga sto nam je tim ovako selektiran, da u njemu bude previse alibi igraca i takozvanih igraca zadatka cija se filozofija fudbala sastoji od toga da rade ono sto im je receno da rade pre utakmice i dodavanja prvom do sebe, a premalo kreativaca i igraca koji misle na terenu. Njemu su za Evropu bili potrebni takvi igraci i tako je i pravio tim, kreaciju je prepustao individualnim mogucnostima Marina i Bena a ostalima je bio zadatak da nahrane svinje i ne diraju nista. Od tima koji je nasledio od Bozovica, u kojem je bilo dosta nepredvidivih igraca, vremenom je napravio dosadan i beskrvan tim koji je bilo strahota gledati sve dok Marin ne pipne loptu. "Ubio" je u pojam Ebesilija, Ivanica, Kafua, Garsiju, Kanjasa koji su svi redom najbolje ili najmanje slabe partije pruzali na pocetku svog mandata u Zvezdi. Cak je i Marin izgledao mnogo losije pred odlazak nego neposredno nakon dolaska. Mi sad samo placamo ceh te selekcije i videcemo hoce li Stankovic uspeti da to promeni dodatnom selekcijom i rekonstrukcijom igrackog kadra.

 

Naravno, to sto je Miloje radio imalo je smisla u rezultatima i na kraju je i napravilo te rezultate ali cena za to je igra koju gledamo. To je prosto njegov trenerski pecat i njegova pragmaticna filozofija, nema tu niceg loseg samo po sebi, ali od takvog materijala se ne pravi uzbudljiv i lep fudbal za gledanje.

Link to comment
1 minute ago, harper said:

 

Umeo je kurac, nego je u Srba kratko pamcenje. Milojevic je glavni krivac zbog toga sto nam je tim ovako selektiran, da u njemu bude previse alibi igraca i takozvanih igraca zadatka cija se filozofija fudbala sastoji od toga da rade ono sto im je receno da rade pre utakmice i dodavanja prvom do sebe, a premalo kreativaca i igraca koji misle na terenu. Njemu su za Evropu bili potrebni takvi igraci i tako je i pravio tim, kreaciju je prepustao individualnim mogucnostima Marina i Bena a ostalima je bio zadatak da nahrane svinje i ne diraju nista. Od tima koji je nasledio od Bozovica, u kojem je bilo dosta nepredvidivih igraca, vremenom je napravio dosadan i beskrvan tim koji je bilo strahota gledati sve dok Marin ne pipne loptu. "Ubio" je u pojam Ebesilija, Ivanica, Kafua, Garsiju, Kanjasa koji su svi redom najbolje ili najmanje slabe partije pruzali na pocetku svog mandata u Zvezdi. Cak je i Marin izgledao mnogo losije pred odlazak nego neposredno nakon dolaska. Mi sad samo placamo ceh te selekcije i videcemo hoce li Stankovic uspeti da to promeni dodatnom selekcijom i rekonstrukcijom igrackog kadra.

 

Naravno, to sto je Miloje radio imalo je smisla u rezultatima i na kraju je i napravilo te rezultate ali cena za to je igra koju gledamo. To je prosto njegov trenerski pecat i njegova pragmaticna filozofija, nema tu niceg loseg samo po sebi, ali od takvog materijala se ne pravi uzbudljiv i lep fudbal za gledanje.

 

 

Sve ja to razumem,ali opet ti kazem,kod tog Miloja si igracima video krv u ocima,zelju da pojedu loptu daju gol,urade nesto na terenu,ovo sto smo mi igrali veceras sam gledao samo kod Ilije Petkovica sa reprezentacijom.Opet kazem mozda je i Stankovic video da nasi elebaci ne umeju tri dodavanja da odrade pa je igrao na taktiku ko nabije taj dobije.

Link to comment
2 minutes ago, Блок_64 said:

 

 

Sve ja to razumem,ali opet ti kazem,kod tog Miloja si igracima video krv u ocima,zelju da pojedu loptu daju gol,urade nesto na terenu,ovo sto smo mi igrali veceras sam gledao samo kod Ilije Petkovica sa reprezentacijom.Opet kazem mozda je i Stankovic video da nasi elebaci ne umeju tri dodavanja da odrade pa je igrao na taktiku ko nabije taj dobije.

 

Samo se vrati mnogo strana unazad i vidi sta je vecina pisala nakon prethodnih derbija. Bukvalno isto sto i sada, malodusni, manje agresivni, nezainteresovani, bez igre, bla, bla,... Nista se u tom smislu nije promenilo. Nije slucajno sto smo mi poslednji put zaista posteno nadigrali Partizan sa Bozovicem na klupi ali on tada nije bistrio taktiku u sitna crevca, pokrivao teren, ispunjavao obaveze u odbrani i slicno, nego su mu igrali igraci poput Kataija, Vieire, Donalda, kasnije Kange. U duelu podjednakih protivnika skoro po pravilu bolji utisak, najcesce i bolji rezultat, ostavi onaj tim koji ima veci broj pametnijih kreativaca koji hoce nesto da pokusaju na terenu.

 

Tim koji je danas izasao je isti tim iz Milojeviceve ere, s izuzetkom toga da nema Marina koji je bio ubedljivo najbolji nas igrac. Stvarno ne znam sta ste ocekivali da ce da se desi i kakvu igru ste ocekivali da napravi Stankovic s istim igracima. Eno ga kuka na konferenciji za stampu da su igraci igrali nesto sto on nije zeleo da igraju. To su navike koje su stekli i na osnovu kojih su sebi napravili mesto u Milojevoj selekciji, tesko je ocekivati da ce ih promeniti preko noci. O Stankovicu cemo suditi tek kad napravi svoju selekciju, do tada imamo to sto imamo.

Link to comment
15 minutes ago, dragance said:

Izvaditi Boaćija, a ostaviti Vukanovića je kriminal. Idi u kurac Stankoviću. 

 

Moguce objasnjenje je fizicko stanje Boacija koje ne prilici profesionalnom fudbaleru od dana kad se vratio iz Kine. Mnogo veca greska je izvodjenje Ivanica koji se taman povukao na svoju poziciju uvodjenjem Gavrica, a nije cestito imao prilike da na toj poziciji pipne loptu. Pri tom uvodi klinca u utakmici za koju se znalo da ce da prsti od prekida i udaranja do kraja, sto zbog potrebe igraca Partizana da sacuvaju rezultat, sto zbog nervoze i frustracije igraca Zvezde. Nego te mitske price o nasoj deci koja su stasala u derbijima, sere mi se vise od tih gluposti.

Edited by harper
Link to comment
48 minutes ago, Блок_64 said:

 

Sigurno pratis fudbal vise od mene,jel Deki do sada bio negde trener.

Deki je bio pomoćni trener u Interu i Udinezeu, ovo mu je prvi samostalni posao. 

 

Što se I videlo na ovoj utakmici. Plus razlika ove godine je sto smo mi uboli sve strance a vi ne. 

 

Čestitke na tituli. 

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...