Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

Ne zajebavajte se, sta god da je Katai uradio zavrsilo bi se ovako. Prosto je trenutak u SAD takav da iza ovakvih objava ne sme da postoji cak ni debata o tome da li je ova kokoska uopste bila svesna sta je napisala i koliko je Katai odgovoran za nesto sto njegova zena misli. LA Galaksi nije smeo da se igra s tim i tu se prica za Kataija i njegovo igranje fudbala u SAD zavrsila. Reakcija kluba je bedna skoro koliko i kokoskina objava, verovatno isto toliko i autenticna, Katai nije i ne moze biti odgovoran za ono sto njegova zena pise po drustvenim mrezama. Medjutim, trenutak je osetljiv i o tome niko nije hteo ni da povede nikakvu debatu, svaki dalji pokusaj da se on odbrani i distancira zavrsio bi se tako sto bi klub bio optuzen da misli isto sto i jebena Tea Katai. On je kriv samo zato sto je ozenio glupacu ali to je manje-vise sudbina vecine nasih fudbalera koje ovakve sponzoruse bez funkcionalnog mozga zaskoce jos u omladincima.

Link to comment

Trenutak je neviđeno pipav, nagazili su Drua Brisa, živu legendu NFL-a za sto puta banalniju izjavu tako da je morao sutradan da piše izvinjenje a već su mu se nakačili na kosti i saigrači i kolege iz lige, Katai je nebitna pojava u Americi, može samo da pokupi pinkle i moli boga da ni njega ni ženu niko ne prepozna na njujorškom aerodromu kad budu presjedali, mada mislim da tu nije u opasnosti. 

Ali iskreno, malo je jeziv i taj teror PC govora ovih dana, nevezano za ovu kvočku. 

Link to comment

Ako nešto bude od povratka Kataia, makar i na polusezonu ( što kontam da bi i njemu najviše odgovaralo) to bi moglo da napravi drastičnu razliku u našim šansama za kvalifikacije za LŠ. Mada, nedavni Garsijin intervju u argentinskim medijima, gde je spomenuo nesnalaženje igrača tokom različitog pristupa igri u LŠ i na domaćim livadama, me je naveo da razmišljam o tome kako će Deki adaptirati taktiku za evropske kvalifikacije. Pošto visoki pressing će šljakati protiv manjih timova, ali nisam siguran da mi trenutno imamo kapacitet za taj stil igre sa jačim klubovima u Evropi. Dobra stvar je što i Deki deluje prilično "namazan" za trenera početnika, tj očigledno je da ne bazira igru tima na samo jednom taktičkom pristupu. U svakom slučaju, bar nam narednih 5--6 dana neće biti dosadno. [emoji7]

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment
1 minute ago, Hobbit slayer said:

Ako nešto bude od povratka Kataia, makar i na polusezonu ( što kontam da bi i njemu najviše odgovaralo) to bi moglo da napravi drastičnu razliku u našim šansama za kvalifikacije za LŠ. Mada, nedavni Garsijin intervju u argentinskim medijima, gde je spomenuo nesnalaženje igrača tokom različitog pristupa igri u LŠ i na domaćim livadama, me je naveo da razmišljam o tome kako će Deki adaptirati taktiku za evropske kvalifikacije. Pošto visoki pressing će šljakati protiv manjih timova, ali nisam siguran da mi trenutno imamo kapacitet za taj stil igre sa jačim klubovima u Evropi. Dobra stvar je što i Deki deluje prilično "namazan" za trenera početnika, tj očigledno je da ne bazira igru tima na samo jednom taktičkom pristupu. U svakom slučaju, bar nam narednih 5--6 dana neće biti dosadno. emoji7.png

Sent from my HD1913 using Tapatalk
 

 

