Jump to content
IGNORED

Velja kruska u grlo zapadne


Dimitrije

Recommended Posts

:frust:

Taj dug je za javnost je 14 miliona da se vidi kako smanjujemo a onda kad prodamo igrača vadimo dug od 50 miliona "eto jbg vidite koliki dug mora da ga smanjimo".

Link to comment

porodica uspesnih :Hail:

jebote, ponekad se plasim zavolecu ga vise nego covica

ali veliko je srce zvezdasko ima mesta za sva tri nasa predsednika :heart:

Link to comment

Eh, šta bih dao da sam finansijski guru kao Terza, pa da od ove moje crkavice kupim Ferrari, neku kvalitetnu snajku kao što je navatao naš golman i par nekretnina po mondenskim mestima, i da mi još ostane kusur... [emoji19]

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
22 minutes ago, pbg12345 said:

porodica uspesnih :Hail:

jebote, ponekad se plasim zavolecu ga vise nego covica

ali veliko je srce zvezdasko ima mesta za sva tri nasa predsednika :heart:

 

Covic je van kosarke bio i jeste neuporedivo veca stetocina od Terzica ali njegovo i Terzicevo vodjenje klubova se ne mogu uporedjivati. Terzic je klasican sitni lopov kojem je sticajem okolnosti i negativne selekcije u srpskom drustvu upala sekira u med, njemu ako oduzmes kriminal kao sredstvo rada ne bi umeo na posten nacin da spoji dve lego kockice. KK Crvena Zvezda je sasvim dobro postavljen i organizovan pogon. Da Covic ima samo Gazprom kao sto ga ima Terzic, da uopste ne ulazimo u razlike oko toga koliko para se vrti u fudbalu a koliko u kosarci, Zvezda bi se svake godine vrtela tu oko cetvrtfinala Evrolige. Sa Covicem su drugi problemi, licni kompleks nize vrednosti, sklonost sukobljavanju i pravljenju konflikta sa svim i svakim, politicki i bezbednosni prtljag, nitkovluk i blamiranje maltene svaki put kad izadje u javnost, autoritarnost i izlivi mrznje prema svakom ko mu se suprotstavi ili makar ima drugacije misljenje. Krace receno, Covicevi licni deficiti su mnogobrojni ali poslovni u domenu kosarke nisu, tu ima dobrih i losih stvari ali pretezu dobre.

 

Uostalom, da zanemarimo UPPR koji je resavao nasledjene dugove prethodnih uprava, saldo Coviceve uprave otkako je preuzeo klub je objektivno u plusu. 14 trofeja, ulazak u cetvrtfinale Evrolige, realno uspostavljanje dominacije u regionalnoj kosarci, gomila velikih utakmica koje u ranijim periodima nisu bile karakteristicne za taj klub, odlicni odnosi sa Evroligom, organizacija nekoliko juniorskih evroligaskih takmicenja, stvaranje ili profilisanje velikog broja bitnih igraca za srpsku kosarku, odlicna unutrasnja organizacija koja je postavljena prema igracima. Ne znam koliko se to zna ali svaki Zvezdin igrac ima na raspolaganju obezbedjene kapacitete za individualni trening (fizicki ili kosarkaski) u svako doba dana, regulisan smestaj i njegovo odrzavanje, obezbedjen prevoz (za igrace prvog tima llicni automobil) i ishranu. Majk Cirbes je u jednom intervjuu pricao da nikada u zivotu nije igrao u organizovanijem klubu i da u Zvezdi igrac bukvalno ni o cemu ne mora da brine osim o kosarci. Covek dosao iz Nemacke koja je pojam organizacije, igrao za klubove kao sto su Bamberg, Bajern i Makabi.  Takodje, slabo se zna da je pre nekoliko godina Dejvid Blat dolazio u Beograd i nekoliko dana bio gost kluba, upoznavao se sa nacinom organizacije kluba. On je tada vodio Darusafaku s kojom je u to vreme postojala ideja da postane Fenerov razvojni klub u koji ce se dovoditi igraci koji imaju potencijal ali tog trenutka nemaju kvalitet da igraju u Feneru. Jedan od modela koje je proucavao je ovaj sistem na koji funkcionise Zvezdin pogon. Zna se ko je Dejvid Blat i koliko taj zna o kosarci.

