Jump to content
IGNORED

Radnički Niš 2019/2020


Dali_man

Recommended Posts

Kada je dosao Ivica posle polovine jesenjeg dela sam pisao da osecaj vise nije isti. Pisali su mnogi.

Mozemo da pricamo sada sta drugi rade i da se ubedjujemo kako trebamo pristati na pravila koja diktiraju ti tamo.

Evo pristao sam da verujem da je to jedini pravi put, idem svaku utakmicu, dajem podrsku, navijam ali onaj osecaj ga nema.

Mogu ovde da se lazem sa vama ali sebe ne mogu da slazem. Amputiranje svesti ne uspeva i dzaba moj pristanak. Dzaba citanje postova, opravdanja, dzaba sve kad se ne radujem kao nekada. Jednostavno je tako!!!

 

Verujem da ima nesto i u ovome sa smanjenjem navijaca i simpatizera kluba.

 

Link to comment

Dobro opažanje, hteo sam i ja da pomenem da odlazak na utakmicu više nije isti. Ranije kad odem da gledam Radnički, išlo se "na nož" maltene, osećaj bunta, prkosa...

Sad mi je osećaj kao da sam u pozorištu. Dođem, sednem prekrstim ruke i čekam da se nešto desi a šta god da se desi nekako mi sve jedno... 

Mislim da to ima veze i sa utakmicama kao što je ova skoro kad su crveni pokrali Inđiju.. čemu takmičenje i utakmice kad se za početak zna da ti crveni moraju da budu prvi (isto važi i za one druge boje)? Timovi idu u BG znajući da moraju da izgube protiv nekih.. Naravno, tako je bilo i ranije, ali sad je stanje dosta radikalizovano

Pitam na prošloj utakmici pri rezultatu 1-3 onako utepan i potišten zbog pre svega manjka podrške naših navijača klubu jednog čoveka, što li mi dolazimo i dalje i šta nas tera... čovek mi lepo reče "po inerciji dolazimo brate.." 

Tako da što kaže Mareoklija, po inerciji mi ostali će dolazimo na utakmice, bez obzira na trenera, upravu, ligu.. al šta je sta ostalima i kako ih aktivirati to je ozbiljniji problem

Edited by zikaPantelej
Link to comment

Sve receno u zadnja dva posta... Mare zablistao, posle citanja njegovih carsava zadnjih  5 godina i 7 meseci, najzad...

Link to comment
4 hours ago, Dali_man said:

al niko od njih da odvoji vikendom 2 sata, stavi 150din u dzep za kartu, opciono jos 100din za fisek semenke i odgleda po koji mec. Tu moz pobegne od zene, majke, taste, ispsuje se po koga oce, voljti po domace igrace, voljti po gostujuce, sudije, Tonceva, i miran je kad dodje kuci. Usput moz se i desi nesto interesantno na terenu. Lepota fudbala je u tome sto ne mora da ga igraju vrhunski igraci, da bi bio zanimljiv i uzbudljiv.

 

Ovo bi trebalo da je suština fudbala na lokalu. Radnički je naravno mnogo veći od toga ali dobro si uočio problem pa rekoh da potvrdim. Taj motiv bi u Prvoj ligi ili po zonama trebalo da preovlađuje makar Zvezda i Partizan dobijali sav medijski prostor i sve pare ovog sveta. Ali negde je zaribalo, možda su ljudi pronašli drugi način da ventiliraju bes.

Link to comment
5 hours ago, Constantin said:

 

 

Generalno, interesovanje za fudbal je opalo. Nekad, kad gostuju blizanci, sever bude pun, a istok i zapad miksano. Poslednjih nekoliko gostovanja timova iz prestonice, sve manje i manje na tribinama. Sada je na severu, protiv Partizana, bilo grobara koliko nekad Meraklija na jugu protiv Javora ili Jagodine. Takođe i brpj pristalica crveno-belih je u opadanju na našem stadionu. Srazmerno, i kod nas se smanjuje broj prisutnih na tribinama. Mada, moram da primetim, a to je moje lično viđenje, Istok nekako ostaje standardno popunjen, iz utakmice u utakmicu, jug opada drastično, a "besni psi Ivice Tončeva" na zapadu je standardno popunjem ona 2-3 reda penzionera. Tako da ispada da su na istoku najverniji navijači Radničkog.

Jug je puk'o nakon Flore, kad su Meraklije pokusale da "privole" ostatak juga, ka zapadu, da predju u kop i popune mesta za pripremljenu koreografiju. Slicnu akciju su izveli par meseca kasnije kad su hteli da daju pocast Saletu Jataku. Mnogi su ispizdeli, deo juga je verovatno presao na istok, deo je batalio da dolazi zbog toga. Dve vrlo neprijatne i nepotrebne situacije.