Mi treba da napravimo funkcionalnu i prepoznatljivu igru, da igraci tacno znaju sta igraju i da imaju onoliko samopouzdanja i samopostovanja koliko mogu da izvuku iz dobre organizacije igre i medjusobnog ispomaganja na terenu. Ako nas neki velikan evropskog fudbala naguzi zato sto je mnogo bolji od nas, to je realnost i tako je treba prihvatiti. Ni sa onom oportunistickom igrom kod Milojevica nismo se bas proslavili sto se busenja Borjanove mreze tice. Mi smo se dva puta provukli u LS jer smo imali mnogo srece (nista lose, sreca je sastavni deo fudbala), mozda je necemo imati i treci put, ali to nista ne mora da znaci. Vazno je da se izvuce maksimum iz kakvog god kvaliteta koji mozemo da dovedemo i uigramo, da gledamo hrabru, odgovornu i disciplinovanu igru i, koliko je to moguce, da vidimo nesto i od fudbala. Navijacu koji je svestan odnosa u evropskom fudbalu to jednostavno mora biti dovoljno.

Link to comment

Apsolutno se slažem, na kraju krajeva bolje izgubiti mečeve u Evropi pokušavajući da se nadmećemo sa protivnikom, nego se nadati nekom rezultatu jajarskom taktikom sedenja u Borjanovom šesnaestercu.

Sent from my HD1913 using Tapatalk

Link to comment

Mislim da "jajarsku taktiku" necemo da gledamo kod Stankovica, ali moguce je da mu rezultati u Evropi pudu slabiji nego Milojevicevi.  Stankovic je do sada imao samo jednog ozbiljnog protivnika - Partizan.  Iako je Zvezda bila nesto bolja u toj utakmici, nije se bas proslavila.  Doduse Stankovic je tek poceo da radi u to vreme.  Sada tim izgleda dosta bolje ali vecina protivnika su bili slabi.  Da vidimo kako ce da odigra derbi u sredu.  Tu nece biti mnogo taktiziranja jer mora da se ide na pobedu (penali bi bili katastrofa s obzirom na skorasnji ucinak Zvezdinih penaldzija).  Ta utakmica ce da nam da neki bolji uvid sta da ocekujemo u Evropi.

Link to comment
2 hours ago, ArleKino said:

Zamišljam situaciju u kojoj Katai dolazi na sastanak sa upravom Galaxyja, govori o tome da je apsolutno protiv rasizma, da ga nikakav šovinizam ne zanima i onda poentira sa: "Eto, pitajte gospodina Džajića kakav sam!" Ovi iz Galaxyja ukucaju "Dragan Dzajic" u Google, nađu najsvježije rezultate i kliknu na sliku Džaje u čijem opisu stoji da uručuje dres Zvezde osuđivanom ratnom zločincu.

 

jeste brate, tako ce da bude... 

Link to comment
13 minutes ago, Dimitrije said:

Mislim da "jajarsku taktiku" necemo da gledamo kod Stankovica, ali moguce je da mu rezultati u Evropi pudu slabiji nego Milojevicevi.  Stankovic je do sada imao samo jednog ozbiljnog protivnika - Partizan.  Iako je Zvezda bila nesto bolja u toj utakmici, nije se bas proslavila.  Doduse Stankovic je tek poceo da radi u to vreme.  Sada tim izgleda dosta bolje ali vecina protivnika su bili slabi.  Da vidimo kako ce da odigra derbi u sredu.  Tu nece biti mnogo taktiziranja jer mora da se ide na pobedu (penali bi bili katastrofa s obzirom na skorasnji ucinak Zvezdinih penaldzija).  Ta utakmica ce da nam da neki bolji uvid sta da ocekujemo u Evropi.

 

Dolazi prelazni rok gde Terzic ima glavnu rec, tako da mislim da skoro nista iz igre ovog tima koji sad imamo necemo moci da zakljucimo, osim generalne filozofije kojom ce Stankovic pokusati da igra. S obzirom da su ova dva klinca vec markirana za prodaju neki tim tipa Borjan, Gobeljic - Milunovic - Degenek - Rodic, Ben - Sanogo - Ivanic - Garsija, Boaci - Tomane verovatno ne bi izgledao toliko lose, ali je veliko pitanje koliko ce od tih 11 igraca ostati u klubu.

