Jump to content
IGNORED

Amazon Prime Video


Mil@n

Recommended Posts

1 hour ago, goofs said:

Pretpostavljam da je mislio na onaj deo kada Pajkova baca magije, deluje malo, ne znam, čizi, sci/fi channel 2004ta recimo.

 

Ostalo mi se čini baš dobro, fotografija, krajolik, enterijer, eksterijer, kostimi, oni troloksi (ne znam kako su to preveli kod nas?) izgledaju dosta dobro, onaj Voldemort je odličan.

Kad imaš toliki budžet i gomilu anonimus glumaca znaš da su pare otišle negde smisleno, ili u pranje novca :D ili u produkciju.

Troloci* 
Kamera je odlicna, scene borbe jos bolje ..... Ono sto ja kao covek koji je ceo serijal procitao vise puta mogu da zamerim je sto su odredjeni fragmenti price zbrzani (mada razumem zasto je to odradjeno) pa prosecan gledalac koliko god to zeleo u startu nema sanse sve da pohvata. Ali se takodje mnoge bitne stvari u prakticnim primerima objasnjavaju: tri zakletve Aes Sedai - kada Moiraina pocinje da usmerivacki obrazuje Egvenu, odnos AS i njenog zastitnika - dok Ninaeva pokusava da sanira Moiraininu ranu .... itd itd, da ne nabrajam vise otici cu u preveliki spoiler a ima sigurno ljudi koji nisu gledali. Tako da ima i te kako nade da ce do kraja prve sezone mnoge stvari postati daleko jasnije, ali se takodje nadam da ce mogostosta ostati pod velom misterije. 
Sve u svemu opasno zajeban posao je ekranizovati jedan od najpopularnijih i najcitanijih fantasy serijala svih vremena (preko 90 miliona - poredjenja radi pre nego sto je GOT izasao Martin je Pesme leda i Vatre prodao u nekih 20ak miliona primeraka, a za vreme i nakon ekranizacije je skoro pet puta skocila prodaja knjiga), tako da cu im dati fore. Potencijala sigurno ima.

Edited by Sandugp
Link to comment

Da se ne ponavljam, fale im dve vrlo važne scene u prvoj epizodi. Takodje, mislim da fali malo bolje objašnjenje Saidina i Saidara za početnike. Meni je prva epizoda bila mračna i jeftindžijska, što vizuelno, što glumački ali dobro ima ljudi kojima se dopada i to je ok. Druge dve epizode su mnogo bolje, sinuo je prostor, boje u šumi, Whitecloacks, itd. Glavni problem ovde će biti kako staviti toliko obiman materijal u 7-8 sezona, kao što neko reče već. To znači da će biti rupa i rupa, umešnost će biti da to budu manje bitni sadržaji (čega ima hvala bogu koliko voliš u serijalu). 

Edited by Mos
Link to comment

Saidin i Saidar jos uvek pomenuli nisu. Sve se svodi na Jednu Moc. Njene muske i zense polovine se nisu doticali. Sto ne znaci da nece - videcemo.
Vec je jedan vrlo bitan lik izostavljen, verujem da ce toga biti jos... Odredjeni likovi ce verovatno pokupiti radnju vise likova iz knjiga. Jer realno to je serijal sa oko 1000 likova - nelogicno bi bilo ocekivati da se sve potrpa u seriju :) 
@Mos, ako te ne mrzi stavi u spoiler scene koje mislis da fale. 

Link to comment
On 22.11.2021. at 8:05, Mos said:

Ja sam želeo da mi se dopadne i samo sam se nadao početku uzetom iz prve knjige. Lews Therin Telamon, koji za trenutak izlazi iz ludila i vidi kako je pobio sve koji su mu bili dragi, pa onda flash forward na porodjaj u snegu na obroncima Dragonmounta. 

 

Takodje, malo više akcenta bih stavio na kolibu al'Thorovih, razgovor njih dvojice o poreklu, mač sa znakom Čaplje, itd., umesto na random manhunt Crvenog Ajaha (ta scena bukvalno ništa neće objasniti nikome do pred kraj sezone kad će je se malo ko sećati).

 

Kako god, rodilo se, valja ga nunati. :D

Link to comment

Neko nepisano pravilo je da se prva 2-3 dana od pustanja epizode komentari stavljaju u spojlere.

 

Zazivela je debata, mozda da se otcepi u svoju temu? Mada Amazon nema nekih drugih serija koje ce preokupirati temu, ali doci ce Lotr pa ce sve biti izmesano.

I ne znam ima li potrebe da se napravi VIP tema gde ce citaoci knjige moci slobodno da diskutuju o razlikama i sjebovima u seriji? Isto kao za GoT sto je bilo.

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Neko nepisano pravilo je da se prva 2-3 dana od pustanja epizode komentari stavljaju u spojlere.

 

Zazivela je debata, mozda da se otcepi u svoju temu? Mada Amazon nema nekih drugih serija koje ce preokupirati temu, ali doci ce Lotr pa ce sve biti izmesano.

I ne znam ima li potrebe da se napravi VIP tema gde ce citaoci knjige moci slobodno da diskutuju o razlikama i sjebovima u seriji? Isto kao za GoT sto je bilo.

 

Mozda nisu zanimljive za komentarisanje, ali marvelous mrs maisel i the boys su must watch.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...