 

Problem s tim Zvezdinim sistemom je klasican srpski i deli se na dva dela: 1. megalomanski je u odnosu na to koliko klub moze da zaradi i 2. pati od negativne selekcije jer Covic dr Nebojsa za saradnike bira ljude koji mu se nece suprotstavljati a ne vrhuske profesionalce. Sto se tice unutrasnje organizacije, nijedan klub u regionu nikada nije imao toliko pazljivo i kompleksno osmisljen infrastrukturni sistem podrske prvom timu i strucnom stabu. Za Terzica su takvi sistemi organizacije spanska sela, jedino sto on zna od matematike su procenti koje ubira od svakog posla u klubu za sebe i svoje pajtase.

Link to comment

nisi morao bas ovaj moj post uzeti kao slagvort za ovu pricu, zakljucice dobronamerni deo kulturnije polovine sportske sekcije ppp da se zaista divimo nasem rukovodstvu :D

 

ma jasno da je covic rekao bih pre svega intelektualno daleko ispred terze, a onda najpre iz toga proizilazi ovo dalje

covic je evo vec 30ak godina uspesan biznismen i politicar (zna se sta je to i kako se postaje u drzavi srbiji) , dogurao u jednom trenutku i do potpredsednika vlade, a ako je verovati 1 popularnoj teoriji, vrlo malo ga je delilo i da preuzme tu vladu, a kasnije verovatno i svu vlast u drzavi

on jeste odvratan lik, ne upleten u kriminal, vec jedan od organizatora drzavnog kriminala, ali svakao nije neki pilicar koji se tu pojavio igrom slucaja

 

no sve ovo pozitivno sto pises o organizaciji kluba, dakle ako je sve tako i jos daleko bolje, sve to pada u vodu kad on rodjenog sina koji pre svega nema telo za profi kosarku stavi u ekipu i ti ne na poziciju keselja, da se ispuca na +30 protiv nekog tamisa, vec da bude organizator igre ekipe tokom cele sezone

 

kakav li je tek utisak nekom igracu sa ne znam npr nesto nba iskustva, par godina ove vrhunske evropske kosarke, kad dodje, ako zatekne to sto pises, a onda shvati da ce deliti minutazu i(li) na terenu pored sebe trpeti debeljuskastog lika od 170 ciji je jedini kosarkaski kvalitet to sto je sin gazde :isuse:

 

to je bukvalno srbija u malom, cak i ako je nesto dobro organizovano tu je nepotizam ili vec nesto slicno u najgorem obliku da srusi sve ono dobro

 

terzic je druga kategorija

primitivac, vidno ogranicenih kapaciteta, spakovan u neki satro kvazi urban (makar u onoj meri kako to ex fudbaler iz srbije dozivljava) kalup, kom je glavni kvalitet da jasno zna svoje mesto u hijerarhiji i da je za gazdu spreman sve

istina, dugo godina, odnosno decenija u srpskom fudbalu i kriminalu koji ga prozima, pa u istom pliva kao riba u vodi

 

srecom, sin se vise lozi na skupa kola i sponzoruse, pa je makar marin miran kad je mesto u timu u pitanju :D

 

Link to comment



 
Za Terzica su takvi sistemi organizacije spanska sela, jedino sto on zna od matematike su procenti koje ubira od svakog posla u klubu za sebe i svoje pajtase.

Šojić 2.0


Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Link to comment
12 minutes ago, pbg12345 said:

nisi morao bas ovaj moj post uzeti kao slagvort za ovu pricu, zakljucice dobronamerni deo kulturnije polovine sportske sekcije ppp da se zaista divimo nasem rukovodstvu :D

 

 

Znas koliko mi zapinje sta ce ta ekipa da zakljuci iz bilo cega. Imam epsku kurcobolju po tom pitanju.

 

Igranje Filipa Slaninice Covica u prvom timu jeste slika i prilika Srbije danas, demonstracija u realnom zivotu onog cuvenog vica o Dzemalu Bijedicu i avionskoj katastrofi. To su neoprostive stvari. S druge strane, Svinjce iz nekog razloga ima veoma dobar odnos sa saigracima, narocito sa Zvezdinim strancima. Kako, zasto, ne pitaj me jer mi nije bas najjasnije, ali to je tako.

