Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

Ne postoje reci kojima mogu da opisem mrznju prema domacim komentatorima. Ubijaju nas celu utakmicu Vulic i Rodic ali vazno je da se on israo pet minuta o Van La Pari, koji je uz Marina bio nas najbolji igrac. Jebo im pas mater bezobraznu, ne smeju da pisnu protiv nasih igraca i vecito su im stranci krivi za sve lose sto se desi. Valjda je VLP i Garsija trebalo da sami pokrpe sve idiotluke ostatka tima pa su ispali krivi sto ne mogu da pretrce bolje, jace i brze igrace od sebe i zato smo primili pet golova. To sto Gobeljic ne zna, Rodic nece a Vulic ne moze, komentator nije stigao da pomene.

 

Mi ne mozemo ovakve utakmice da igramo ni kad svi peglaju do maksimuma, ovakvi rezultati se dese kad nekoliko igraca odluce da im je dosta da se cimaju jer je utakmica vec izgubljena. Rodicu bih za ovo sto je radio veceras oduzeo platu za ovaj mesec, a za ono kurciranje kod cetvrtog gola bih ga jos i kaznio.Marin se isekao zbog one greske i iskljucio se iz utakmice, Vulic se nije ni pojavio osim kao nezainteresovani posmatrac onoga sto se desava oko njega, Kanjas iz povrede odigrao ubedljivo najgoru utakmicu otkako je dosao, Gobeljic standardno a Degenek neocekivano napravili po par bitnih gresaka, Tomane nije pipnuo loptu, ovi ostali su hteli po nesto ali jednostavno ili ne znaju ili su se iskljucili iz utakmice posle treceg gola.

 

Dobar deo naseg problema u poslednjih dvadesetak godina je psihologija i mentalitet igraca. Kad igramo kuci na punom stadionu jos se nesto i kocoperno rasire, kako izadjemo s naseg stadiona izgledamo jezivo, kao da su igraci isuvise impresionirani cim nalete na tvrdo. Nije problem izgubiti od ovakve ekipe, rano smo im se otvorili na izvol'te zbog onog primljenog gola iz prekida, ali malodusnost i kurcobolja nekih igraca je jednostavno neoprostiva.

Edited by harper
Link to comment
4 minutes ago, Dimitrije said:

Kod kuce igramo protiv Bajerna i protiv Totenhema.  Oba tima su nas samlela u prethodnim utakmicama.  Vrlo verovatno ce to da se desi i u Beogradu.  Ako Oly izgubi u Londonu i u Minhenu, moze da se desi da na misice izvucemo bod u Pireju, ali i to je na dugackom stapu.  Ako Oli osvoji bod na jednoj od utakmica na strani, pisemo propalo.

Ja bih bio prezadovoljan da mi izvucemo bod od ove dve kuci, Oly izgubi obe na strani, onda nam igra i minimalni poraz u Atini.

Link to comment
12 minutes ago, LeBron said:

Ja sam generalno zadovoljan jer smo bar pokusali da igramo. E sad jbg, razlika u klasi je velika.

Po svemu sudeci u Pireju cemo se boriti za trece mesto, mada ako otkinemo koji bod u dve kuci to bi bilo dobro, jer Oly samo protiv nas ima neke izglede za bodove do kraja.

 

Ne bih ja otpisivao Zvezdu u te dve utakmice kuci, mada posle ovoga veceras zaista izgleda neverovatno da otkinemo protiv Totenhema i Bajerna neki bod. I prosle godine smo primili 13 komada u gostima na tri utakmice pa smo kuci izmuvali cetiri boda. Totenhem nam je veceras pokazao gde nam je mesto sto se Lige sampiona tice, neko dovlacenje do treceg mesta bi nam bila puna kapa.

Link to comment
2 minutes ago, Ginekolog said:

Ne znam, cini mi se da nije samo do fizikalija, vec da smo odigrali nedovoljno agresivno.

