Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

18 hours ago, gospa buba said:

imal stega josh?

hmm,  koja? 🤔

 

339106-01.jpg

 

ova sa trakom bio pun boks - slaba prodaja, ona u gornjem delu slike ugaona - ni jedna, čak ni one kojima polusvet ošteti ambalažu

 

pre dve nedelje bile masivne mašinske od livenog gvožđa - brzo se rasprodale

 

P.S. lidl na trošarini

Link to comment

Tužno je koliko je to sve jeftinije napolju... Npr. ovaj set u AT i ovaj poslednji kod nas.

 

Ili tehnika npr. - novi model tamo i stari model ovde.

 

Sad gledam, indijski orah je 12E/kg tamo. Kod nas je 2200RSD/kg. Ma skoro sve. Pride kvalitet neuporediv za većinu stvari - Formil tečni ovdašnji i tamošnji (koji je extra) veze nemaju jedan s drugim.

Link to comment
  • 3 weeks later...

Kakva beše politika vraćanja u Lidlu, u roku od 30 dana no questions asked? 

Impulsivno sam kupila samostojeći mikser, ništa posebno nije, ne treba mi to ipak. Nego mi deca urnisala jedan deo kartona iznutra onog što oblaže uređaj, je li to problem? 

Link to comment
On 14.10.2020. at 9:53, J-♣ said:

Јuče ujutru primetio da ima, razradio ideju, sračunao....

 

1517168832_lidlvino.thumb.jpg.49edfbb50eebef54046d8c5befbecc1f.jpg

 

pa popodne kupio! :)

 

 

 

 

 

 

 

jel valja?

i ja sam videla juce..ali sam kupila neki francuski sovinjon blanc koji mi se svideo

Link to comment

Nije vino nekog kvaliteta, mada čak bolje od nekih jeftinih flaširanih brendova, kad se uvede faktor novac pri poređenju još i odlično. U četvrtak su već skinuli akciju i podigli cenu onog što preostalo sa 170 na 220 rsd.

 

Razlog što sam kupio toliku količinu, 60litara, je u ideji da pravim vinjak, odnosno lozu, pošto imam kazan za rakiju. Litar vina koji sadrži 10% alkohola koštao me 117dinara, nešto malo jeftinije nego da sam kupovao grožđe koje bi dalo sličnu procenjenu količinu alkohola. Na ovaj način uštedeo na vremenu i radu.

  • Hvala 1
Link to comment
On 17.10.2020. at 9:45, J-♣ said:

Nije vino nekog kvaliteta, mada čak bolje od nekih jeftinih flaširanih brendova, kad se uvede faktor novac pri poređenju još i odlično. U četvrtak su već skinuli akciju i podigli cenu onog što preostalo sa 170 na 220 rsd.

 

Razlog što sam kupio toliku količinu, 60litara, je u ideji da pravim vinjak, odnosno lozu, pošto imam kazan za rakiju. Litar vina koji sadrži 10% alkohola koštao me 117dinara, nešto malo jeftinije nego da sam kupovao grožđe koje bi dalo sličnu procenjenu količinu alkohola. Na ovaj način uštedeo na vremenu i radu.

Zanimljivo ,mada nisam siguran da ces biti zadovoljan proizvodom. Baci u kazan kilo dva lepog zrelog mirisnog grozdja, kazu da tako moze da se oplemeni ono sto dobijes na kraju

Link to comment
" userid="9780"] Nije vino nekog kvaliteta, mada čak bolje od nekih jeftinih flaširanih brendova, kad se uvede faktor novac pri poređenju još i odlično. U četvrtak su već skinuli akciju i podigli cenu onog što preostalo sa 170 na 220 rsd.
 
Razlog što sam kupio toliku količinu, 60litara, je u ideji da pravim vinjak, odnosno lozu, pošto imam kazan za rakiju. Litar vina koji sadrži 10% alkohola koštao me 117dinara, nešto malo jeftinije nego da sam kupovao grožđe koje bi dalo sličnu procenjenu količinu alkohola. Na ovaj način uštedeo na vremenu i radu.
Ovo moraš da nam opričaš na kraju...

.... Shiit has hit the fan!

  • +1 2
Link to comment
10 hours ago, Haralampije said:

Zanimljivo ,mada nisam siguran da ces biti zadovoljan proizvodom. Baci u kazan kilo dva lepog zrelog mirisnog grozdja, kazu da tako moze da se oplemeni ono sto dobijes na kraju

 

Zaista ne znam na šta će to sve ispasti, nikad to nisam radio niti čuo iz prve ruke od nekog ko je to radio, samo pročitao da je moguće.

Pre 2 nedelje sam oformio kljuk* od ~40kg grožđa više sorti, crna tamjanika dominirala, a bio dokon pa odvajao petiljke.

 

20201007_grozdje.thumb.jpg.490e6804c07df1dbfff008caf51a6d98.jpg

Ovo ću kad "sazri", odnosno kad procenim da je fermentacija završena, ispeći za lozovaču. Nakon izlaska dobre rakije iz tabarke**, nastaviću da pečem da "uhvatim" patoku***, pa ću tu patoku zajedno starom sačuvanom patokom od pre 5god pomešati sa gore pomenutim "lidlovim" vinom, pa ispeći. Patoka će pojačati aromu da ono što ispadne bude lozovača.

Od vinjaka, pa i od konjaka odustajem, jer nemam drveno bure u kome bi rakija starila i od drvene oplate bureta dobila boju i onU aromu vinjaka, odnosno konjaka → tako da biće valjda lozovača, nadam se.

 

 

Za kolege forumaše koje ovi izrazi možda zbunjuju ;)

kljuk*=bure sa poklopcem u koje se stavlja voće da fermentira, tj. prirodni proces u kome voćni šećer prelazi u etil alkohol

tabarka**= sud/bure u kome je spiralna bakarna cev u kojoj para etil alkohola se kondezuje i curi na donjem otvoru

patoka***=rakija koja izlazi nakon "dobre" rakije sa malim procentom etil alkohola, a sa jakom i neprijatnom aromom

 

 

 

10 hours ago, Frank Pembleton said:

Ovo moraš da nam opričaš na kraju...

.... Shiit has hit the fan!
 

Naravno,

tamo negde na temi o rakijama home made

 

a ako uspem i smatram da je valjano, da degustiramo...  nekog dana, negde... otom potom. Svoje rakije ne prodajem, samo poklanjam ili ispijam sa ljubiteljima iste. :)

 

 

 

  • +1 5
Link to comment

Ako si stavio pre dve nedelje onda je gotovo,ali da ne mozgaš kupi negde širometar i znaš sigurno na čemu si ne košta puno.

 

Nećeš patokom dobiti aromu,najbolja opcija ti je da tu patoku doliješ odmah u kazan sa tim groždjem,pa posle sve to pomešaš sa vinom.

 

Ako nemaš bure probaj negde da nadješ negde suv hrast pa ubaci samo srce dobićeš boju i možda malo arome.

  • +1 1
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...