2 hours ago, Redoran said:

 

Ovo bi trebalo da je suština fudbala na lokalu. Radnički je naravno mnogo veći od toga ali dobro si uočio problem pa rekoh da potvrdim. Taj motiv bi u Prvoj ligi ili po zonama trebalo da preovlađuje makar Zvezda i Partizan dobijali sav medijski prostor i sve pare ovog sveta. Ali negde je zaribalo, možda su ljudi pronašli drugi način da ventiliraju bes.

Nepostojanje kulture navijanja, u smislu dolaska na stadion iz utakmice u utakmicu, bez obzira na protivnika. Boljka cele lige, narocito izrazena kod vecitih jer je veca beda kad ti u gradu od dva miliona stanovnika dodje 2-300 ljudi na utakmice Zvezde i Partizana, a drugacije kad ti u gradu od 300 000, dodje 500-1000 gledalaca.  Opravdanje da se igra protiv "tamo nekog Javora" je idiotsko. U nekom od pretkola LE Ajntraht dobio neke Lihenstance sa 5:0 u gostima. U revansu im dos'o pun stadion. Frankfurcanima uopste nije bilo bitno ni ime ni jacina protivnika, ni nepostojanje rezultatske neizvesnosti.

 

Jos jedno idiotsko pravilo je i zabrana prodaje piva na stadionu. 

Link to comment
2 minutes ago, Dali_man said:

 

 

Jos jedno idiotsko pravilo je i zabrana prodaje piva na stadionu. 

To brate Dalivoje....i ne samao na stadionu, nego kreteni zabranili na kilometar oko stadiona...

Link to comment
6 hours ago, Dali_man said:

Jug je puk'o nakon Flore, kad su Meraklije pokusale da "privole" ostatak juga, ka zapadu, da predju u kop i popune mesta za pripremljenu koreografiju. Slicnu akciju su izveli par meseca kasnije kad su hteli da daju pocast Saletu Jataku. Mnogi su ispizdeli, deo juga je verovatno presao na istok, deo je batalio da dolazi zbog toga. Dve vrlo neprijatne i nepotrebne situacije.

Nepostojanje kulture navijanja, u smislu dolaska na stadion iz utakmice u utakmicu, bez obzira na protivnika. Boljka cele lige, narocito izrazena kod vecitih jer je veca beda kad ti u gradu od dva miliona stanovnika dodje 2-300 ljudi na utakmice Zvezde i Partizana, a drugacije kad ti u gradu od 300 000, dodje 500-1000 gledalaca.  Opravdanje da se igra protiv "tamo nekog Javora" je idiotsko. U nekom od pretkola LE Ajntraht dobio neke Lihenstance sa 5:0 u gostima. U revansu im dos'o pun stadion. Frankfurcanima uopste nije bilo bitno ni ime ni jacina protivnika, ni nepostojanje rezultatske neizvesnosti.

 

Jos jedno idiotsko pravilo je i zabrana prodaje piva na stadionu. 

de ti to usvet moz popijes pivo na stadionu a da ima iole alkohol ?

6 hours ago, Constantin said:

To brate Dalivoje....i ne samao na stadionu, nego kreteni zabranili na kilometar oko stadiona...

jok bre, ima ga tek od novo selo i nisku banju

Link to comment
Just now, Rumpelstiltskin said:

ima cvetka sa alkohol .....

Quote

Evropska kuća fudbala UEFA odlučila je da ukloni zabranu prodaje alkohola na mečevima Ligi šampiona i Ligi Evrope.

Alkohol će se moći prodavati na stadionu pre, za vreme i tokom utakmica pod ingerencijom UEFA od naredne sezone.

To u praksi znači da će jedina prepreka tome biti lokalni zakoni, pošto je u nekim zemljama poput Nemačke alkohol dozvoljen na stadionu, dok takav slučaj nije u Srbiji...

 

Link to comment
1 hour ago, Rumpelstiltskin said:

 

jok bre, ima ga tek od novo selo i nisku banju

Član 18

Zabranjena je prodaja ili konzumiranje alkoholnih pića u sportskom objektu ili na udaljenosti do jednog kilometra od središnje tačke sportskog terena u Beogradu, Kragujevcu, Nišu i Novom Sadu, a u ostalim mestima do 300 metara za vreme održavanja sportske priredbe, vazdušnom linijom

Link to comment
11 minutes ago, Constantin said:

Član 18

Zabranjena je prodaja ili konzumiranje alkoholnih pića u sportskom objektu ili na udaljenosti do jednog kilometra od središnje tačke sportskog terena u Beogradu, Kragujevcu, Nišu i Novom Sadu, a u ostalim mestima do 300 metara za vreme održavanja sportske priredbe, vazdušnom linijom

 

da, zaboravio sam da si bio pandur ..

 

edip

mislim legalista i stovalac zakona

Edited by Rumpelstiltskin
Link to comment
22 minutes ago, Rumpelstiltskin said:

 

da, zaboravio sam da si bio pandur ..

 

edip

mislim legalista i stovalac zakona

Nemoj takve sitnice da zaboravljaš :D

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...