 

Naravno da smo odigrali nedovoljno agresivno, o postavci i požrtvovanosti igrača da ne pričam, ovo što smo mi odigrali u odbrani je komedija, kulminacija je napad u kome je neko vukao loptu po levoj strani na 45 stepeni, i niko mu ne prilazi do 5 metara od gola iako naših 5 u petercu, još gore, jedan utrčava po sredini - takođe 3 metra nikoga oko njega, sam kao duh, pa onaj gol gde čovek dobija loptu na 10 metara, okreće se i šutira da ga niko ne dira, jednostavno, katastrofalno izdanje u odbrani, da ne kažem, blamiranje. I NE - to nema veze kakvi su oni što timski što individualno, ne ložite se. Jednostavno, ne zna se ko gde stoji, koga čuva, ko preuzima, pa ona kontra gde se dvojica naših, Milunović po sredini i ko još sa levog beka ne vraćaju no kaskaju u odbranu... Ja bi izbacivao napolje za takve stvari, pa gledaj sa klupe kontru dok ti kaskaš nazad. 

 

A čim malo i probamo u napadu nešto da uradimo (naravno, da nismo primili rani gol, ne bi ni probali, siguran samm), odmah smo "zaslužili gol", ne znam samo čime, lepo je što smo probali da igramo malo fudbala, ali mislim da nismo imali nijednu 100% šansu, ne znam čime smo zaslužili gol.

Ispada da sam kao neki hejter, ali utiska sam da se sve ulepšava puta sto, još od Olimpijakosa.

 

Link to comment
15 minutes ago, Frile said:

 

originalno na španskom je poćetino

 

kad englezi izgovaraju, to više zvuči kao početino...

 

Argentinski spanski bi bio i pošetino ali jeste pravilno i ć i č. Više PoĆetino.

 

Ja iskreno ne znam sta je Milojevic hteo. Niti ste igrali bunker, niti kompletni presing. Son i Kejn su stalno ulazili u false 9 pozicije a defanzivci ih pratili. Rupa izmedju defanzive i sredine ovoooolika, napad aj ok, onih 10 minuta delovalo kao da hocete. Pokusavao izgleda da ih iznenadi jer su ocekivali bunker a niste se upokojili (za svaki rispekt) ali jbg, ako vidis da ne ide u prvih 10-15 minuta, bolje i bunkerica nego da  se setaju po 16. 

Edited by Zlurad
Link to comment
17 minutes ago, harper said:

Ne postoje reci kojima mogu da opisem mrznju prema domacim komentatorima. Ubijaju nas celu utakmicu Vulic i Rodic ali vazno je da se on israo pet minuta o Van La Pari, koji je uz Marina bio nas najbolji igrac. Jebo im pas mater bezobraznu, ne smeju da pisnu protiv nasih igraca i vecito su im stranci krivi za sve lose sto se desi. Valjda je VLP i Garsija trebalo da sami pokrpe sve idiotluke ostatka tima pa su ispali krivi sto ne mogu da pretrce bolje, jace i brze igrace od sebe i zato smo primili pet golova. To sto Gobeljic ne zna, Rodic nece a Vulic ne moze, komentator nije stigao da pomene.

 

Mi ne mozemo ovakve utakmice da igramo ni kad svi peglaju do maksimuma, ovakvi rezultati se dese kad nekoliko igraca odluce da im je dosta da se cimaju jer je utakmica vec izgubljena. Rodicu bih za ovo sto je radio veceras oduzeo platu za ovaj mesec, a za ono kurciranje kod cetvrtog gola bih ga jos i kaznio.Marin se isekao zbog one greske i iskljucio se iz utakmice, Vulic se nije ni pojavio osim kao nezainteresovani posmatrac onoga sto se desava oko njega, Kanjas iz povrede odigrao ubedljivo najgoru utakmicu otkako je dosao, Gobeljic standardno a Degenek neocekivano napravili po par bitnih gresaka, Tomane nije pipnuo loptu, ovi ostali su hteli po nesto ali jednostavno ili ne znaju ili su se iskljucili iz utakmice posle treceg gola.