 

Sto se tice organizacije kluba koju sam pomenuo, ne iznosim to kao nesto pozitivno ili negativno vec tako kako jeste. Ne moze biti pozitivna organizacija koja je finansijski neodrziva i na najvisem nivou organizuje rad negativnom selekcijom i nepotizmom kako bi se sacuvala sujeta porodice Covic. To ce kad-tad da tresne o ledinu. Ali, da je zamisljeno kao zatvoren kompleksan sistem koji bi u drugim uslovima mogao sasvim dobro da funkcionise, to je prosto cinjenica. Terzic za tako nesto nema kapacitet, on je najobicniji muljator i lopovcina. Kao sto rekoh, da mu oduzmes kriminal ostalo bi mu taman toliko znanja i sposobnosti da prodaje sladoled na ulici.

Link to comment

Filip ne djeluje kao loše čeljade, samo očigledno da ima taj klik kao i ćale da nema blama da traži nešto što mu ne pripada, tipa mjesto u ekipi u kojoj očigledno nema šta da traži. Jbg, kompleksi su zajebani, pogotovo kao pogonsko gorivo. 

Link to comment
Just now, Shaq said:

nisam gledao ovog tomaneta, al potpisujem da je od njega i pavkov bolji a kamoli tek boacko :fantom:

 

Ma, kakav Pavkov. Najprecenjeniji igrac na svetu zbog ona dva gola Liverpulu. Pokusavamo po svaku cenu da ga prodamo ali nikog za sada nismo uspeli da zajebemo.

Link to comment

Pavkov je jako simpatičan lik, i realno bolji igrač nego što sam ja mislio, a i čini mi se, nego što je bilo ko mislio, prije nekih godinu i više dana. Al i dalje je prilično limitiran, i daleko iza Boakyea. 

 

Kakav je ovaj Tomane, nemam pojma. 

Link to comment
2 hours ago, gervasius twinkleminkleson said:

Pavkov je jako simpatičan lik, i realno bolji igrač nego što sam ja mislio, a i čini mi se, nego što je bilo ko mislio, prije nekih godinu i više dana. Al i dalje je prilično limitiran, i daleko iza Boakyea. 

 

Kakav je ovaj Tomane, nemam pojma. 

 

Pavkov je za nase prilike upotrebljiv kao target man. kad se juri rezultat ili igra sa dva spica. Starovremski centarfor koji igra na jedan, maksimum dva dodira. Kod takvih igraca sa niskim plafonom nije previse bitno protiv koga igraju i kakvog im je nivoa protivnik. Pavkov ce da nadskoci i Van Dajka ili zabije spicerajku Alisonu sa 25 metara ali nece predriblati, niti proci igraca 1 na 1 ni kad igra protiv treceligasa. Ima tih par stvari kao kvalitet i to je to. Za takve stvari ga treba koristiti ako ostaje, ulazak sa klupe u nekom 60. minutu kad se juri rezultat i preskace teren ili kad igramo protiv ekipa gde ne mozemo da uspostavimo igru na sredini terena. On ima nizak plafon ali tih par stvari koje zna radi dobro i moze da ih radi protiv vecine odbrana koje ga potcene.

 

Mnogo veci problem tog niskog plafona je kod igraca od kojih se na osnovu igara protiv slabijih timova ocekuje da mogu da prebace na visi nivo ali je tuzna istina da oni to nikada nece moci. Moja dva "ljubimca", Simic i Causic, su klasicni egzemplari te zablude. Oni mogu solidno da odigraju protiv mnogo slabijih timova ali cim se igra ubrza i pojaca kontakt igra postaju bespomocni na terenu. Pri cemu ne govorim o azdajama tipa PSG-a ili Napolija, protiv kojih nijedan nas igrac ne moze da se takmici ravnopravno, vec o timovima poput Mladosti iz Lucana, Vojvodine, Napretka ili Suduve, Spartaka iz Trnave i tako tih ekipa. Takvi igraci koji nemaju bukvalno nijedan izraziti kvalitet izgledaju sve losije sto je protivnik jaci a utakmica zahtevnija, jer ta oportunisticka igra koju moraju da igraju zbog manjka bilo kakvog posebnog kvaliteta ne prolazi u ozbiljnom fudbalu. Zato je Gobeljic sveukupno ostavio bolji utisak iako ima manje talenta od ove dvojice dunstera. Gresi, prolaze ga kao cunj, prave magarca od njega ali decko bar ima fizicku snagu i motor kojim pokusava da nadoknadi velike deficite u kvalitetu. O Jovancicu da i ne govorim. Ili Srnicu koji je sa uzasnim igrackim manama postigao dosta u Zvezdi. Takvi igraci su upotrebljivi kao pomocno osoblje u dobrom sistemu igre, Causic i Simic ce uvek biti igrac manje.

