Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

Zvezda i Stankovic imaju popravni vec u nedelju.  Gostuju klubu, TSC, ciji tim igra prilicno dobro, i ove sezone je negde u rangu Vojvodine. Ako Zvezda odigra dobro i pobedi, dnasnji derbi ce da ostavi gorak ukus u ustima ali ce da se zaboravi i sa vise nade ce da se ocekuju kvalifikacije za LS.  Ali ako odigraju lose, budu nadigrani i izgube, Stankovicu ce poceti da se ljulja trenerska stolica.  Jos ako Vojvodina i Lalatovic osvoje kup..... 

Link to comment

Mislite da bi Tvorzan tako lako smenio Dekija i doveo Lalata? Čisto sumnjam, pogotovo što meni Lalatović deluje kao još veći rizik. Ne zbog trenerskog iskustva i znanja, jer ga nisam nešto podrobnije pratio, već što deluje kao prilično konfliktna ličnost. Kao što sam već spomenuo, mislim da ovaj poraz može da dođe kao dobar povod I katalizator mogućih kadrovskih promena u timu, pod uslovom da Terzić ima volje za takav potez.

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment

Lalatović i ova uprava su a perfect fit.

 

Vidim kuka se na nedostatak kvaliteta. Da se ne zajebavamo, Zvezdin roster je značajno jači od Partizanovog. Kažem roster jer Stanković juče nije izveo najbolji tim, koji je od njegovog dolaska igrao značajno bolje od Partizana. Izgleda da su prioriteti ovog revijalnog finiša sezone da se proda višak igrača i da se vidi šta se može sa Ivanićem. Ima nešto i do povreda (Nikolić, Sanogo).

 

Juče su Mančester Junajted i Milan slali skaute za Gavru i Velju. Nama bi i 1 Vulić unapredio igru. Garsija je za klasu bolje krilo od Ivanića... Ovog kupa su nas koštali ili nefudbalski razlozi ili Stankovićev užasan skauting. Kada sam video prvih 11 već mi se nije gledalo.

 

Link to comment

 

 

 

 

Juče su Mančester Junajted i Milan slali skaute za Gavru i Velju. Nama bi i 1 Vulić unapredio igru. Garsija je za klasu bolje krilo od Ivanića... Ovog kupa su nas koštali ili nefudbalski razlozi ili Stankovićev užasan skauting. Kada sam video prvih 11 već mi se nije gledalo.

 

 

Pa, ako je to slučaj (da su skauti juče došli da pogledaju Gavrića i Nikolića), zar ne bi bilo logičnije da je srpski Maminho postavio bar jednog u izlog od početka utakmice, umesto npr. Sina Alekse? Ne kažem da nisi u pravu, ali mi malo zvuči nelogično, pogotovo što bi Tvorzan i rođenu sestru prodao za pristojnu cifru. Za Lalatovića si verovatno u pravu, pošto ima taj imiđ "momka sa beogradskog asfalta", tako da bi se verovatno fino uklopio. Plus, Zvezdino dete, ima u CV da je forsirao klince itd...

 

Sent from my HD1913 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
7 hours ago, Bright Billy said:

92 pazi na ofsajd a zanemaruje cinjenicu da postoje i odbrambeni igraci. drugim recima veci ke tu problem inteligencija nego brzina... 

 

Ovako bih ja pazio na ofsajd, sa svojih 0 dana staza profesionalnog fudbalera. Trcao je jedno 7-8 metara iza saigraca, a dovoljno je da bude u liniji, mozda pola metra iza. Ljuti se crnjo na kraju akcije s pravom, jedan Pipo bi ga ovde smestio zmureci.

Link to comment
2 hours ago, kralj said:

Ovog kupa su nas koštali ili nefudbalski razlozi ili Stankovićev užasan skauting. Kada sam video prvih 11 već mi se nije gledalo.

 

 

Kako drugacije objasniti 1 surovu dominaciju™ FKP u kupu?! A ista ekipa gubi 15+ bodova svake sezone.

 

Nama prvenstvo, njima kup i pobeda u derbiju i svi mirni. Ono sto je tuzno, a vec pomenuto 100 puta, da uz sve paretine ovaj tim i dalje ima Gobeljica, Jovancica, Ivanica, Vukanovica, Isto kao i cinjenica da su posle odlaska Marina uradili nista.

 

Link to comment

Postoji mnogo suvislijih objašnjenja od nefudbalskih razloga. Ali kapiram da je tako lakše sebi opravdati loše performanse svog tima u derbijima u poslednjih nekoliko sezona,

 

edit. a ta mantra o nefudbalskih razlozima se uvek može posmatrati i sa drugog kraja, kao što mi kmečimo na svom topicu.

Edited by Filozof manijak
Link to comment
20 minutes ago, Filozof manijak said:

Postoji mnogo suvislijih objašnjenja od nefudbalskih razloga. Ali kapiram da je tako lakše sebi opravdati loše performanse svog tima u derbijima u poslednjih nekoliko sezona,

 

edit. a ta mantra o nefudbalskih razlozima se uvek može posmatrati i sa drugog kraja, kao što mi kmečimo na svom topicu.

 

Pa ja zaista ne vidim koji to razlozi mogu biti da izvede onakav sastav, a da nisu nefudbalski? Ne secam se poslednjeg puta kada jesmo - to jest, secam se i tad vas je Robi dobio sa onim sto je imao. Bili li ste borbeniji i smisleniji, mada mi ono valjanje ne prilici vama, no ajde. A mi ko kokoske bez glave. Sta oni vide u Ivanicu, da ne pominjem Jovancica i ostale, mi nije jasno. Jos od proslog derbija sam hteo da ga zadavim.