 

Dobar deo naseg problema u poslednjih dvadesetak godina je psihologija i mentalitet igraca. Kad igramo kuci na punom stadionu jos se nesto i kocoperno rasire, kako izadjemo s naseg stadiona izgledamo jezivo, kao da su igraci isuvise impresionirani cim nalete na tvrdo. Nije problem izgubiti od ovakve ekipe, rano smo im se otvorili na izvol'te zbog onog primljenog gola iz prekida, ali malodusnost i kurcobolja nekih igraca je jednostavno neoprostiva.

To je delom zato sto smo kao drzava retko vodili pobedonosne ratove na tudjoj teritoriji.  Kada pogledate spomenike velikih sila, vecina njih je podignuta u cast pobeda na teritorijama daleko od "domceg terena", na prekomorskim teritorijama, sa one straen kanala itd.  Nasi spomenici, s druge strane, obelezavaju uglavnom neki veliki pogibelj na nasoj teritoriji kada smo se branili do poslednjeg pa ili casno izgubli ili pobedili, uvek je to bilo tragicno i krvavo.

Edited by Dimitrije
Link to comment

 

 

 

 

... Ja bi izbacivao napolje za takve stvari, pa gledaj sa klupe kontru dok ti kaskaš nazad...

 

 

 

 

I uveo koga? [emoji23]

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Just now, Hobbit slayer said:


 

 


U uveo koga? emoji23.png

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 

 

 

Bilo koga ko će da se trudi, istrči, isprati igrača. Kao da je prevelika razlika u skilu između igrača naše odbrane i igrača sa klupe, ubilo se.

Link to comment
3 minutes ago, Zlurad said:

 

Argentinski spanski bi bio i pošetino ali jeste pravilno i ć i č. Više PoĆetino.

 

Ja iskreno ne znam sta je Milojevic hteo. Niti ste igrali bunker, niti kompletni presing. Son i Kejn su stalno ulazili u false 9 pozicije a defanzivci ih pratili. Rupa izmedju defanzive i sredine ovoooolika, napad aj ok, onih 10 minuta delovalo kao da hocete. Pokusavao izgleda da ih iznenadi jer su ocekivali bunker a niste se upokojili (za svaki rispekt) ali jbg, ako vidis da ne ide u prvih 10-15 minuta, bolje i bunkerica nego da  se setaju po 16. 

Bilo je kasno za bunkericu posle 2-0, a narocito posle Marinovog kiksa.  Za bunkericu je potreban ubuntu i svi-za-jednog-jedan-za-sve mentalitet.  To moze dok je rezultat neresen posle poluvremena, kada se protivnik pocinje da se nervira i gresi.  Posle primljenih golova to jednostavno ne ide. 

Link to comment

Krenula Zvezda ok, ajd da kazem hrabro da ne upotrebim tezu rec. Od pocetka je bio neki polu presing. Prva dva ste primili  zbog toga sto u odbrani nije znao ko koga prati. Da li se izlazi na Sona, na Kejna, ili se ceka. Trebalo je da se igra bunkerica i slobodni udarci. Brzi su, bolji. Ne ide da se sa njima trkas.

 

I ne znam sta je ono na kraju bilo. Milojevic se pozdravlja sa Pocetinom, ide u tunel. Sledeca scena Pocetino prica sa Kosanovicem valjda, pokazuje ka tunelu a ovaj mu prica "everything is ok, everything is ok"...?

