Jump to content
IGNORED

Midterms 2018 and beyond


theanswer

Recommended Posts

1 hour ago, peralozac said:

 

 

Navijam za Bernija, ali generalno me najviše nerviraju mnogobrojni komentari njegovih sledbenika koji ne planiraju da izađu na glasanje ako on ne bude kandidat. Takvu isključivost nisam primetio na pozicijama desno od dede. Ljudi misle i ovo i ono, ali ogromna većina se ipak izjašnjava da će glasati za njega, makar i zapušenog nosa.

 

Te 2 grupe imaju različite aspiracije. Ovi prvi žele promenu, npr. da ne moraju više da se crowdfund-uju za insulin i slično, a možda čak i da završavaju diplome bez ogromnih dugova. Ovi drugi prevashodno žele da vide smenu Trumpa bilo kojim demokratom*, a veće sistemske promene su im ili nebitne, ili čak nepoželjne.

 

Oni su "greškom" u istoj partiji, kao što nedavno reče AOC.

 

 

 

Spoiler

*Može čak i republikanski gradonačelnik Bloomberg, što se njih tiče.

 

Link to comment
3 hours ago, Weenie Pooh said:

Sreća njihova da su tebe imenovali za portparola, vidim da imaš dubok insight i rasno i generacijski.

Nego,

 


:hail:

 

Pa za razliku od tebe živim ovde i vidim da nijedna od prve 3 stvari koje mi padaju na pamet da bi <25 crnce mogle da zanimaju nije pokrivena od strane demokrata:

 

- Reforma osnovne i srednje škole. Belci se pobiše da žive u krajevima gde su dobre osnove i srednje škole. Crnci nemaju para da tamo žive. Zašto bi mlade crnce zanimale besplatne studije ako do njih uopšte ne mogu da dodju jer im skor za upis na fakultet loš, a loš je jer su išli u lošu školu? Preraspodela finansiranja school districta i ulaganje u te skole bi bio pun pogodak.

 

- ranije su velike firme koje zapošljavaju dosta tehničara (recimo ATT) imale program gde su nudile obuku i zaposlenje po krajevima gde su živeli crnci i hispanici. To se sve postepeno ukidalo od polovine devedestih. inicijativa za povratak takvih programa bi im više značila nego “ ua Wall Street, ua bogataši” parole.

 

- siromašni krajevi retko u blizini imaju samoposluge u kojima mozes da kupis namernice koje su hranljive za decu. uglavnom su u tim krajevima benzinske pumpe i manje prodavnice koje prodaju čips, koka kolu i slično djubre, a to su jedine prodavnice do kojih oni uopste mogu da dodju. Program koji bi im omogucio pristup namernicama koje su potrebne deci u razvoju bi njima mnogo znacio.

 

 

 

 

Link to comment
1 hour ago, Indy said:

Oni su "greškom" u istoj partiji

 

Neke Bernijeve pristalice se licemerno ponašaju (u najavi) po mom mišljenju. Hoće da koriste stranačku infrastrukturu i računaju na glasače koji će za dedu da glasaju i zapušenog nosa, ali im ne pada na pamet da u slučaju tough luck ishoda postupe isto.

Link to comment
37 minutes ago, peralozac said:

 

Neke Bernijeve pristalice se licemerno ponašaju (u najavi) po mom mišljenju. Hoće da koriste stranačku infrastrukturu i računaju na glasače koji će za dedu da glasaju i zapušenog nosa, ali im ne pada na pamet da u slučaju tough luck ishoda postupe isto.

 

Zavisi šta se smatra tough luck ishodom. Mislim da je većina bernie pristalica sasvim spremna da podrži drugog dem. kandidata koji fer & skver osvoji plurality/majority (po onome što vidim online, što naravno nije 100% reprezentativno za RL.)

Link to comment
10 hours ago, ravena said:

 

pa ne slazem se sa odgovorom. potpuno je van konteksta glasanja u americi. elektori i postoje jer svaka od 50 drzava ima neku svoju specificnost. za sve ostale zemlje na svetu koje bastine visestranacje postoje ankete i one postoje i u slucaju americkih izbora. sve i da je sanders ili bilo ko drugi pobedio ubedljivo u ajovi i nju hempsiru, sta to znaci za birace u kaliforniji? pa nista. sta znaci za njih sto je bajden dobio u karolini? naravno da je dobio, drugacije je biracko telo. zasto bi blumberg sad i izlazio na izbore? nije se pojavio u cetiri drzave, nema vise sansi jer ga biraci u mejnu i nekoj tamo oklahomi vise ne smatraju elektabiliti.