Link to comment
14 minutes ago, Filozof manijak said:

Postoji mnogo suvislijih objašnjenja od nefudbalskih razloga. Ali kapiram da je tako lakše sebi opravdati loše performanse svog tima u derbijima u poslednjih nekoliko sezona,

 

edit. a ta mantra o nefudbalskih razlozima se uvek može posmatrati i sa drugog kraja, kao što mi kmečimo na svom topicu.

 

S tim sto se vi u Toletovoj eri 3 puta uzeli kup, plus razne Jagodine, Cuke i Vojvodine. Ovde se niko ziv ne seca nase duple krune zadnji put.

 

I kad napises ovako nesto, vrati se par strana u nazad i vidi ko sta pise o igrama Zvezde. Svi kukamo na uludo potrosene pare, na balvane u prvih 11, na prodaju Marina bez zamene, na defanzivni mindset koji se iz Evrope prenosi na nase livade, na strah u derbi mecevima...

Link to comment
3 minutes ago, dragance said:

 

Pa ja zaista ne vidim koji to razlozi mogu biti da izvede onakav sastav, a da nisu nefudbalski? Ne secam se poslednjeg puta kada jesmo - to jest, secam se i tad vas je Robi dobio sa onim sto je imao. Bili li ste borbeniji i smisleniji, mada mi ono valjanje ne prilici vama, no ajde. A mi ko kokoske bez glave. Sta oni vide u Ivanicu, da ne pominjem Jovancica i ostale, mi nije jasno. Jos od proslog derbija sam hteo da ga zadavim.

 

Tako onda insinuraš da Deki dozvoljava sufliranje oko sastavljanja tima, i svojevoljno učestvuje u igri da se namerno izgubi od Partizana. Meni je to nezamislivo za 1 Dejana Stankovića

 

edit: po mom mišljenju, za pobede FKP u derbijima u Kupu je najzaslužnija motivacija, jer je nama to bukvalno spas sezone, a vi ste već rešili prvenstvo odavno. kao što je neko već ranije napisao

Edited by Filozof manijak
Link to comment

   Zvezda gubi derbije u poslednje vreme zato što u njih ulazi pod neprirodnom tenzijom, nametnutom od javnosti i to pre svega Zvezdaške. Nešto je o tome pisao Harper. Kad su Milojevićevi uspesi bili u piku pred svaki derbi se nametala obaveza, ne da Zvezda pobedi, nego da urniše Partizan, 3 razlike je bio neki minimum zahteva. To prosto niti je realno, niti je normalno. Uvek postavim pitanje, koji procenat tih utakmica se završio sa 2 ili više razlike u korist bilo kojeg tima? Poraz od Grobara je podignut na nivo epske katastrofe, ok, ta utakmica jeste uvek bila važnija od drugih, ali ovo je ludilo. Zato niko ne sme ni da pomisli da uputi iole rizičniji pas, samo prvom do sebe ili unazad. Nije baš da niko ne zna, pre svega ne smeju. Druga zabluda je da Zvezda ima ne znam kako moćniji tim od Partizana. U ovom trenutku nema. Natho, Sadik i Suma su na nivou na kome je od naših samo Ben. Sinoć su Grobari bili bolji za Sadika, kao onomad za Leonarda, ili Zvezda za Radonju, Kataija ili Huga. Praktično sve staje u tu jednu činjenicu.

 

    Ono što postaje ogroman problem je opstrukcija igre koja prerasta u grotesku, Partizan je poveo oko 60. minuta, trebalo bi precizno izmeriti, ali najiskrenije sumnjam da se do kraja sa nadoknadom igralo više od 15. Jasno je da bi se isto dešavalo i da je bilo obrnuto, uostalom radila je to Zvezda u Evropi, ali ono sinoć je zaista bilo bljutavo. 

Link to comment

Sećam se polufinala kupa 2012, Partizan na vrhuncu tole ere, nas vodi Ludan Vlakić, klub u jako lošem stanju, budžet jedno 10 puta manji nego danas... ali trener je veliki Žuti.

Prva tekma va bank, dosta otvoreno s obe strane, dobijamo 2-0 relativno srećno, ali zasluženo. Revanš, Robi me prilično iznenađuje, prvi put otkad je trener izvodi zatvorenu varijantu, samo Borha u napadu, mislio sam da ćemo se zatvoriti i grčevito™ braniti 2-0 iz prve. Bio sam malo i razočaran takvom postavkom, nisam to očekivao od Robija jer je u prethodne dve godine insistirao na tome da se igra fudbal, ima posed, tika taka i tako to. I šta se desilo? Razmontirali smo ih. Potpuno dominantni svakom segmentu igre, a ta defanzivna postavka bila je samo varka. 4-0, totalna dominacija agreggate. Naravno, grobari su tada vezali petu titulu, takvo je bilo vreme.

Šta hoću da kažem? Mi smo tada u dve utakmice izveli dve naizgled drugačije formacije, prvi put se otvorili, drugi put, kao, zatvorili, a rezultat bio isti. Jednostavno, ekipa je bila utrenirana, organizovana i spremna (i taktički i fizički) da može da odigra različite stvari, i da napadne i da se organizovano brani. I to sa dosta klimavim timom. A šta imamo danas- "trener je ekipu spremao za Evropu, pa ta ekipa ne može da igra na našim livadama, nije spremna za to" (ali može da osvoji 100 bodova uprkos tome), ili recimo "osećaju težak psihološki teret kada igraju sa Partizanom". More marš.

Edited by Nikodije
Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...