Jump to content
IGNORED

linda, srbinov prozor u svet egzotike...


gospa buba

Recommended Posts

Uzimao sam par puta za roštilj neko njihovo mese, i sve mi je bilo sasvim ok.

Neke pivske kobasice recimo, vidi se da su od mesa za razliku od recimo karneksovih, pa uštipci, medaljoni od dimljenog vrata... niko nije imao zamerku.

Ja tek ovim malim proizvođačima i mesarama ništa ne verujem. :ph34r:

 

  • +1 1
Link to comment

Slažem se, od banjalučkih i sarajevskih pa da belog, sve je OK kvaliteta, jedini put kad sam ja lično imao "problem" je sa prasetinom pre par godina, nije bila pokvarena (ili bilo šta slično) nego poprilično bezukusna.

 

 

Ali, generalno, nisu loši...

Edited by Jeremija
Link to comment
On 11.11.2021. at 13:47, renne said:

Pokupovao sve praznične slatkiše, panetonu, stolen, marcimane, džidžer bredove

Odličan kesten 399

 

Meni su profiterole sjajne. Mafini nisu loši al malko suvi za moj ukus, zato sam naručio i onaj njihov krem čisto da probam :fantom:

Link to comment

Što se tiče mesa, ukusi su naravno različiti ali vrlo grešite što se tiče kvaliteta, da ne ulazim u detalje.

Inače, Lidl ima problem sa kvalitetom mesa i u DE, i to im je najslabija karika...možete misliti kako je tek kod nas. Poznajem švabu u menadžmentu koji je dovodio Lidl u nas pa je info iz prve ruke. Opet kažem, ukusi su različiti ali Đurđević, Matijević...no no...

Prosečna lokalna mala mesara je 100x kvalitetnija ali i skuplja, pričam samo o sirovom mesu, polutrajne i trajne proizvode ne upoređujem...svuda je odron uglavnom.

  • +1 1
Link to comment
8 hours ago, Barti66 said:

Što se tiče mesa, ukusi su naravno različiti ali vrlo grešite što se tiče kvaliteta, da ne ulazim u detalje.

Inače, Lidl ima problem sa kvalitetom mesa i u DE, i to im je najslabija karika...možete misliti kako je tek kod nas. Poznajem švabu u menadžmentu koji je dovodio Lidl u nas pa je info iz prve ruke. Opet kažem, ukusi su različiti ali Đurđević, Matijević...no no...

Prosečna lokalna mala mesara je 100x kvalitetnija ali i skuplja, pričam samo o sirovom mesu, polutrajne i trajne proizvode ne upoređujem...svuda je odron uglavnom.

Verujem ti za lidl da je situacija losa, ali ne razumem drugi deo. Kako znas za prosecnu lokalnu malu mesaru da je bolja ? Mozda kupuje iz lidla, uvozi ono cemu je prosao rok trajanja, ima dil sa Matijevicem ?

Link to comment

Ja sam cuo slicne price o Lidl mesu, pogotovo od pocetka pandemije, da imaju problema sa transportom, hladnjace nisu dobre a mnogo se stoji na granicnim prelazima, pa dodje pokvareno.

 

Isto kupujem kod lokalnog mesara, rezon mi je da on sa tom cenom i marzom ne moze da prezivi ako ima posrednika poput nekog Matijevica u dobavljanju. Ne znam, mozda gresim.

Link to comment
2 hours ago, Lezilebovich said:

Verujem ti za lidl da je situacija losa, ali ne razumem drugi deo. Kako znas za prosecnu lokalnu malu mesaru da je bolja ? Mozda kupuje iz lidla, uvozi ono cemu je prosao rok trajanja, ima dil sa Matijevicem ?

Jednostavno, pružao sam im s vremena na vreme neke usluge i to preko 3 decenije, pa znam kanale nabavke a i mnogo što šta drugo.

  • Hvala 1
Link to comment

Istekao edit poodavno ali da nadovežem...

Nije svaka mala pouzdana naravno ali ima ih sasvim dovoljno i to za birati...ali naravno ima i onih koje su lošije čak i od već pomenutih velikih, kako sa linijom snabdevanja, tako i sa higijensko sanitarnim uslovima.

Šta sve čovek može iza paravana da zatekne čudo jedno :isuse:

Link to comment
4 hours ago, Lezilebovich said:

Verujem ti za lidl da je situacija losa, ali ne razumem drugi deo. Kako znas za prosecnu lokalnu malu mesaru da je bolja ? Mozda kupuje iz lidla, uvozi ono cemu je prosao rok trajanja, ima dil sa Matijevicem ?

Prosečna mala mesara nema tehnologiju da zajebe potrošača. Recimo ja kupujem meso u Agropapuku i zaista njihovo meso uopšte ne pušta vodu. Uvek se zajebavamo kako još nije nabavio špric da ubacuje rastvor u meso. O uvozu nema ni reči. To su količine o kojima mali mogu samo da sanjaju, zato i jesu mali. 

  • Hvala 1
Link to comment
Prosečna mala mesara nema tehnologiju da zajebe potrošača. Recimo ja kupujem meso u Agropapuku i zaista njihovo meso uopšte ne pušta vodu. Uvek se zajebavamo kako još nije nabavio špric da ubacuje rastvor u meso. O uvozu nema ni reči. To su količine o kojima mali mogu samo da sanjaju, zato i jesu mali. 
Agropapuk je daleko od male mesare.
Ali svejedno dobro je ako ne "piša".
To je plus svakako.







... Shiit has hit the fan

Link to comment
1 hour ago, Frank Pembleton said:

Agropapuk je daleko od male mesare.
Ali svejedno dobro je ako ne "piša".
To je plus svakako.







... Shiit has hit the fan
 

Verovatno je u međuvremenu porastao, to su ljudi koji su došli iz Slavonije? u Kukujevce, organizovali se u selu šta ko zna da radi i (valjda) im dobro ide.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...