Link to comment

U svakom slučaju, današnji rezultat je jedan reality check, zbog kojeg ne treba odlaziti u ekstrem barem što se tiče emocija. Imamo još dva meča kod kuće i realno bi mogli da se nadamo da otkinemo neki bod. Uz malo sreće, i uz "dupe uza zid" taktiku na kojoj je Miloje doktorirao, u Pireju možemo izvući rezultat dovoljan za LE...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment

Postoje neke sistemske stvari koje klub mora da uradi ako hoce da napravi iskorak u odnosu na ovo sto sada igramo. Nikada necemo biti konkurencija ovakvim timovima sto se kvaliteta tice ali kondicija, fizicka i mentalna priprema igraca moraju da budu mnogo bolje. Za pocetak bi trebalo namoliti Profu Radakovica da se vrati, ako on to uopste zeli, umesto onog debila koji sedi u strucnom stabu da bi krstio igrace pred izvodjenje penala. Zajebavanje s omladinskim pogonom kao sredstvom iskljucivo za prodaju igraca sto je brze moguce, takodje mora da prestane. Ista vrsta takticke, kondicione i psiholoske spreme mora da se spusti iz prvog tima na omladinski nivo kako bi nam klinci dolazili u seniorske godine koliko-toliko spremni za ikakav fudbal. To sto su nasi igraci fizicki ovoliko inferiorni je do nas, do naseg nacina treninga i do sportske kulture igraca. Uvek ce biti igraca kao sto je Son kojeg ne mozes ni lasom da uhvatis koliko god da si fizicki spreman ali ako moze Mateo Garsija sa svojih 60 kila da izgura Vertongena i uzme mu loptu ne vidim nijedan razlog zasto to ne bi mogli Vulic, Vukanovic, Rodic ili Gobeljic. Bukvalno jedini razlog zasto je VLP danas izgledao kao odrastao covek u odnosu na saigrace je to sto je igrao u Premijer ligi, on nije ni veci, ni jaci od igraca poput Vukanovica ili Pavkova.

 

Jednostavno, jureci ovakve ekipe koje ne mozemo da dojurimo neosetno cemo se podici za korak vise od ekipa slicnog kvaliteta sa kojima moze da se igra. Moze jos dosta toga da se uradi s nase strane da bismo bili bolji, necemo biti toliko dobri kao totenhem ali nema ni potrebe za nase ciljeve. Ovo sto smo gledali veceras je samo delom posledica kvaliteta ali dobrim delom je i nespremnost igraca da se prilagode brzini i snazi protiv koje su veceras igrali. Vadjenje na to da je nasa liga slaba pa nemamo jakih utakmica pada u vodu kad vidimo kako igramo u domacoj ligi. Ako bismo podigli intenzitet igre na tim utakmicama i produzili periode presinga, agresivne i napadacke igre pojacali bismo intenzitet tih domacih utakmica sami, a protivnik bi morao da se prilagodjava. Ovako da 'ladimo jaja da bismo odigrali tih desetak utakmica u Evropi i izblamiramo se u pola njih mozemo godinama, ali necemo uvek imati Milojevica i vile na nasoj strani da nas provlace kroz kvalifikacije.

Link to comment

Kad se pogleda statistika, ne izgleda tako lose:  Uspeli smo da uputimo prema golu 11 suteva od tog 5 u okvir.  Posed lopte nam je bio 45%.  Broj faulova 8 nasih naspram njihovih 10, od toga 2-3 nasa faula su bila u napadu (sto je posebno lose).  Ako se pogleda Dinamova statistika protiv Sahtjora, oni su napravili 22 faula prema Sahtjorovih 7, sto im je pomoglo da izvuku 2-2 u gostima.

Link to comment




 
I ne znam sta je ono na kraju bilo. Milojevic se pozdravlja sa Pocetinom, ide u tunel. Sledeca scena Pocetino prica sa Kosanovicem valjda, pokazuje ka tunelu a ovaj mu prica "everything is ok, everything is ok"...?


Nisam video scenu na mom feedu, ali uzevši u obzir Milojevu izjavu pre tekme da je jedan od njegovih asistenata bio na stručnom "doškolovanju" u Tottenhamu, gde se upoznao bliže sa Pochettinom, kontam da je u pitanju Kosan... Tako da bih konverzaciju njih dvojice pre stavio u kontekst poznanstva, a da to nema veze sa Milojem..

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...