Jump to content
IGNORED

Nova S


Frank Pembleton

Recommended Posts

Bila je neka priča od septembra da kreću sa ful info programom i jutarnjim.
Ovo drugo je odličan recept da ulupaju velike pare u ništa...
BTW, koliko vidim Prva/O2 nema više "muškog prezentera"...



... Shiit has hit the fan...

Link to comment

Kad se dele nacionalne frekvencije? Valjda je raspisan konkurs? Da li je Nova predala zahtev za dobijanje?

 

 

 

Regulatorno telo za elektronske medije (REM) nije raspisalo konkurs za dodelu nacionalne televizijske frekvencije godinu i četiri meseca nakon jednog neuspešnog pokušaja pronalaženja novog TV emitera.

 

avgust 2019

 

Savet Regulatornog tela za elektronske medije (REM) odbacio je prijave Studija B, TV BK i Kopernikusa za nacionalnu frekvenciju jer su u elaboratima kopirali sopstvene postojeće programske šeme, bez ikakvog unapređenja sadržaja, piše portal Cenzolovka.

 

februar 2020

Edited by Milosh76
Link to comment
2 hours ago, Frank Pembleton said:

Bila je neka priča od septembra da kreću sa ful info programom i jutarnjim.
Ovo drugo je odličan recept da ulupaju velike pare u ništa...

 

Već imaju Među nama, što je praktično kao jutarnji u 5 popodne.

Link to comment

meni uopste nije jasno to sa novom/n1

 

n1 je imala neku poziciju, informativni program, dosta onih emisija gde gostuju politicari/strucnjaci iz raznih oblasti na aktuelne dnevno politicke teme

 

i onda se osniva nova i tu se gura utisak, pa zabavni sadrzaj, ali koji opet zadire u ta dnevno politicka desavanja (kesic, ivanovic), sad kazete krecu sa full informativnim programom

 

zar svim time nisu sami sebi (n1) konkurencija?

vidim milos pominje i nacionalnu frekvenciju

 

zar nije imalo vise smisla utisak nedelje pre svega i slicno gurati na vec postojecu n1, za nju traziti nacionalnu frekvenciju i eventualno se pokusati bolje pozicionirati na trzistu u odnosu na konkurenciju

a nova da bude potpuno okrenuta zabavno sportskom(posto vidim i na to idu) sadrzaju

 

ovako ne vidim nikaakv smisao da imaju paralelne info programe, da sami sebi budu konkurenti

Link to comment

Mozda Nova hoce da dobije nacionalnu frekvenciju i zato skuplja "medijske zvezde" da ima sto raznovrsniji program... Nesto se iza brda valja.

 

 

Link to comment

Uplatih konačno 500 dinara da vidim na šta liči taj EON. Što se tiče Nove, bože me sakloni, povampireni pred-naprednjački B92-Prva klon. O tabloidnom vebsajtu da i ne pričamo.

Ne bi me čudilo da padne dil - lagano gasimo N1, vi nama nacionalnu frekvenciju za Novu, tu će da se malo više pojavljuje opozicija i sve kul. Kesiću i Ivanoviću svejedno, Olju će da drže reda radi. A možda je premeste na N1 (odnosno B92 Info).

Link to comment

Meni nije jasno zašto ignorišu terrestrial distribuciju. Ja sam zbog lige šampiona plaćao 600 din mesečno za program koji sam hvatao antenom i bukvalno nisam gledao ništa drugo osim arena i rtsa kad je neki sport. Doduše, ja ne gledam tv osim Utiska nedelje preko pozajmljenog eon naloga.

Link to comment
1 minute ago, Cyan said:

Meni nije jasno zašto ignorišu terrestrial distribuciju.

Ti baš ne pratiš šta se dešava u zemlji.

 

Teško da ignorišu, pokušali su da kupe Pink (uspeli u BiH i CG i pokrenuli Nove tamo s nacionalnom frekvencijom nakon što su kupili i Hrvatsku, nakon čega je Pink ponovo pokrenuo Pink BH i Pink M kao kablovske kanale), a zatim i Prvu i/ili B92 i ništa nije prošlo jer je Vučić naravno bio protiv pa su napravili Novu S, koja naravno nema nikakve šanse da dobije nacionalno zemaljsko pokrivanje.

 

U međuvremenu jebavaju SBB na sve moguće načine (EPS podiže cenu za stavljanje kablova na njihove stubove, otežavaju im dobijanje dozvola za kopanje i stavljanje optičkih kablova, RTS dao ekskluzivu Telekomu za distribuciju kanala van Srbije i u Srbiji za specijalizovane kanale (Drama, Muzika, Trezor...) i snimaju zajedno serije, Telekom preuzeo distribuciju gomile kanala iz regiona...).

Link to comment

Nisam znao za pokušaje kupovine Pinka, Prve i B92, a znam za probleme sa kabliranjem, a čini mi se da baš za komercijalnu T2 distribuciju Telekom ništa ne plaća.

Mislio sam da bi delimičnim prelaskom na T2 i kombinacijom plaćenog i besplatnog programa rešili sebe bede distribucije preko kabla i satelita.

Link to comment
15 hours ago, Friend said:

Zaista je otrpeo citajuci one bljuvotine, jadnicko :fantom:

 

 

da, jadan on, tako trpeljiv. mnogo ovh trpeljivih koji su godinama citali naprednjacke pomije sastavljene u centralnoj otadzbinskoj upravi sada zahvaljujuci novoj mogu da operu biografije.

Link to comment
1 hour ago, Cyan said:

Doduše, ja ne gledam tv osim Utiska nedelje preko pozajmljenog eon naloga

Na kim si provajderu? Ja probao sa pozajmljenim nalogom, na Telekomovom netu. Ali eonovi serveri vraćaju http 403, ispisuju "nije dostupno preko vašeg isp", #dasevidin1... Vrv otkazujem posle ovog prvog meseca.

 

Edited by Zabalujev
Link to comment
4 hours ago, pbg12345 said:

meni uopste nije jasno to sa novom/n1

 

n1 je imala neku poziciju, informativni program, dosta onih emisija gde gostuju politicari/strucnjaci iz raznih oblasti na aktuelne dnevno politicke teme

 

i onda se osniva nova i tu se gura utisak, pa zabavni sadrzaj, ali koji opet zadire u ta dnevno politicka desavanja (kesic, ivanovic), sad kazete krecu sa full informativnim programom

 

zar svim time nisu sami sebi (n1) konkurencija?

vidim milos pominje i nacionalnu frekvenciju

 

zar nije imalo vise smisla utisak nedelje pre svega i slicno gurati na vec postojecu n1, za nju traziti nacionalnu frekvenciju i eventualno se pokusati bolje pozicionirati na trzistu u odnosu na konkurenciju

a nova da bude potpuno okrenuta zabavno sportskom(posto vidim i na to idu) sadrzaju

 

ovako ne vidim nikaakv smisao da imaju paralelne info programe, da sami sebi budu konkurenti

da bi se napravila prva-pink-b92 za opoziciju, N1 ima negativan prizvuk kod mnogih, a ovo bi moglo da privuče deo publike sa pomenutih televizija

 

prosto, narodska n1

 

 

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...