Link to comment

U prelaznom roku nece moci da proda sve klince jer  mu za prvenstvo treba bar cetvorica koji nisu stariji od 21.  Ako ostane Konatar, i recimo da dovede Juga Stanojeva i  Erakovica iz Graficara, treba bar jos dvojca proverenih klinaca jer ovi pomenuti nisu jos uvek za startnih 11.  Prema tome, morace da zadrzi bar jednog a mozda i dvojcu od trojke Petrovic, Nikolic, Gavric jos najmanje polusezonu.  To je moj neki rezon koji mi drzi optimizam "dok majstori odu".   Zato mislim da onoj jedanaestorici koju ste nabrojali, mozda dodate dvojcu od ovih junosa koji trenutno igraju u prvom timu, plus rezervni golman, plus Babic, Pankov, Jovicic, Vulic, Gajic i mozda Garsija sto bi bilo 20 igraca sa kojima moze da se kombinuje, pravi taktika i igra.

Edited by Dimitrije
Link to comment
Mislim da "jajarsku taktiku" necemo da gledamo kod Stankovica, ali moguce je da mu rezultati u Evropi pudu slabiji nego Milojevicevi.  Stankovic je do sada imao samo jednog ozbiljnog protivnika - Partizan.  Iako je Zvezda bila nesto bolja u toj utakmici, nije se bas proslavila.  Doduse Stankovic je tek poceo da radi u to vreme.  Sada tim izgleda dosta bolje ali vecina protivnika su bili slabi.  Da vidimo kako ce da odigra derbi u sredu.  Tu nece biti mnogo taktiziranja jer mora da se ide na pobedu (penali bi bili katastrofa s obzirom na skorasnji ucinak Zvezdinih penaldzija).  Ta utakmica ce da nam da neki bolji uvid sta da ocekujemo u Evropi.

U svakom slučaju, klub Zvezdinog renomea treba da gradi prepoznatljivu igru, koja bi se naravno adaptirala prema postojećem igračkom fondu. Znam da to zvuči pomalo arogantno, pogotovo u svetlu činjenice u kakvoj situaciji se nalazi srpski fudbal, a i celokupno društvo, ali činjenica je da je Zvezda brand, i kao takva treba i da postavlja temelje "oporavka". Praviš prepoznatljivu igru, implementacija istog sistema u omladinskom pogonu, tako da se proizvode igrači koji su kompatibilni sa prvim timom, razvijanje skautske mreže u regionu i šire itd. Zvezda nikada neće biti u stanju da se finansijski nosi sa velikim klubovima, ali uz pametan rad, i manje lopovluka, može da se napraviti dosta profitabilna operacija. A da li bi u toj priči Tvorzan bio taj koji bi "kraduckao", ili bi neko drugi uleteo u šemu, to je već manje bitno. Na kraju krajeva, fudbalske malverzacije postoje u svim ligama i na svim nivoima.

 

Sent from my HD1913 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
55 minutes ago, Hobbit slayer said:

U svakom slučaju, klub Zvezdinog renomea treba da gradi prepoznatljivu igru, koja bi se naravno adaptirala prema postojećem igračkom fondu. Znam da to zvuči pomalo arogantno, pogotovo u svetlu činjenice u kakvoj situaciji se nalazi srpski fudbal, a i celokupno društvo, ali činjenica je da je Zvezda brand, i kao takva treba i da postavlja temelje "oporavka". Praviš prepoznatljivu igru, implementacija istog sistema u omladinskom pogonu, tako da se proizvode igrači koji su kompatibilni sa prvim timom, razvijanje skautske mreže u regionu i šire itd. Zvezda nikada neće biti u stanju da se finansijski nosi sa velikim klubovima, ali uz pametan rad, i manje lopovluka, može da se napraviti dosta profitabilna operacija. A da li bi u toj priči Tvorzan bio taj koji bi "kraduckao", ili bi neko drugi uleteo u šemu, to je već manje bitno. Na kraju krajeva, fudbalske malverzacije postoje u svim ligama i na svim nivoima.