 

Pisem sve ovo a da ga jebem ne znam cemu. Milojevic i strucni stab odlicno znaju ovo sto pisem jer mnogo bolje poznaju fudbal od mene i jasno im je posle par treninga s cim imaju posla. Medjutim, niti se skauting pravi tako da se eliminisu takvi igraci, niti se forsiraju igraci sa visim plafonom tako da se kroz igre i trening minimiziraju njihove mane. Mi jos uvek robujemo praznim pricama o podeli u timu na znalce i trkace pa pokusavamo da napravimo neki balans izmedju te dve grupe, umesto da kroz trening postignemo ono sto vecina timova danas ima po default-u, da svi igraci mogu da trce koliko god je potrebno jer se to podrazumeva i da se tim formira na osnovu tehnicko-taktickih elemenata igre. Skauting nam se oslanja gotovo iskljucivo na finansijski aspekt, tih nekoliko igraca koji nam nose igru su iz toga izuzeti ali kompletan ostatak rostera se formira na osnovu procene koliko igrac moze da napreduje da bi ga prodali. I onda, kad iz tima izvadimo nekog od tih nosioca igre jer za njih jednostavno jedino i ima ponuda, kao sto je to bio slucaj sa Degenekom i Krsticicem, igra nam se raspadne, posto ta gomila mediokriteta ne moze brojnoscu da nadoknadi individualni kvalitet koji nam iscuri iz tima.

 

Tomane je za nase prilike solidan igrac ali solidni igraci su bili/jesu i Boace, i Ebesilio, i Kafu, i Jevtovic, i Jirka, i Ivanic, i Milunovic, a slabo sta su pokazali proletos. Neki nisu ni igrali. Milojevic mora da se vrati na sam pocetak svog boravka u Zvezdi kada je uspevao te solidne igrace (Le Talek, Donald, Kanga, Radonjic) da spakuje u dobru timsku celinu koja je pokazivala ozbiljne igre u Evropi. U takvom timu cak su i Stojkovic, Savic, Milic, jovicic, Babic i tako ti igraci pokazivali kvalitet kakav ovih dana ne pokazuju. Od toga ce umnogome zavisiti individualni ucinak. Ono sto je dobro kod Portugalca je to sto je dosta razlicit igrac od Boacija i Pavkova pa ce biti komplementaran sa obojicom, ko god da ostane (jednog od njih dvojice ce sigurno da prodaju). Brzi je mnogo od obojice, navikao je da igra u tranziciji pa bolje reaguje u sirem prostoru, aktivniji je u organizaciji igre i odbrani.

 

Uopste me ne bi zacudilo da Milojevic u jednom trenutku proba s nekim 3-5-2 ili cak 3-4-3 varijantama kao rezervnom formacijom, posto ne verujem da ce odustajati od svoje omiljene 4-2-3-1 kao osnovnom. Jirka je juce igrao na beku jer je Gajic sa mladom reprezentacijom ali u nekim kombinacijama mozda mu se smesi mala promena uloge u timu. Za tu alternativnu formaciju takodje ce biti neophodno da Pankov pokaze odredjenu hitrinu koju Milunovic i Babic nemaju, kako bi mogao da stiti ledja obojici. Ovaj Kanjas kojeg su izgleda takodje zavrsili je dobar igrac, on bi trebalo da nas resi mucenja sa Causicem ili Jovicicem u paru sa Jovancicem.

Link to comment
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...