 

Koji moj onda postavlja pitanja, vidim iz prvog posta da se ne slažeš ali ti ignorišeš odgovor koji sam već napisao i postavljaš opet pitanje a imaš moj stav. 

10 hours ago, Indy said:

Nigde komentara da je mayor Pete odustao?

 

Ne da to menja nešto... 

 

 

 

Napisah gore da je stvarno ispao pacov :D dole pišem što 

2 hours ago, Lezilebovich said:

@theanswer - ko je bio drugi izbor glasačima Steyera i Butiđiega, odn. za koga se očekuje da će profitirati od njihovog povlačenja ? 

 

Od Butiđeđa će profitirati naravno najviše Bajden zato je ovaj i izašao. Ne slažu se ankete oko toga kome idu glasovi, ali jednostavna je činjenica da će sada Bajfenu biti mnooogo lakše da u gomili država prebaci 15% slično i sa Voren možda bude.. I to onda automatski umanjuje značaj Bernijevih pobeda i količine delegata koje dobija

Link to comment

sada postoji pritajena ali veoma izvesna sansa da Baba lukavo cilja na brokersku konvenciju na kojoj bi otela kandidaturu Brniju i zato se ne povlaci.

ovo kurvanje nije joj trebalo pod stare dane. 

videcemo kako ce Brni da pocisti Kaliforniju.

 

 

 

Link to comment
30 minutes ago, theanswer said:

 

Koji moj onda postavlja pitanja, vidim iz prvog posta da se ne slažeš ali ti ignorišeš odgovor koji sam već napisao i postavljaš opet pitanje a imaš moj stav. 

 

Napisah gore da je stvarno ispao pacov :D dole pišem što 

 

Od Butiđeđa će profitirati naravno najviše Bajden zato je ovaj i izašao. Ne slažu se ankete oko toga kome idu glasovi, ali jednostavna je činjenica da će sada Bajfenu biti mnooogo lakše da u gomili država prebaci 15% slično i sa Voren možda bude.. I to onda automatski umanjuje značaj Bernijevih pobeda i količine delegata koje dobija

mislim da Butidjidjevi idu u razmeri 70% 30% = Brni : ostali

Link to comment

Ma nema sumnje da sa političkog aspekta Butiđeđ je ovu kampanju odradio vrhunski, pa i ovaj tajming njegovog izlaska je idealan za Bajdena, mogu ja da budem ljut na njega. Ali koje je govedo Elizabet Voren postala, njen govor posle SC, može ona da cilja do prekosutra, svako ko misli da će demokrate da se ujedine oko bilo kog kandidata koji ne bude vodio po delegatima kad se bude ušlo na konvenciju je kompletni moron. A ona bi bila ubedljivo najgori kandidat protiv Trampa, šanse da ona dobije Viskonsin ili Arizonu su ravne nuli po meni. 

 

Kamo sreće da tako ode raspodela tih glasova, ali nema šanse da bude tako

Link to comment

bilo je zaista mucno gledati onu blentavu kantu, bajdena, kako reklamira Ljepozub a pored njega stoji "glavni crnac" (nisam pokusavao da saznam o kome se radi) i potvrdjuje njegove mudre reci. 

sve to gledao na FOX-u kome je sada partijski zadatak da se promovise Bajden jer su njegove sanse da pobedi trumpa ravne sansama da ja budem potus.

Link to comment

Klajburn je crnac, u njegovom distriktu Bernie jedva da je prešao 15% i to zbog univerziteta. Ma crni establišment je isto establišment, opet ponavljam, nije tu rasna razlika nego klasna i generacijska.. Nema apsolutno nijedan razlog gledano policy wise što bi Bajden bio bolji predsednik od Sandersa po pitanju manjina niti što bi Klintonka bila pa da su je zato pogurali 2016. Nego, same old, same old. 

Link to comment

Znači ceniš da ipak nije 85-90% wannabee gangsteraj u pitanju? :unsure: Ne znam, ObiW kaže da jeste a on tamo živi pa valjda zna, ja njemu sve verujem...

Link to comment

Ja cenim da nije, on očigledno ima first hand iz getoa jbg. Mislim smešna priča, ako se rodiš u trećoj generaciji gangsteraja, nije baš lako pronaći izlaz svakako, ali nije problem do sistema nego do crnaca što bi da se igraju rata

Link to comment
×
×
  • Create New...