 

Sent from my HD1913 using Tapatalk

 

 

 

Slazem se.  Meni jos uvek nije potpuno jasno u kojoj meri su Terzic i uprava korisni i u kojoj stetocine?  Dobar deo ppp zvezdasa ga ne podnosi i smatraju ga da je lopovcina koja ce Zvezdu da dovede do prosjackog stapa.  Kada cujem da je spreman da proda Nikolica i Gavrica, i kada vidim sliku sa Kapetanom Draganom, meni krv uzavre od besa.  S druge strane, ima stvari u klubu koje su dobre vec neko vreme.  Seniorski tim vec trecu godinu za redom dominira u domacoj ligi i ostvaruje rezulate u Evropi kakve nismo imali jos od pocetka 90-ih.  Ulaze se ozbiljnije u omladinsku skolu, i infrastrukturno, i organizaciono, i na polju rada.  Plod tog ulaganja je da juniorski timovi postizu dobre rezultate, i sto je jos vaznije, proizvode kvalitetne igrace koji konkurisu za seniorski tim.  Napravljen je, konacno, dobar razvojni tim (Graficar) koji isto tako igra kompetativan fudbal u svom rangu i priprema igrace za seniorski tim.  Ako bi glavna aktivnosti uprave bila lopovluk, kako onda objasniti ovaj "preporod" kluba koji se poklapa sa dolaskom Terzica?  Neko moze da kaze da to rade da bi mogli vise da kradu.  Mozda, ali od tog rada ima neke vajde i za nas koji gledamo i navijamo za Zvezdu.  Pre toga, kradja je postojala a fudbala i rezultata je bilo u tragovima.

Link to comment
1 hour ago, Dimitrije said:

Slazem se.  Meni jos uvek nije potpuno jasno u kojoj meri su Terzic i uprava korisni i u kojoj stetocine?  Dobar deo ppp zvezdasa ga ne podnosi i smatraju ga da je lopovcina koja ce Zvezdu da dovede do prosjackog stapa.  Kada cujem da je spreman da proda Nikolica i Gavrica, i kada vidim sliku sa Kapetanom Draganom, meni krv uzavre od besa.  S druge strane, ima stvari u klubu koje su dobre vec neko vreme.  Seniorski tim vec trecu godinu za redom dominira u domacoj ligi i ostvaruje rezulate u Evropi kakve nismo imali jos od pocetka 90-ih.  Ulaze se ozbiljnije u omladinsku skolu, i infrastrukturno, i organizaciono, i na polju rada.  Plod tog ulaganja je da juniorski timovi postizu dobre rezultate, i sto je jos vaznije, proizvode kvalitetne igrace koji konkurisu za seniorski tim.  Napravljen je, konacno, dobar razvojni tim (Graficar) koji isto tako igra kompetativan fudbal u svom rangu i priprema igrace za seniorski tim.  Ako bi glavna aktivnosti uprave bila lopovluk, kako onda objasniti ovaj "preporod" kluba koji se poklapa sa dolaskom Terzica?  Neko moze da kaze da to rade da bi mogli vise da kradu.  Mozda, ali od tog rada ima neke vajde i za nas koji gledamo i navijamo za Zvezdu.  Pre toga, kradja je postojala a fudbala i rezultata je bilo u tragovima.

 

Jednostavno. Terzic zna svoj posao, zna ljude u fudbalu, dobro je povezan i stoga u rukama ima tehnologiju kojom moze uspesno da upravlja fudbalskim klubom. Takodje je i neopevana lopuza kojoj svo znanje koje ima i koristi sluzi da nagoji kravu koju muze dovoljno da je ne ubije muzom a da izvuce maksimum profita za sebe. To neko vreme ume da traje ali se po pravilu zavrsi tako sto krava ipak pandrkne na kraju balade. Kao i svaka druga piramidalna shema koju su srpski tajkuni i wannabe tajkuni doktorirali.

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked this topic
  • Hamlet Strašni unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...