Jump to content
IGNORED

Nova S


Frank Pembleton

Recommended Posts

Milioner je poprilično dosadan i spor format koji je svoju popularnost bazirao na sjajno upakovanoj dramatizaciji i u to vreme visokim produkcijskim standardima, svetlo, scena, originalna muzika (preko 150 zvučnih tema i stingova), i indukovanim hajpom ponajviše lajfčendžer nagradom koja je u većini zemalja stvarno milionska.

Konkretno u Italiji su prekidali centralni dnevnik kao da se uključe pred poslednje pitanje nekom takmičaru. U Indiji recimo, koja im je jako zahvalno tržište hajp je išao dotle da se statisti u publici otimaju i žešće plaćaju priliku da učestvuju u šouu (dok kod nas standardno dolaze po sendvič i sok lol). Čak je i film Milioner iz blata produkcija firme Celador koja je i licencor formata. Tu se još dodatno održava romansirana iluzija o živom programu.

Kao takav, baš po rečima autora, garantuje premijum gledanost dve godine do maksimalno četiri a za sve naredne sezone za neku iole prihvatljivu gledanost potrebno je dosta truda i produkcijskih trikova - osveženja formata, dinamika podele nagrada, odabir živopisnih takmičara, diskretna "režija" (npr ultra jakom takmičaru postaviti vrlo lako pitanje ali iz oblasti gde je tanak prema njegovom detaljnom profilu itd.

 

 

 

Edited by francuski sobar
Link to comment

Ja sam gledao opet na YT kviskoteku uz osamdesetih. I to je format koji mi se najviše svidja. Old skul opšte obrazovanje a ne pab kviz trivija. Naravno, od toga nema ništa. Sada mora da se propada u rupu i izdrkava dramskim pauzama pre tačnog odgovora. 

  • +1 2
Link to comment
4 minutes ago, Hamlet Strašni said:

Ja sam gledao opet na YT kviskoteku uz osamdesetih. I to je format koji mi se najviše svidja. Old skul opšte obrazovanje a ne pab kviz trivija. Naravno, od toga nema ništa. Sada mora da se propada u rupu i izdrkava dramskim pauzama pre tačnog odgovora. 

 

Dobar pab kviz nije trivija.

Link to comment
1 minute ago, Hamlet Strašni said:

Ok. Prihvatam, nisam nikada bio na pab kvizu.

Pab kviz je daleko od trivije, ima težih pitanja nego u Kviskoteci ;)

  • +1 1
Link to comment

Hm. Nešto teško ne mora da znaci da nije trivija. Koji klubovi su osvajali prvenstvo Engleske i u 19 i u 20 veku nije lako pitanje ali je trivija. Kako se zvao prvi muž Merlin Monro,  prva knjiga Biljane Habjanović, najviši čovek na svetu itd. 
 

 

Link to comment
Just now, Hamlet Strašni said:

Hm. Nešto teško ne mora da znaci da nije trivija. Koji klubovi su osvajali prvenstvo Engleske i u 19 i u 20 veku nije lako pitanje ali je trivija. Kako se zvao prvi muž Merlin Monro,  prva knjiga Biljane Habjanović, najviši čovek na svetu itd. 
 

 

Vidi se da nisi bio na ozbiljnom pab kvizu.

Edited by Ptica trkacica
Link to comment

A sta je uopste granica izmedju opsteg obrazovanja i trivije ? Obrazovanje bi bilo da je bitka bila 1876, a trivija da je bas u toj bici ucestvovao pradeda druge Ronaldove zene ?

  • +1 2
Link to comment

Zavidim vam na Evropskim pab / trivija kvizovima onoliko, jer sigurno nisu usko teritorijalno ograničeni kao ovde gde sam. Sve je toliko suženo na zemlje eng. govornog područja a pogotovo na Sev. Ameriku (minus Meksiko) da boli. Ne postoji pitanje iz literature a da nije o Šekspiru, iz istorije da nije o nekom USA predsedniku, iz sporta a da nije o hokeju ali am. fudbalu. Jednom je bila kategorija 'Food' (u varijanti lokalnog Jeopardy-ja) i mislio sam da ću tu da pokidam da se radi o internacionalnom poznavanju namirnica, jela, začina ... Imao sam nula poena jer od 5 pitanja, 3 su počinjala sa 'Ovaj lanac brze hrane ...' a 2 'Ovaj soft-drink...'.

Jebala vas hrana!

 

Kvizove obožavam, ne znam da li sam ijednu hrvatsku Potjeru propustio u poslednjih nekoliko godina (mnogo mi je bolja od naše, a milion puta od Milionera koji mi je abnormalno dosadan sa onim beskonačnim drvljenjem 'da li ste sigurni ... razmislite još jednom ...no ... onda šta ćemo ...'

Link to comment
47 minutes ago, Lezilebovich said:

A sta je uopste granica izmedju opsteg obrazovanja i trivije ? Obrazovanje bi bilo da je bitka bila 1876, a trivija da je bas u toj bici ucestvovao pradeda druge Ronaldove zene ?

 

Evo sjajnog primera gde pocinje sa trivijom, prelazi na obrazovanje i zavrsava trivijom :D

 

 

  • +1 1
  • Wub 2
Link to comment
1 hour ago, Hamlet Strašni said:

Ok. Prihvatam, nisam nikada bio na pab kvizu.

 

Ako poželiš, javi, šaljem te na najjači u zemlji.

 

1 hour ago, Ptica trkacica said:

Pab kviz je daleko od trivije, ima težih pitanja nego u Kviskoteci ;)

 

Ljudi sa pab kvizova mahom lagano osvajaju tv kvizove.

  • +1 2
Link to comment
1 hour ago, centrifuga said:

Kvizove obožavam, ne znam da li sam ijednu hrvatsku Potjeru propustio u poslednjih nekoliko godina (mnogo mi je bolja od naše, a milion puta od Milionera koji mi je abnormalno dosadan sa onim beskonačnim drvljenjem 'da li ste sigurni ... razmislite još jednom ...no ... onda šta ćemo ...'

 

Potjeru sam pratio do Tarikovog odlaska. Za razliku od naše, ona se emituje 5x nedeljno i to im prolazi.

 

4 minutes ago, copkillah said:

Ljudi sa pab kvizova mahom lagano osvajaju tv kvizove.

 

U Milijunašu su zbog korone izbacili publiku i stavili "tri znalca" pab kvizaša koji skoro sve pogađaju, daleko bolja pomoć.

  • +1 1
Link to comment

meni je miloner bio draži kviz od potere, kod potere me je nerviralo ono udruživanje i naročito kad takmičar ide na najmanji iznos

 

 

uvek sam se pitao kako dele lovu? na ravne časti ili koliko je ko osvojio pre finalne potere

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...